Oscar Isaac

Oscar Isaac

Celé jméno: Oscar Isaac Hernandez
Místo narození: Guatemala
Známé projekty: Star Wars: Síla se probouzí, Labyrint lží, Robin Hood

Datum narození: 9.3.1980 (41 let)

Oscar začínal s herectvím v roce 2001, kdy si zahrál v jedné epizodě seriálu Zákon a pořádek. Na svou velkou roli čekal trochu déle, v Příběhu zrození si zahrál Josefa. Tato role Oscara proslavila a nastartovala jeho kariéru. Oscar dvakrát spolupracoval s Russelem Crowem. Poprvé to bylo ve snímku s Leonardem DiCapriem Labyrint lží, posléze se s Russelem setkal ve filmu Robin Hood, kde si zahrál prince Jana.

V roce 2015 si Oscar Isaac zahrál v nových Star Wars, kde ztvárnil pilota Poea Damerona. J. J. Abrams původně chtěl, aby postava hned v prvních minutách zemřela, ale nakonec si to režisér rozmyslel a Dameron se stal jednou z důležitých postav. Isaacs se dokonce vrátil i v pokračování Poslední z Jediů, kde jeho charakter zaznamenal jeden z největších vývojů.


Následně s Abramsem spolupracoval i na Epizodě IX. Obecně se studiem Disney měl Isaac dobré skutečnosti, a tak namluvil Damerona i pro animovaný seriál Resistance. Isaaca si ještě můžete pamatovat jako jednoho z prvních mutanů ve filmu Apocalypse z roku 2016. V roce 2018 dokonce asistoval Natalii Portman ve sci-fi snímku Annihilation.

Foto: Disney


Hraje v

Filtr seriálů