The Witcher (Zaklínač) S01E07: Before A Fall

S01E07: Before A Fall

S01E07: Before A Fall

Nilfgaard sílí a připravuje se na Cintru, zatímco čarodějové hlasují o tom, zda do konfliktu zasáhnout. Geralt si jde pro to, co mu právem náleží.

cz sk
20.12.2019
48 minut

Základní info:

Režie: Alik Sakharov, Marc Jobst
Scénář: Mike Ostrowski
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Lars Mikkelsen (Stregobor), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Jodhi May (Calanthé), Adam Levy (Myšilov), Björn Hlynur Haraldsson (Eist Tuirseach), Maciej Musiał (Lazlo), Ella-Rae Smith (Fola), Anna Burnett (Glacella), Lilly Cooper (Murta), Anna-Louise Plowman (Zola), Terence Maynard (Artorius Vigo), Judit Fekete (Vanielle z Brugge), Tobi Bamtefa (Danek), Joshua Higgott (Hegor), Rob Malone (Anton), Viola Prettejohn (falešná Ciri), Martin Berencsy (Korin), Paul Kynman (jezdec), Howard Chadwick (obchodník), Louis Boyer (nilfgaardská stráž), Daniel Burke (nilfgaardský voják), … 

Hlavní příběhové linie:

Sodden

Ciri se ocitne v jedné vesnici, odkud se chce dostat na Skellige, nicméně jedna vesničanka jí řekne, že cestování v této oblasti je bez koně velmi nebezpečné. Ona vesničanka jí pak nabídne střechu nad hlavou, ale Ciri ji odmítne a odjede pryč na cizím koni.

Když padne noc, tak se Ciri utáboří v bažině, kde ji však přepadne několik mužů. Ciri neví, co má dělat, a proto se v ní opět probudí její skrytá moc, která ji zachrání.

Amellské pohoří

Geralt se ocitá na Amellském pohoří, ze kterého sleduje přicházející nilfgaardskou armádu, která hodlá napadnou Cintru.

Cintra

Po delší době se Geralt vydává zpátky do Cintry, aby si vyzvedl své dítě překvapení, protože má o něj strach, když ví, že do Cintry směřuje nepřátelská armáda. Na tajném setkání s Myšilovem jsou však oba přepadeni, a proto Myšilov přemístí Geralta a sebe ke královně.

Sama Calanthé zařídila přepadení jejich setkání, protože se chce Geralta zbavit, aby jí nevzal její vnučku. Geralt si však stojí za svým, Myšilov je dokonce na jeho straně, a proto královně nezbývá nic jiného, než mu vydat dítě překvapení.

Královna mu však chce vydat děvenku, která si pouze hraje na Ciri, na což Geralt brzy přijde. Když s tím Geralt následně konfrontuje královnu, tak ta mu opět řekne, že mu svou vnučku nevydá a místo toho vydá rozkazy k jeho vyvedení z hradu. Když ho však Eist vyprovází, tak se postará o jeho zadržení.

Cintra je mezitím napadena Nilfgaardem a královna si uvědomí, že jedinou nadějí její vnučky je zaklínač, a proto jí řekne, ať ho vyhledá. Ten se právě nachází ve vězení, ze kterého se však dostane. Ciri následně uprchne z pevnosti, zatímco se Geralt snaží zjistit, co se s ní stalo.

Nazair

Yennefer se ocitá v Nilfgaardem ovládaném Nazairu, kde se setkává se svou dřívější láskou, Istreddem. Yennefer ihned zatouží po obnovení jejich dřívějšího vztahu, nicméně Istredd ji odmítne. Záhy si s ní však promluví čaroděj Vilgefortz, který jí poví, že by se co nejdříve měli vydat do Arethusy, protože zde nejsou v bezpečí.

Arethusa

Vilgefortz nakonec Yennefer přemluví, a proto se sem oba vydají, nicméně Yennefer brzy zjistí, že ji tu Vilgefortz chtěl jenom kvůli tomu, aby ji naverboval do uskupení čarodějů, kteří se chtějí postavil Nilfgaardu. Yennefer nezajímá konflikt s Nilfgaardem, a proto Vilgefortze brzy odmítne.

Když se následně prochází po studentských komnatách, tak zavítá do svého starého pokoje, kde jsou současné studentky. Ty jsou ohromeny tím, že je navštívil někdo jako Yennefer, a proto s ní jdou do studovny, ve které jim chce Yennefer ukázat pravá kouzla.

Yennefer to začne trochu přehánět, a studentky to poznají, ale i přesto s ní jdou ještě do jeskyně v útrobách akademie, ve které jim Yennefer poví pravdu o tom, co se s nimi stane, když o ně akademie přestane mít zájem. V tu chvíli se však v jeskyni objeví Tissaia, díky čemuž si s ní Yennefer může konečně po dlouhé době promluvit.

Jejich rozhovor je však přerušen svoláním všech čarodějů, kteří rozhodují o tom, zda se postaví Nilfgaardu, či nikoliv. Stregobor a Artorius Vigo zastávají názor, že by do konfliktu neměli zasahovat, zatímco čarodějové vedení Vilgefortzem zastávají opačný názor. Když dojde k hlasování, tak zvítězí Stregobor a jeho spojenci, a proto kapitula rozhodne o tom, že se Nilfgaardu nepostaví.

Tissaia a Vilgefortz se však rozhodnou nerespektovat rozhodnutí kapituly, protože se i tak chtějí postavit Nilfgaardu. Tissaii se dokonce podaří přemluvit Yennefer k tomu, aby se k nim přidala. Ta se jí rozhodne pomoci jen proto, že konečně viděla svou učitelku, jak škemrá o její pomoc.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
bloody_maniac

až ten konec mě zaujal, jinak jsem moc pozor nedávala…yikes

22.6.2020 | 11:52:38
Rodney1122

člověk neví jestli se dívá na minulost, přítomnost nebo budoucnost.. matoucí..

17.3.2020 | 21:35:37
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Geralt se choval slušně a i přesto ho kralovna dala zavřit, nechapu proč nezkusil utect a ta hadka mezi čaroději byla fakt zajimava, měli by se přece domluvit každy sam za sebe nebo všichni za jednoho a ne že pujdou proti sobě

17.3.2020 | 0:11:41
PavlinaBartakova

První díl, u kterého jsem byla zmatená jak při rozhovorech s politiky. Šlo to od desíti k pěti, většina informací mohla být klidně vypuštěna vzhledem k tomu, že jsme se to dozvěděli už z prvního dílu a celkově to na mě působilo neskutečně odfláknutě, jako kdyby v ten den neměl nikdo náladu na natáčení. Ale budiž jim odpuštěno, nic není dokonalé.

13.3.2020 | 15:24:02
Vencais

Nechápu proč jsme si museli zopakovat skoro celý první díl.

11.3.2020 | 23:17:19
DC Expert

Špatně jsou uzavřené epizody je to blbě přeházené. Mělo to mít víc dílů a Ciri představit až v sedmé epizodě. Tím pádem by nemohli uspěchat dějovou linku Geralta a Yen. Geralt a Yen jsou v minulosti a Ciri v budoucnosti. To je na tom to špatné. Jinak by to byl dobrý seriál ale jak tam davájí takhle budoucnost Ciri člověk neví už pak o co jde. Příšerně to zamotali takhle. A hlavně ta tvůrkyně je mimo mísu. Protože Nilfgard zničil Cintru a ten směn čarodějek se dotoho neměl co plést!

26.2.2020 | 8:42:58
AzurovyAzure77

V porovnání s ostatními sračkoidními díly ještě poměrně dobrá epizoda, která zobrazuje retrospektivně dobytí Cintry, přípravu na bitvu o Soddenský pahorek i první ukázku Cirilliných schopností. Sice neadaptuje žádnou povídku, jen částečně Geraltovu vizi ze závěrečné povídky Něco více, ale i tak jde o kvalitní podívanou, která (konečně!) rozšiřuje obzory i nezasvěceným divákům. Porady Kapituly a Rady jsou trochu nudné, ale dají se prozívat. Při pohledu na Triss mě pořád bolí oči, ale to se už asi nezmění. Nadchl mě náznak toho, že se Ciri konečně vydá s Yurgovou ženou do Zářící, kde se potká s Geraltem, ale pak na konci byla zase kdesi sama na poli, takže uvidíme v osmičce. Dokonce mi to ani nezkazily žádné černé dryády nebo elfové. Škoda, že jde pouze o výplň děje. 60%

17.2.2020 | 22:40:59
Kothy

Slabsi dil…

4.2.2020 | 19:33:12
Nazgul_CZ

Taková trochu rekapitulační epizoda, která trochu slepuje časové úrovně dohromady, ale jinak děj moc neposouvá – 70%.

14.1.2020 | 1:19:46
gladiator992

Je super že to doplnili… ale mam teraz z toho guľáš.

11.1.2020 | 11:15:13

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás