Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Boolio

Boolio

Ovissianský důlní předák, který v době návratu Palpatinea sympatizoval s Odbojem. Jako jejich kontakt jim předával tajné informace, ale nakonec byl zajat Prvním řádem.

Sezóny 1
2019 - 2019

Proti Prvnímu řádu

Boolio se narodil na Sintě IV rok po bitvě o Yavin. V dospělosti to vypracoval až na sintského důlního předáka, přičemž jeho společnost těžila kovy určené k výrobě droidů. Když začala válka mezi Prvním řádem a Odbojem, stal se sympatizantem Odboje. Z počátku jim dodával pouze materiály, ale nakonec se mu do rukou dostaly také tajné informace. Boolio brzy zjistil, že zpráva pochází od někoho z velení Prvního řádu a rozhodl se ji předat Odboji.

Aby neriskoval odhalení, informoval je, že jim chce předat regulátor určený k opravě slavné lodi Tantive IV. Za Booliem proto Odboj vyslal Millennium Falcon a hrdinové se na místě dozvěděli, co se jim vlastně dostalo do rukou. Po přenosu informací na důl zaútočil První řád a Boolio padl do zajetí. Nakonec byl zajat a zabit a jeho hlava byla přednesena před samotného Kylo Rena.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama