Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Kylo Ren

Kylo Ren

Kylo je učedníkem tajemného uživatele Síly jménem Snoke. Spolu s ním velí rytířům Renu a také Prvnímu Řádu, který povstal z popelu Impéria. Než přijal jméno Kylo, byl známý jako Ben Solo, syn Hana Sola a princezny Leiy. Kylo si idealizoval svého dědečka a svůj meč založil na pradávném designu Sithů z planety Malachor.

Sezóny 3
2015 - 2019

Mládí

Kylo se narodil rok po bitvě o Endor jako syn Hana a Leiy. Svými rodiči byl pojmenován Ben. Jelikož byli jeho rodiče rozdílní, manželství nebylo zrovna pokojné a to mělo vliv i na Bena. V tuto chvíli zasáhl tajemný Snoke, který Bena začal lákat k temné straně Síly. Leia poznala co se děje a tak dala Bena k Lukeovi, který se jej pokusil vyvičit. Temná strana ale v Benovi přetrvala a tak zničil vše co jeho strýc vybudoval. Ben zničil jeho chrám, pozabíjel učedníky a pod jménem Kylo Ren stanul jako vůdce rytířů Renu. Benova zrada šokovala celou rodinu. Luke uprchl do exilu, Han opustil Leiu a dal se opět na pašování a Leia se začala více starat o politiku. Kylo si idealizoval Darth Vadera, jako nejmocnějšího uživatele temné strany a začal jeho spálenou masku užíval jako modlu. Jeho meč byl poté založen na designu pradávných Sithů z Malachoru.

Pátrání po ztraceném mistrovi

Kylo i Snoke tušili, že Jediové by se mohli jednou vrátit a tak usilovně pátrali po Luku Skywalkerovi. Řád brzy zjistil, že podstatnou část mapy u sebe ukrýval Lukův starý známý Lor San Tekka z planety Jakku. Renovy jednotky na Jakku brzo zaútočily a Tekku zajaly. Mapu bohužel již u sebe neměl a tak jej Kylo v záchvatu hněvu zabil. Naštěstí se jim podařilo zajmout členy Odporu Poe Damerona. Kylo Poea vyslýchal, ale nedostal z něj nic, až na informaci, že mapa se ukrývá uvnitř jeho droida. Než z něj stačil získat více tajemství, byl osvobozen zběhlým vojákem s označením FN-2187.

Pátrání po droidu i zběhlému vojáku bylo v plném proudu. Nakonec Řád zjistil, že uprchli spolu s Hanem Solem a zamířili na základnu Takodana. Předtím než vyrazili lapit povstalce, odpálil Řád za pomocí základny Hvězdovrah soustavu Hosnian, sídlo senátu Nové Republiky. Poté co Republika utrpěla vážné škody, vyrazil Kylo na Takodanu, kde v lese polapil Rey. Odvezl ji na Hvězdovrah, kde se ji pokoušel vyslýchat, ale neúspěšně, byla silnější než on. Rey následně sama unikla a navázala kontakt se svými přáteli, kteří ji přišli zachránit.

Hrdinové připravovali základnu na zničení a Kylo vyrazil, aby se s nimi utkal. Stanul zde proti svému otci, kterého neměl sílu zabít a tak jej poprosil, zda by mu pomohl. Ben svého otce probodl a nechal jej padat do hlubin. Chewieho ovládl hněv a Bena zasáhl svou kuší a způsobil mu tak vážná zranění na boku. Kylo pronásledoval své nepřátele do lesa, kde se s nimi utkal v boji. První stanul proti Finnovi, jenž držel meč Lukea Skywalkera a porazil jej. Meče se poté ujala Rey, která jej přemohla a nechala ležet ve sněhu. Povstalci unikli ve Falconu a Snoke vyslal generála Huxe, aby k němu jeho poraženého učedníka přivedl.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
zabijakptak

Asi jediná sequelová postava, která mě alespoň trochu zaujala.

22.11.2020 | 21:56:35
Kubaskou

ep. 7 – 35% ep. 8 – 90%

17.3.2018 | 11:57:01
Luciz

Postava by mohla být mnohem líp napsaná, dělají z něj trochu idiota, hodně slabocha a taky jako by měl každou chvíli jinou povahu a nevěděl co se sebou, chtělo by to líp scénáristicky uchopit a byl by to super záporák. Protože Adam Driver je neskutečný, co film, to vynikající výkon a dodává Kylovi úžasnou impozanci a charisma. Za to 90%.

27.12.2017 | 18:40:36
Wolfinator1

Po Ep. 8 u mě sakra stoupl jak herec tak postava

18.12.2017 | 23:06:41
Kalam

trapnější už to nešlo… ještě o trochu větší nos a mohl s ním ničit planety… ubrečený neschopný emař vedoucí bandu trapných space nazi… na padouchy z původní šestice filmů se nechytá.

28.11.2017 | 15:51:49
HellTsuku

Není to špatná postava, naopak dobrá, lidé to nechtějí pochopit, ale je o postavu, která teprve se má stát temným lordem proto na Vadera nemá ani zdaleka, ale teď když zabil, víme koho. A v další části nebude zraněn a bude mít konečně hotovej výcvik, tak snad dostaneme záporáka, jaký má být.

1.12.2016 | 20:08:03
Renny

No každý má na něj jiný názor. Já si myslím, že je to skvělá postava a věřím že v dalších epizodách ještě ukáže co dokáže :)

29.10.2016 | 20:56:18
Darth Alto

Je to slaboch.Jediné co ma na nom fascinovalo bol ten jeho meč ktorý sa my fakt páčil.Inak nič moc…

16.7.2016 | 16:49:33
ReyKej

Je to sice slaboch ale dobrá postava

14.7.2016 | 16:47:12
VampKošilka

Velice těžké tuto postavu zhodnotit. Jakmile si sundal masku, tak veškerá vážnost a respekt, který vzbuzoval klesl na bod mrazu a pak zbytek filmu to byl jen takový klouček, kterého je třeba obejmout a říct mu, jak všechno bude lepší. Takový, kterého holky prostě milujou. Nemůžu ovšem popřít, je zajímavý a jiný než SIthové, co tu doposud byli. Temnota ho nepohltila, ale on by si to moc přál, což je snad první případ. Bojí se, že se nikdy nebude rovnat Darthu Vaderovi a má pravdu, nebude. Má v sobě pořád hodně dobra a snaží se ho vytlačit, tak jsem zvědavá, zda se mu to povede, či světlá strana zvítězí. Nemohu odpustit, co ve finále udělal, ale i tak myslím, že větší záporak v dalším díle bude Hux. Že jsem měkota, dám mu 100%, ale i tak je to spíše postava mezi 60–80%.

1.4.2016 | 17:20:38
1

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama