Amit Shah

Amit Shah

Celé jméno: Amit Kaushik Shah
Místo narození: Enfield, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: 13 Semester, Láska na kari, Jekyll and Hyde

Datum narození: 26.4.1981 (42 let)

Amit Shah je anglický herec, který se narodil roku 1981 v Londýně. Je synem rodičů, kteří pocházejí z Keni, nicméně jeho prarodiče žili v Indii, takže i zde musíme hledat jeho původ. Jeho otec se živí prací účetního, zatímco jeho matka vlastní obchod se zdravými potravinami.

O herectví se začal zajímat během studia na střední školy, kdy byl obsazen do jedné školní hry. Následně se vzdělával na Staffordshire University a London Academy of Music and Dramatic Art. Během studia se zároveň dočkal role v muzikálu Bombay Dreams, a proto požádal o dřívější termín završení státní zkoušky, v čemž mu děkan vyhověl.

Brzy po této zkušenosti se začal pravidelně věnovat divadelním hrám, ke kterým roku 2006 přidal i televizní seriály. Na začátku kariéry se objevil například v seriálech The Palace, Honest a Whites a filmech The Blue Tower, 13 Semester a The Infidel.

V následujících letech se dočkal několika dalších větších rolí. Zahrál si například v seriálech Lilyhammer, The Smoke a Silent Witness. Roku 2015 si zahrál v seriálu Jekyll and Hyde, kde se objevil jako Brannigan. Kromě toho se ještě objevil v seriálech Crashing a Stag a filmech Láska na kari, kde ztvárnil Mansura, a Howl, kde si zahrál Matthewa.

V letech 2016–2017 vystupoval v seriálu The Rebel, kde se objevil jako Jeremy. Na to navázal ihned roku 2017 rolí Sunnyho v seriálu Hospital People. Dále se objevil například ve filmu Johnny English znovu zasahuje či seriálu The Witcher. V posledním zmiňovaném projektu si zahrál sylvána Torquea.

Foto CC BY-SA 4.0 Clateano, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher Torque 2019 2019 1
Jekyll and Hyde Brannigan 2015 2015 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů