Star Wars (Hvězdné války) Han Solo

Han Solo

Han Solo

Han je vlastníkem nejrychlejší lodi v galaxii, Millenium Falcon. Živí se jako pašerák a pořád se dostává do problémů. Naštěstí má po ruce Žvejkala, svého dobrého přítele a ochránce. Han vždycky střílí první a má nějaké eso v rukávu.

Sezóny 6
1977 - 2019

Zakázka za milión

Han byl po krk v dluzích u Jabby, největšího gangstera v galaxii. V Mos Eysley jej navštívil stařec jménem Obi-Wan. Nabídl mu velice dobře placenou práci, jenom za odvoz. Han to samozřejmě vzal. Jabba na něj ale poslal jednoho ze svých mužů, Greeda. Han se nenechal zastrašit a Greeda zabil. Poté se s Jabbou sešel před svou lodí a slíbil mu, že své peníze dostane. Poté na ně zaútočilo Impérium, ale to již stihli utéct.

Cestou na Alderaan byl Han svědkem výcviku se světelným mečem. Nevěřil v Sílu a tak to bral jako nesmysly. Aldeaan již bohužel nebyl, zničilo ho Impérium. Jejich loď byla zachycena tažným paprskem Hvězdy smrti. Uvnitř se spolu s Lukem převlékli za vojáky impéria. Zatímco Obi-Wan šel vypnout generátor, Han vyrazil spolu s ostatními zachránit princeznu Leiu. Tehdy mu šlo jenom o zisk. Princezna byla ve vězeňském bloku, kam se dostali za pomoci Žvejkala. S princeznou unikli odpadní šachtou a odletěli, ovšem bez Obi-Wana. Ten se obětoval pro jejich záchranu.


Na Yavinu 4 dostal Han zaplaceno od povstalců. Nemyslel si, že by s nimi zůstal. Ale potřebovali ho. Při útoku na Hvězdu smrti vyrazil zachránit eskadru stíhačů a odrovnal loď samotného Vadera. Hana pak oslavovali jako hrdinu.

Romantik a špinavec

Na planetě Hoth vedl Han průzkumný tým. Luke se bohužel ztratil, a tak se jej Han vydal zachránit. Našel jej zmrzlého na kost. Pomocí Lukova světelného meče rozřízl tauntauna a postavil iglú. Povstalci je druhého dne našli. Han ale neměl zaplacený dluh u Jabby a tak chtěl odejít. Přitom se pořád dohadoval s Leiou, do které se zamiloval. Ta ho nazývala špinavcem a prasetem. Nakonec ještě zaútočilo Impérium a tak musel Han vzít princeznu s sebou.

Ukryli se v roji asteroidů. Z jednoho se ale později vyklubal vesmírný červ. Hádky s princeznou nepřestávaly, nechtěla s ním vůbec být v kontaktu. Han nakonec našel úkryt na Bespinu u svého starého přítele Landa. Byla to bohužel past, kterou připravilo Impérium. Han byl zmražen do karbonitu a vydán napospas Boba Fettovi. Ten jej prodal Jabbovi. Před zmražením si ještě s princeznou vyměnil poslední slova, oba dva se milovali.

Osvobození a mise na Endoru

Hanovi přátelé nezaháleli a vyrazili mu na pomoc. Leia jej sice rozmrazila, ale Jabba ji stihl polapit. Poté přišel Luke, ale ani ten nevyjednal podmínky. Ještě spolu se Žvejkem byli odsouzeni k smrti. Jabba ale nepočítal s tím, že Luke bude mít další plán. Za pomocí světelného meče se osvobodil a vyrazil do boje. Poloslepý Han poškodil Boba Fettovi jeho jetpack a vhodil jej do jámy sarlacca.

Impérium začalo s výstavbou nové Hvězdy smrti. Na její stavbu se přijel podívat i samotný císař. Povstalci přišli s novým plánem. Han měl vyřadit její generátor štítu, zatímco Lando povede útok ve vesmíru. Han mu půjčil Falcona, loučil se s ním těžko. S malým týmem pak vyrazil na Endor, kde si utužil vztah s Leiou. Za pomocí 3PO navázali kontakt s místními domorodci, kteří jim pomohli v útoku. Impérium sice mělo techniku, ale ewokové znali místní svět lépe. Povstalcům se podařilo štít zrušit a Lando mohl Hvězdu smrti odpálit. Na Endoru se pak konala velká oslava, kde nechyběl žádný z předních členů povstání.

Rodinné problémy

Po vítězství povstalců nad Impériem se Han a Leia vzali a měli spolu syna jménem Ben. Jejich syn ovládal Sílu a byl dán Lukovi k výcviku. Ben ale přešel k temné straně a vyvraždil akademii. Han a Leia se rozvedli a každý šel svou cestou. Han a Žvejkal se vrátili k pašování a dostali se do dluhů. Han dokonce přišel o svého Falcona. Jejich loď jim dočasně nahradila nákladní loď Eravana a svůj veškerý volný čas věnoval pátrání po Falconovi.

Jednou z jejich zakázek bylo převézt tři nebezpečné Rathary. Čirou náhodou zpozorovali letícího Falcona a nalodili se na něj. Han se dozvěděl, že loď pilotují Rey a Finn, kteří chtějí dovést Odporu mapu vedoucí k Luku Skywalkerovi. Han se rozhodl, že jim pomůže. Naneštěstí byli napadeni Guavianským gangem smrti a Kanjiklubem. Po krátké potyčce jim nakonec ve Falconu uprchli. Han mladým hrdinům pověděl o minulosti a vyrazil s nimi na Takonadu za starou známou. Tou osobou byla Maz Kanata, která jim dala Lukův starý světelný meč. Její pevnost byla napadena Prvním Řádem a Rey byla unesena Kylo Renem, Hanovým synem. Hana a ostatní nakonec zachránil Odpor a Han se znovu setkal s Leiou.

Odpor se začal připravovat k útoku na základnu Hvězdovrah. Han, Žvejkal a Finn na základnu mezitím pronikli, aby mohli Rey osvobodit. Spolu zajali Phasmu, velitelku Prvního Řádu a hodili ji do drtiče odpadků. Následně nalezli Rey, která sama uprchla. Hrdinové začali s pokládáním výbušnin. Chvíli nato dorazil Hanův syn Ben. Han se jej snažil převést zpátky ke světlu, ale temná strana byla silnější. Han byl zabit svým synem a spadl do temné propasti.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Najlepší!

17.1.2020 | 21:11:31
Kothy

klasik

28.6.2018 | 19:12:34
Kutil44

Ikonická postava ikonických filmov a skvelo zaujala aj jeho mladšia verzia :)

28.6.2018 | 17:07:35
Luciz

Nelíbí se mi jeho obsazení. Klidně mě ukamenujte.

27.12.2017 | 18:30:31
KaraSnowAllen

Ikonická postava, jako všechny z této trilogie, ale Han tomu dodával tu správnou dávku sarkasmu. Harrison Ford může být jaký chce, ale charisma má a pro hraní takových rolí se narodil.

8.12.2017 | 19:18:27
Quinzel

Moc nechápu tu jeho oblíbenost, za mně docela otravná postava…

6.5.2016 | 19:36:11
lucas.zalesak4319

Han Solo je moja najobľúbenejšia postava. Zo začiatku som ju nemal vôbec rád, no potom som si ho obľúbil, teda všetky jeho zlé aj dobré vlastnosti. Veľmi sa v ňom vidím. Je to človek, ktorého by som chcel stretnúť.

23.4.2016 | 15:51:11
VampKošilka

My only true love. Tuhle postavu jsem vždy zbožnovala. Sarkastický, umíněný, ale má zlaté srdce. Líbí se mi, když můžu takové charakterové rysy u postavy objevovat. Může být nejlepší přítel i nejhorší nepřítel a jeho vztah s Leiou je prostě jeden z nejlepších.

RIP Hane. Z mé nejoblíbenější trojice postav(Vader, Solo a Kenobi) mi už nikdo nezbyl.:( Jen Luke a Leia, díky kterým novou trilogii prostě dokoukám.

1.4.2016 | 13:36:55
rockysiburger

Uuuuuuuuur auuuuuur uhhhrrrrr ahhrrrr !!!

31.3.2016 | 11:32:23
Sherlock Banana

Blbec blbec a ještě jednou blbec sprcuje se jednou za chewiovský rok a prdí odpadky :D.navíc jednoho krásného dne přišel han za vaderem a vader ho odhodil sílou .navíc tajně si hraj plyšáky sithů starých od 1012 BBY až po 12 ABY .ještě k tomu se válí v písku . toto je nový film star wars 4.5 vlastnosti hana sola

2.2.2016 | 18:33:11
1

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců