Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 67×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Boolio

Boolio

Ovissianský důlní předák, který v době návratu Palpatinea sympatizoval s Odbojem. Jako jejich kontakt jim předával tajné informace, ale nakonec byl zajat Prvním řádem.

Sezóny 1
2019 - 2019

Proti Prvnímu řádu

Boolio se narodil na Sintě IV rok po bitvě o Yavin. V dospělosti to vypracoval až na sintského důlního předáka, přičemž jeho společnost těžila kovy určené k výrobě droidů. Když začala válka mezi Prvním řádem a Odbojem, stal se sympatizantem Odboje. Z počátku jim dodával pouze materiály, ale nakonec se mu do rukou dostaly také tajné informace. Boolio brzy zjistil, že zpráva pochází od někoho z velení Prvního řádu a rozhodl se ji předat Odboji.

Aby neriskoval odhalení, informoval je, že jim chce předat regulátor určený k opravě slavné lodi Tantive IV. Za Booliem proto Odboj vyslal Millennium Falcon a hrdinové se na místě dozvěděli, co se jim vlastně dostalo do rukou. Po přenosu informací na důl zaútočil První řád a Boolio padl do zajetí. Nakonec byl zajat a zabit a jeho hlava byla přednesena před samotného Kylo Rena.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama