The Witcher (Zaklínač) S01E06: Rare Species

S01E06: Rare Species

S01E06: Rare Species

Geralt se dozví o lovu draka, ke kterému se přidá jen kvůli Yennefer, jež se ho kupodivu taktéž účastní. Ciri odhaluje pravdu o Myšilovovi.

cz sk
20.12.2019
1 hodina

Základní info:

Režie: Charlotte Brändström
Scénář: Haily Hall
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Adam Levy (Myšilov), Adele Oni (Tea), Colette Dalal Tchantcho (Vea), Jordan Renzo (Eyck z Denesle), Steve Wall (Boholt), Jeremy Crawford (Yarpen Zigrin), Máté Haumann (polní maršál), Ron Cook (Borch Tři Kavky), Wayne Brett (radní), Michael Power (řezník), Michael Byrch (doppler), Benjamin Chaffin (druhý Cahir), Simeon Dyer (Lucas Corto), Michael Keane (Xavier Moran), Kain Francis (Yannick Brass), … 

Hlavní příběhové linie:

Holopole

Geralt je zrovna na cestách s Marigoldem a plní jednu zakázku, nicméně muži, kteří mu nabídli peníze za usmrcení netvora, si po hodině čekání usmyslí, že Geralt zemřel, a proto ho chtějí obrat. Na místě se však zrovna objeví Borch Tři Kavky, který je zastaví společně se svými bojovnicemi ze Zerrikánie. Když se Geralt následně objeví živý a zdravý, tak mu Borch poví, že ho hledal.

Borch pozve Geralt na pivo a poví mu, že ho nevyhledal jen kvůli tomu, že je jeho obdivovatel, ale kvůli tomu, aby se s ním vydal na lov zeleného draka, který byl spatřen nedaleko. Geralt nemá zájem o lovení draků, protože se jedná o vzácná stvoření, ale když zjistí, že se na lov vydává i Yennefer, tak se přidá k Borchovi.

Na lov draka se však nevydávají pouze oni, společně s nimi chtějí draka ulovit i trpaslíci vedení Yarpenem Zigrinem, Sekáči z Crinfridu a rytíř Eyck z Denesle, kterého doprovází Yennefer. Zatímco Geralt žárlí na Eycka, tak si trpaslíci a Sekáči začnou lézt na nervy.

Cesta k místu se zeleným drakem je dlouhá, a proto si ji skupina zkracuje povídáním. Na jednom místě se jim podaří narazit na hirikku, kterou Geralt nechce zabíjet, protože je neškodná, nicméně udatný rytíř Eyck z Denesle ji ihned usmrtí. Toto ubohé stvoření jim tak poslouží jako večeře, i když ani ta nebude moc příjemná.

Během večeře se Geralt, Borch a ostatní baví o dracích, přičemž Borch všechny informuje o zlatém drakovi, který je podle Geralta jen výmyslem lidí. Všichni se odeberou na kutě a když se proberou, tak zjistí, že někdo zabil rytíře Eycka.

Trpaslíci si uvědomí, že Sekáči mají značný náskok, a proto se rozhodnou vydat kratší, ale mnohem nebezpečnější cestou. Borch, Geralt, Marigold a Yennefer se k nim přidají. Během cesty si zároveň Geralt a Yennefer konečně promluví, přičemž Yennefer mu poví, že chce zabít draka kvůli možnému léku na neplodnost.

Ona zkratka se ukáže jako velmi nebezpečná, protože během ní zemřou Borch a jeho dvě bojovnice. Výprava však pokračuje dál, přičemž po rozbití tábora zajde Geralt za Yennefer a konečně se s ní usmíří.

Druhý den ráno zjistí, že se trpaslíci vypravili na draka bez nich, a proto, když je doženou, je Yennefer zmrazí kouzlem. Po vstupu do dračího doupěte však zjistí něco nečekaného – nejenom, že Borch a jeho bojovnice přežili, ale Borch je zároveň oním zlatým drakem, o kterém dříve mluvil.

V doupěti se záhy ocitnou Sekáči, kteří se pustí do draka. Geralt a Yennefer se postaví na jeho stranu a společně je všechny pobijí. Když se následně u doupěte objeví trpaslíci, tak jim Borch předá dračí zuby, díky kterým mohou tvrdit, že draka skutečně zabili.

Po vyřešení tohoto problému si Borch, Geralt a Yennefer naposledy promluví, přičemž Geralt poví Yennefer pravdu o tom, co se stalo tehdy v Rinde. Jeho posledním přáním bylo provázání svého života s Yennefeřiným, což se však Yennefer nelíbí, protože jejich vztah není skutečný. Yennefer následně opustí Geralta, přičemž ten si vylije zlost na Marigoldovi, kterého už nechce nikdy vidět.

Verden

Falešný Myšilov vyvádí Ciri a Daru z brokilonského lesa, zatímco se ho Ciri ptá na to, kdo je onen Geralt, kterého má nalézt, vlastně zač. Doppler jí poví, že se brzy dočká odpovědí na všechny své otázky. Darovi se to však nezdá, a proto zpochybňuje vše, co Myšilov řekne. Doppler si však Ciri získá na svou stranu díky tomu, že jí ukáže šerpu její babičky.

Avšak po čase začne Myšilova zpochybňovat i Ciri, a proto se ho ptá na jeho pobyt na Skellige. Když jí Myšilov řekne něco, co by skutečný Myšilov nikdy neřekl, tak se mu Ciri a Dara postaví v souboji, díky čemuž odhalí jeho skutečnou tvář.

Cahirovi se podaří polapit Ciri, která po boji s dopplerem utekla do lesa. Když se s ní však baví, tak zjistí, že se mu ve skutečnosti nepovedlo polapit princeznu, ale dopplera. Cahir nechápe, proč ho zradil, a proto mu to doppler poví – zradil ho kvůli tomu, že mu Cahir neřekl, co je Ciri skutečně zač.

Cahir a doppler se začnou prát, přičemž doppler mu uteče. Cahir neví, zda doppler skutečně utekl, nebo se jen proměnil na někoho jiného, a proto se rozhodne vyvraždit celý hostinec.

Mezitím se dozvídáme, co se stalo Ciri. Ta je právě přivázána ke stromu, přičemž po chvíli za ní přijde Dara, který ji vysvobodí. Následně se však pohádají, protože jí Dara říkal, že měli zůstat v Brokilonu a nevěřit Myšilovovi. Dara ji poté opustí, a proto je Ciri opět sama.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Hranice možností je moje druhá nejoblíbenější povídka hned po Meči osudu, tak jsem doufal, že ho nezkurví tak jako Brokilon. No a bohužel. Starý Borch neodpovídá knižnímu popisu, ale to tady snad nic, takže jen jedno semínko z mnoha. Horší už byla zápletka. Fakt, že by Geralt opustil Yen hned po prvním bouřlivém setkání v Rinde, je taková volovina, že se mi tomu snad ani nechce věřit. Ještě trapnější je ten nevěrohodný konec, kdy se vlastně rozejdou jen kvůli stupidní diskuzi ohledně Geraltova posledního přání. Borchovy úmysly a vlastně celé jeho schopnosti přeměn a původ je nevysvětlen. Jak jinak. Čekal jsem od toho zásadně víc. 35%

12.4.2020 | 12:33:59
Jiri007

Dobry dil, musim řict že ta vyprava za drakem byla fakt zajimava a nečekal jsem s drakem takovy zvrat ale docela si to všichni užili a ten rytiř ktereho zabili na začatku byl fakt mimo, a netušil jsem jake přani použil Geralt na džina, a to jak seřval Marigolda to bylo fakt přes čaru.

16.3.2020 | 0:02:42
PavlinaBartakova

Opět se setkáváme s draky v seriálu. Občas přemýšlím, jestli je to ta nejlepší volba pro seriály, protože upřímně nejsem jejich obrovským fanouškem a rozhodně si nemyslím, že by se na nich měly stavět hlavní dějové linky. V Game of Thrones jsem pro ně dokázala najít pochopení, protože přeci jen to s Daenerys dělalo to, kým byla. Avšak v Zaklínači mi to přijde jen jako další pomíjivá vsuvka, která mnohým opět zamotá hlavy. Ovšem díl jako takový byl skvělý na rozuzlení a urovnání některých vztahů mezi postavami, plus tomu vévodil svérázný humor, který mě na první dobrou upoutal.

13.3.2020 | 15:19:22
DC Expert

Příjde mi to přes čáru jak tam cpou samý černošky. Borch tři kavky a jeho černošky jako to nedává vůbec smysl. To je ta dnešní polityka! Jako ty černošky dokazují utlačování bílých. To s těmi černoškami přeháněj nacpou je všude! A to stím Niflgardem že jdou po Ciri není pravda!

26.2.2020 | 8:41:03
Kothy

Docela prekvapeni s drakem.

4.2.2020 | 18:25:00
Gabriel22

Tenhle díl je pro mě asi druhý nebo třetí nejlepší. (Druhý je asi 3: Betrayer Moon). Trpaslíci jsou nejlepší. Toš hlavně Yarpen Zigrin. Trpaslíci z Moravy, to sú páni. :d

22.1.2020 | 19:09:20
Terencius

Strašný… roky se na to těším a pak tohle…

17.1.2020 | 8:24:30
Nazgul_CZ

Povídka s drakem, ta se také nepovedla a je tak slabá, že dokonce i ve starém polském seriálu je lépe zpracována. Tedy další naprosto průměrná epizoda, která degradovala Eycka z Denesle na srandovního magora, co se nechá podříznout, když jde srát a i z ostatních udělá epizoda jen dementy. Když k tomu přidám evidentně voskovou figurínu zeleného draka a šílenou zlatou wyvernu a ještě šílenější něco, co rozsekal v pobláznění Eyck, tak dávám této epizodě 50%. Jediným plusem jsou Zerikánky.

14.1.2020 | 1:15:44
Geparder

A proč Yen nepoužila portál když po hádce s Geraltem odkráčela jakože domů? :-D Trapné.

9.1.2020 | 0:42:40
Jonner

Kdyby se soustředili na jednu povídku během jednoho dílu udělali by lépe, nespatřuji, žádný smysl v tom lepit chronologicky vzdálené události do jednoho dílu, oba příběhy tím jen utrpí. Zatím u mě vede polská verze. Žádná přidaná hodnota tohoto seriálu, proč? Líní scenaristi??…svést se jen na vlně vzniklé hrou, toť vše. Ach jo…

3.1.2020 | 19:58:54

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás