The Witcher (Zaklínač) S01E08: Much More

S01E08: Much More

S01E08: Much More

Zaklínač jde vstříc svému osudu, nicméně po cestě ho skolí děsivé příšery. Yennefer a ostatní čarodějky se připravují na invazi Nilfgaardu. Ciri se ujme neznámá žena.

cz sk
20.12.2019
1 hodina

Základní info:

Režie: Marc Jobst
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Anna-Louise Plowman (Zola), Francis Magee (Yurga), Frida Gustavsson (Visenna), Emma Appleton (Renfri), Shaun Dooley (Foltest), Lu Corfield (Marites), Judit Fekete (Vanielle z Brugge), Máté Haumann (polní maršál), Tristan Ruggeri (mladý Geralt), Jack Bandeira (mladý radní), Jack Wolfe (Nadbor), Daniel Burke (nilfgaardský voják), Rhianna McGreevy (Lytta Neyd), Jim Caesar (Atlan Kerk), Roland Tzafetaas (čaroděj), Iván Lengyel (mladík), Barnabás Kovács-Szégner (mladík), Theo James (mladý Vesemir), … 

Hlavní příběhové linie:

Cintra

Geralt se stále nachází v královské pevnosti Cintry, ve které vzpomíná na to, co se zapřisáhl udělat. Následně Cintru opouští, aby dostál svému slovu.

Verden

Po nějakém čase Geralt projíždí zničeným táborem, ve kterém narazí na vesničana Yurgu, který zrovna odklízí mrtvé. Jedná se o stejný tábor, ve kterém byli Ciri a ostatní přeživší přepadeni Nilfgaardem. Nyní tedy můžeme vidět, jak to s tímto táborem dopadlo.

Když se Geralt vybavuje s Yurgou, tak si uvědomí, že jsou v okolí netvoři, a proto se jim rozhodne postavit. Tábor je skutečně napaden ghúly, které Geralt sice pobije, ale ti ho ošklivě poraní, a proto ho Yurga odveze s sebou domů.

Geraltovi je cestou zle, a proto má halucinace. V nich vidí nejrůznější věci, ale především vzpomíná na dobu, kdy byl ještě malý chlapec. Tehdy cestoval se svou matkou Visennou, čarodějkou, která ho opustila v lese, kde se ho ujal zaklínač Vesemir.

Geralt i nadále blouzní a nějakou dobu se dokonce vybavuje i se svou matkou, nicméně i ta je přelud. Poté se mu však udělá lépe, a proto mu Yurga poví, že mu musí dát něco za to, že ho zachránil před oněmi ghúly. Yurga se zmíní o zákonu překvapení, o kterém Geralt nerad slyší, každopádně však opět pokračují v cestě.

Sodden

Ciri se probouzí a zjišťuje, co se jí stalo minulou noc. Opět se setkává s onou vesničankou, která jí dříve chtěla pomoci, tentokrát však Ciri přijme její nabídku, a proto spolu vyrazí do jejího domova, kde by se mohla na čas schovat.

V novém domově se Ciri začne líbit, nicméně jednoho večera se jí zdá sen o Geraltovi, který zrovna pátrá po Yennefer. Následné ráno Ciri uprchne do lesa, přičemž záhy dojedou k jejich domu Yurga s Geraltem.

Zola, jak se jmenuje Yurgova manželka, řekne svému muži o tom, že u nich nyní bydlí Ciri. Když Geralt uslyší, o kom se baví, tak mu ihned dojde, že se Ciri nachází někde blízko, a proto se vydá do lesa, kde na ni skutečně narazí. Po obejmutí se Ciri zeptá, kdo je Yennefer, kterou Geralt volal v jejím snu.

Soddenský pahorek

Čarodějové a čarodějky, kteří se chtějí postavit Nilfgaardu, se ocitají na Soddenském pahorku, na kterém by se mohli vypořádat s přicházejícími nepřáteli. Jako přirozený vůdce čarodějů tu vystupuje Vilgefortz, kterého zároveň Yennefer poznává zase o něco lépe.

Po příchodu se dozvídají, že se místní lidé taktéž chtějí postavit Nilfgaardu, protože se před ním nedá nikde schovat. Započnou tedy přípravy na obranu, přičemž důležitou složku představují samotní čarodějové, kteří chtějí tvrz bránit za pomoci svých kouzelnických vychytávek.

Čarodějové však nemají být jediní, kteří se tu po postaví nilfgaardskému vojsku, a proto Yennefer zjišťuje od Triss, zda přijede král Foltest z Temerie, zatímco se s ní baví i o Geraltovi. Yennefer si tu zároveň opět promluví s Tissaiou, která jí řekne, že má světu stále co nabídnout.

Cahir se v nedalekém táboře dozvídá, že se na Soddenském pahorku objevili členové kapituly, což ho zneklidní, nicméně Fringilla si stojí za tím, že se jim stále mohou postavit, protože i oni ovládají magii. Cahir s ní souhlasí, a proto vydá rozkazy k útoku.

Bitva začíná a čarodějové dělají, co mohou, aby pevnost ubránili. Nilfgaard začne pomalu prohrávat, a proto Vilgefortz využije situace k přepadení jejich vůdce Cahira, se kterým se pustí do souboje. Vilgefortz se však přestane ovládat a nakonec i přijde o své magické meče, kvůli čemuž souboj prohraje, nicméně Cahir ho nezabije.

Fringilla mezitím využije svou moc k prolomení brány, díky čemuž do pevnosti pronikne krabička s jakýmisi magickými červy, kteří ovládnou některé místní obránce. Ti následně začnou sabotovat obranu pevnosti. Tissaia se zároveň pokusí Fringillu získat na svou stranu, nicméně ta ji brzy přemůže a i nadále podporuje Nilfgaard.

Jednou z posedlých se stane i Sabrina, která se pokusí zabít Yennefer, nicméně se jí to nepodaří, protože v tu chvíli dojde k několika výbuchům v pevnosti. Následně se Yennefer snaží zjistit, kteří čarodějové ještě žijí, nicméně se jí nikdo neozývá. Triss, Tissaia a Vilgefortz jsou však stále naživu.

Yennefer neví, co má dělat, ale setkání s Tissaiou jí dodá odvahu. Yennefer proto začne kouzlit, díky čemuž přemůže všechny nilfgaardské vojáky. Bitva je tak konečně u konce, přičemž ve chvíli, kdy Yennefer všechny sežehla, dorazil na pomoc král Foltest.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
rezzba

Proč Geralt na začátku nepoužije magii? Vlastně snad 1× v seriálu. Může mně to tady někdo vysvětlit?

16.1.2020 | 21:01:02
Luksathor

Vilgefortz nebyl tak mocný od začátku.. V knize ho taky všichni podcenili a nikdo netušil, co z něj nakonec bude :D Hlavně bitva o pahorek se odehrává hodně v minulosti a od té doby než se vůbec narodila Ciri, uplynulo dost let :D Mě se to líbilo moc, i když setkání Geralta s Ciri bylo v knize mnohem emotivnější, tím že se už jednou setkali a pak rozešli.. I na Geraltovi bylo víc pochopitelnější jak toho litoval a myslel si, že ji ztratil.

15.1.2020 | 3:51:31
Nazgul_CZ

Osmej díl je jedním slovem průser, dvěmi slovy totální průser, tam je špatně snad úplně všechno s megatragickou bitvou, jak z nějaké Xeny na závěr – 40%.

14.1.2020 | 1:27:31
mar.st

Líbí se mi, jak na to někteří koukají a nevidí… :) Mohlo to být udělané často lépe, ale v mnoha případech to splnilo očekávání. Většině lidem vadí přeskakování v čase, chápu, ale je to konzistentní s předlohou. Příští série bude určitě lineárnější, stejně jako román. Nejlepší epizody byly v první půlce. Poslední epizoda měla snad nejvíc nelogičností a u některých charakterů se už teď děsím, co s nimi udělají později. 70%

redaktor
10.1.2020 | 17:32:15
mirekcafa

Trochu jako seriál Herkules nic moc

7.1.2020 | 21:18:44
Arken

BItva o Sodden je celkem povedená (fandila jsem sice Nilfgaardu). Nedělala bych z Yennefer nejmocnější čarodějku, která je později ohňivou magií zachrání. Čekala jsem, že VIlgerfortz něco pořádného předvede a nic. Jeho souboj s Cahirem byl hodně nepovedený. Celkově seriál hodnotím lepší průměr, některé epizody skvělé a jiné průměrné.

5.1.2020 | 23:13:02
jurajjanosik

Nejmocnejsi mag v knize a jeden z nejlepsich sermiru co porazil Geralta a yady ho porazi napohodu Cahir…

5.1.2020 | 5:38:44
case-mx

Skoda, velka skoda. Bitva o Soddenský Pahorek mala byt podla slov v knizke neskutocna „režba“ cize masaker na oboch stranach. Podla TV serie to tak ale moc nevyznelo. Suboj Vilgefortza bol tiez ubohy, on bol snad najsilnejsi mag podla knihy a neskor v knihe nám to aj patricne ukazal. Zo serialu sa zda ze najsilnejsia je Yen. Pritom v knizke bol v podstate neporazitelny. Ale je mozne ze neskor zosilnie.

V kazdom pripade v seriali je mnoho veci vysvetlenych len jednou vetou, co je skoda, v knihe je motivacia jednotlivych postav vykreslena do hlbky.

Serial je ale aj tak super. Kazdy komu sa paci a necital knihy, okamzite do obchodu. :)

1.1.2020 | 13:55:25
JK

Už chci 2 sérku pecka seriál ;) Henry Cavill je Zaklínač !!!

31.12.2019 | 18:30:20
alexis

Bitvu o Soden jsem si představovala mnohem velkolepější, ale příchod Foltesta dává naději na pořádnou válečnou vřavu v začátku druhé série, vždyť ještě nebylo dobojováno. Setkání Geralta a Ciri dobře provedené. Musím si ale znovu osvěžit, jakou roli měl v knihách Vilgefortz, už mi slábne paměť.

30.12.2019 | 22:58:43

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás