Star Wars (Hvězdné války) Rey

Rey

Rey

V dětství byla svými rodiči odložena na Jakku, kde následně přežívala prodejem šrotu. Po několika letech se ji naskytla příležitost a vyrazila nalézt ztraceného Luka Skywalkera. Rey dokáže používat Sílu a je také zručnou pilotkou.

Sezóny 2
2015 - 2017

Mládí

Rey se narodila jedenáct let po bitvě o Endor. Když byla malá, její rodiče ji nechali na písečné planetě Jakku. Rey si myslela, že se pro ni vrátí a tak několik let vyčkávala. Aby přežila, začala se živit jako mrchožroutka a prodávala šrot ze starých strojů, které zde zůstaly po velké bitvě. Všichni mrchožrouti se zodpovídali Unkaru Pluttovi, místnímu vládci podsvětí. Sama se zabydlela ve starém AT-AT.

Ve svých deseti letech ukořistila helmu Dosmit Ræh, pilotky galaktického povstání. Ráda si vymýšlela příběhy o jejích dobrodružstvích a proto si také vyrobila její panenku. Do svého skromného příbytku si pořídila také starý počítač z Y-Wingu, který užívala k učení jazyků, studování schémat lodí a k leteckým simulacím.


Pátrání po Skywalkerovi

Jednoho dne nalezla Rey osamělého droida jménem BB-8. Slíbila, že mu pomůže nalézt jeho pána. Při obchodování s Unkarem Pluttem měla chvílí nutkání jej prodat, ale nakonec si to rozmyslela. Unkar chtěl ale droida získat za každou cenu, tak na Rey poslal své muže. Během boje si BB-8 všiml Finna, který měl na sobě kabát jeho pána. Finn jim vše vysvětlil a pověděl jim o také o mapě k Luku Skywalkerovi. Zanedlouho se objevili vojáci Prvního Řádu, kteří po BB-8 pátrali. Trio bylo zpozorováno a nakonec byli nuceni ukrást starou loď Unkara Plutta, Millenium Falcon.

Loď byla ale ve vesmíru zachycena tažným paprskem. Rey se spolu s ostatními rychle ukryla. Na loď vstoupili dva vysloužilí hrdinové, Han Solo a Chewbacca, původní majitelé Falcona. Hrdinové jej obeznámili o své výpravě a po krátké potyčce s mafií vyrazili na Takodanu. Na této planetě žila stará pirátka Maz Kanata. Rey uvnitř její pevnosti následovala volání a nalezla starý meč, který Luke Skywalker ztratil na Bespinu. Rey dostala vizi a slyšela hlasy Obi-Wana a Yody. Rey byla po vizi otřesená a utekla do lesů, kde ji nalezl Kylo Ren. Rey byla unesena a odvezena na základnu Prvního Řádu.

Kylo se jí snažil mučit a získat z ní informace, Rey ale byla silná a odolala. Dokonce se během krátké chvíle naučila použít silový trik a ovládla mysl jednoho z vojáků Prvního Řádu. Prchající Rey narazila na své přátele, kteří ji přišli zachránit. Spolu poté vyrazili položit bomby, aby mohli základnu zneškodnit. V tuto chvíli se opět objevil Kylo, který zabil Hana. Finn se mu snažil vzdorovat světelným mečem, ale byl raněn. Nakonec s Kylem bojovala Rey a porazila ho. Spolu s Chewiem odvezli Finna k Odporu a letěli nalézt Luka Skywalkera. Nakonec dorazili na planetu, kde se ukrýval a předali mu jeho starý meč.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KaraSnowAllen

Jediná, která nemusela absolvovat roky tréningu a Jedi je formou rychlokurzu, bezva. I když počkat, to mě na ní se-e.

2.4.2018 | 9:30:59
Kubaskou

Po ep.8 musím navýšit.

17.3.2018 | 11:59:06
lucinda20

Rey ma baví :)

11.1.2018 | 21:18:15
Luciz

Já nevím, je prostě o ničem.

27.12.2017 | 18:45:47
Kalam

hahaha, mary sue pipka co tam je jen pro prosazování feminazi muh female power blábolů… asi snaha přimět malé holky kupovat SW figurky…

28.11.2017 | 15:58:19
Quinzel

Do SW si uměli vždycky vybrat pěkný ženský, nejlepší postava ep 7, doufám že bude mít stejně prostoru i v dalších filmech a možná i sólovku.

6.5.2016 | 19:41:05
janula52521

Konečne niečo zo ženského sveta, príjemné prekvapenie. Veľký potenciál, len dúfam, že nebude taká predvídateľná.

6.5.2016 | 19:32:34
VampKošilka

Meh. Né, že by mi vadila její povaha nebo tak, spíš to jak příšerně je napsaná. Co se týče ženských postav, pro mě je princezna Leia mnohem lepší a co se týče charakterů, tak bych vyjmenovala minimálně 20 lepších. Opravdu tu její oblíbenost nechápu. Zatím ještě nic nedokázala, krom toho, že totálně zazdila celé Yodovo učení o tom, jak se síla nejdřív musí objevovat a pracovat se na ní, než že si jen řekne"síla" a sejme padavana na konci výcviku, to mi fakt hnulo žlučí, když nikdy předtím ani nedržela světelný meč v ruce a najednou vše umí, protože síla. Je to jen průměrná postava, která je výjmečná jen tím, že je hlavní hrdinka. Luke byl tisíckrát lepší, i Anakin. Jak říkám, nevadí mi, ale není nic extra a pro mě nic extra asi nebude nikdy. Proto jen jedna hvězdička.

31.3.2016 | 11:03:34
makishek

příjemné překvapení (y)

webmaster
8.2.2016 | 10:14:33
LeerdamerSK

Asi najlepšia postava celej Star Wars ságy spolu s Vaderom :)

10.1.2016 | 20:08:30

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců