Star Wars (Hvězdné války) Rey

Rey

Rey

V dětství byla svými rodiči odložena na Jakku, kde následně přežívala prodejem šrotu. Po několika letech se ji naskytla příležitost a vyrazila nalézt ztraceného Luka Skywalkera. Rey dokáže používat Sílu a je také zručnou pilotkou.

Sezóny 3
2015 - 2019

Mládí

Rey se narodila jedenáct let po bitvě o Endor. Když byla malá, její rodiče ji nechali na písečné planetě Jakku. Rey si myslela, že se pro ni vrátí a tak několik let vyčkávala. Aby přežila, začala se živit jako mrchožroutka a prodávala šrot ze starých strojů, které zde zůstaly po velké bitvě. Všichni mrchožrouti se zodpovídali Unkaru Pluttovi, místnímu vládci podsvětí. Sama se zabydlela ve starém AT-AT.

Ve svých deseti letech ukořistila helmu Dosmit Ræh, pilotky galaktického povstání. Ráda si vymýšlela příběhy o jejích dobrodružstvích a proto si také vyrobila její panenku. Do svého skromného příbytku si pořídila také starý počítač z Y-Wingu, který užívala k učení jazyků, studování schémat lodí a k leteckým simulacím.


Pátrání po Skywalkerovi

Jednoho dne nalezla Rey osamělého droida jménem BB-8. Slíbila, že mu pomůže nalézt jeho pána. Při obchodování s Unkarem Pluttem měla chvílí nutkání jej prodat, ale nakonec si to rozmyslela. Unkar chtěl ale droida získat za každou cenu, tak na Rey poslal své muže. Během boje si BB-8 všiml Finna, který měl na sobě kabát jeho pána. Finn jim vše vysvětlil a pověděl jim o také o mapě k Luku Skywalkerovi. Zanedlouho se objevili vojáci Prvního Řádu, kteří po BB-8 pátrali. Trio bylo zpozorováno a nakonec byli nuceni ukrást starou loď Unkara Plutta, Millenium Falcon.

Loď byla ale ve vesmíru zachycena tažným paprskem. Rey se spolu s ostatními rychle ukryla. Na loď vstoupili dva vysloužilí hrdinové, Han Solo a Chewbacca, původní majitelé Falcona. Hrdinové jej obeznámili o své výpravě a po krátké potyčce s mafií vyrazili na Takodanu. Na této planetě žila stará pirátka Maz Kanata. Rey uvnitř její pevnosti následovala volání a nalezla starý meč, který Luke Skywalker ztratil na Bespinu. Rey dostala vizi a slyšela hlasy Obi-Wana a Yody. Rey byla po vizi otřesená a utekla do lesů, kde ji nalezl Kylo Ren. Rey byla unesena a odvezena na základnu Prvního Řádu.

Kylo se jí snažil mučit a získat z ní informace, Rey ale byla silná a odolala. Dokonce se během krátké chvíle naučila použít silový trik a ovládla mysl jednoho z vojáků Prvního Řádu. Prchající Rey narazila na své přátele, kteří ji přišli zachránit. Spolu poté vyrazili položit bomby, aby mohli základnu zneškodnit. V tuto chvíli se opět objevil Kylo, který zabil Hana. Finn se mu snažil vzdorovat světelným mečem, ale byl raněn. Nakonec s Kylem bojovala Rey a porazila ho. Spolu s Chewiem odvezli Finna k Odporu a letěli nalézt Luka Skywalkera. Nakonec dorazili na planetu, kde se ukrýval a předali mu jeho starý meč.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
zabijakptak

Vývoj vlastně nulový, jen šla dopředu a zvládla všechno, co se ji postavilo do cesty. Taková hrdinka, jak z béčkovýho akčňáku. 60% za to, že je aspoň hezká.

22.11.2020 | 22:00:57
Jiri007

Rey je moje nejoblibenější postava z nejnovějších dílu, libilo se mi že když neměla vycvik tak dokazala ovladat silu a uměla to se stroji, a take se mi libilo jak nahližela na všechno a že se nebala poddat se temnotě a take jak se chovala ke Kylovi, že v něm neviděla zlo a dokazali se navzajem pochopit ale škoda že nevyužila te nabidky aby usedla na trun.

3.1.2020 | 12:58:48
KaraSnowAllen

Jediná, která nemusela absolvovat roky tréningu a Jedi je formou rychlokurzu, bezva. I když počkat, to mě na ní se-e.

2.4.2018 | 9:30:59
Kubaskou

Po ep.8 musím navýšit.

17.3.2018 | 11:59:06
lucinda20

Rey ma baví :)

11.1.2018 | 21:18:15
Luciz

Já nevím, je prostě o ničem.

27.12.2017 | 18:45:47
Kalam

hahaha, mary sue pipka co tam je jen pro prosazování feminazi muh female power blábolů… asi snaha přimět malé holky kupovat SW figurky…

28.11.2017 | 15:58:19
Quinzel

Do SW si uměli vždycky vybrat pěkný ženský, nejlepší postava ep 7, doufám že bude mít stejně prostoru i v dalších filmech a možná i sólovku.

6.5.2016 | 19:41:05
janula52521

Konečne niečo zo ženského sveta, príjemné prekvapenie. Veľký potenciál, len dúfam, že nebude taká predvídateľná.

6.5.2016 | 19:32:34
VampKošilka

Meh. Né, že by mi vadila její povaha nebo tak, spíš to jak příšerně je napsaná. Co se týče ženských postav, pro mě je princezna Leia mnohem lepší a co se týče charakterů, tak bych vyjmenovala minimálně 20 lepších. Opravdu tu její oblíbenost nechápu. Zatím ještě nic nedokázala, krom toho, že totálně zazdila celé Yodovo učení o tom, jak se síla nejdřív musí objevovat a pracovat se na ní, než že si jen řekne"síla" a sejme padavana na konci výcviku, to mi fakt hnulo žlučí, když nikdy předtím ani nedržela světelný meč v ruce a najednou vše umí, protože síla. Je to jen průměrná postava, která je výjmečná jen tím, že je hlavní hrdinka. Luke byl tisíckrát lepší, i Anakin. Jak říkám, nevadí mi, ale není nic extra a pro mě nic extra asi nebude nikdy. Proto jen jedna hvězdička.

31.3.2016 | 11:03:34
1

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams nám připravil první a poslední díl nové trilogie. Nemá smysl dlouho chodit kolem horké kaše. Zřejmě se vše nepovedlo tak, jak původně mělo. Chyběla tomu vize a nápady, které Abrams měl, se svým způsobem shodily ze stolu. Abrams nyní o tom otevřeně promluvil.

Reklama

Zajímavosti

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Na dni investorů Lucasfilm představil několik nových filmů a seriálů. A ejhle, u jednoho již údajně byla pozastavena výroba a přednost dostanou jiné projekty. Kromě této zprávy vám také přinášíme čerstvou novinku, že Dave Filoni zesílil svou pozici u Lucasfilmu a vyšplhal zase o kousek výš.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců