Star Wars (Hvězdné války) C-3PO

C-3PO

C-3PO

Tento protokolární droid byl sestaven Anakinem Skywalkerem. Ten jej sestavil z různých náhradních dílů, které našel nebo směnil. Myslí si o sobě, že je dokonalý, zatímco na ostatní si pořád jenom stěžuje. 3PO se rychle skamarádil s R2-D2. Stala se z nich nerozlučná dvojka. Po vzestupu Impéria mu byla vymazána paměť.

Sezóny 8
1977 - 2016


Majetek otroka

C-3PO byl sestaven na písečném světě Tatooine. Anakin jej složil ze zbytků jiných droidů, nikdy ho však nedokončil. Anakin byl otrok, stejně tak jeho matka. C-3PO jim pomáhal v domácnosti i v obchodě, kde pracovali. Při závodech byl Anakinovým vlajkonošem. Poté, co Anakin opustil planetu spolu s rytíři Jedi, 3PO zůstal u jeho matky.

Anakin nachází 3PO o 10 let později na farmě Larsových. Shmi jimi byla koupena a osvobozena. Larsovi 3PO dostavěli. Po matčině smrti si jej Anakin bere s sebou. Odlétají na Geonosis, kde se 3PO dostává do potíží. Omylem vleze do stroje a prohodí si hlavu s bitevním droidem. R2 to poté musí napravovat.


Klonové války

Během války sloužil 3PO senátorce Amidale. Občas byl také vyslán na nějakou misi pro republiku. K užitku byl na planetě Aleen. Místní rasa nehovořila základní řečí. Spolu s R2 se omylem vydal do podzemního světa. Zde nachází další obyvatele. Vzduch shora je pro ně jedovatý. Za pomocí zemětřesení se pokouší zacelit otvory. 3PO se pokouší dostat nahoru. R2 to vyřeší, ale 3PO si přebírá zásluhy. Spolu s ním poté uzavírají otvor a zemětřesení ustanou.

Klonové války se blíží ke konci a 3PO doprovází Padmé na každém kroku. Letí s ní také na Mustafar, kde se nachází Anakin. Anakin ale přešel k temné straně. Myslí si, že ho Padmé zradila, a tak jí ublíží. 3PO spolu s R2 ji odnáší na loď. Poté vstupují do služby k senátoru Organovi. 3PO ale bohužel podstupuje výmaz paměti.

Povstání

Spolu s R2 se 3PO vydal na misi najít povstalce na Lothalu. Maskovali se jako doprovod místní ministryně. Droidi poté předávají informace senátoru Organovi, jedné z hlav povstání. O několik let později byla napadena jejich loď. Převážely se na ní totiž plány Hvězdy smrti. Princezna Leia je ukryla do R2. Spolu s ním přistává 3PO na Tatooine v záchranném modulu. Droidi se dostávají do služby k Larsovým, kde potkávají Luka. R2 utíká a 3PO s Lukem se jej vydávají hledat.

Cestou naráží na Obi-Wana, kterého R2 hledal. Předávají mu veškeré informace a putují na Alderaan. Ten byl naneštěstí zničen Impériem. Jejich loď je vtažena do Hvězdy smrti. Droidi zůstávají v úkrytu a zbytek se vydává pro princeznu Leiu. Po útěku zůstává 3PO v povstalecké základně na Yavinu 4.

Povstalci se přesunuli na Hoth. Když byla základna napadena, 3PO odletěl spolu s Hanem, Leiou a Žvejkalem. Ukryli se na Bespinu, kde byl 3PO rozstřílen vojáky impéria. O jeho opravu se postarali Žvejkal a R2, který dorazil s Lukem. Han byl však prodán mafiánskému bossovi Jabbovi. Jeho přátelé ale přišli s plánem.

3PO je spolu s R2 vyslán do Jabbova paláce. Mají domluvit obchod. Droidi zůstávají u Jabby jako dar. Z 3PO se stává nový překladatel, R2 rozváží pití. Po úspěšném osvobození Hana se vydávají k povstalecké flotile. Han se stává hlavou týmu, který má vyřadit generátor štítu na Endoru. 3PO letí s ním. Na Endoru se seznamují s domorodými ewoky. C-3PO je pro ně bohem. Díky němu taky s ewoky uzavírají alianci a vyráží do boje proti Impériu. Po zničení druhé Hvězdy smrti se 3PO zúčastňuje oslav.

Odpor

Několik let po poražení Impéria byl C-3PO vyslán na misi, během níž přišel o ruku. Nakonec dostal náhradní, která měla rudou barvu. Dokonce byl vylepšen jeho modul a C-3PO nyní ovládal sedm miliónů komunikačních forem, tedy o milión více než předtím. V Odporu sloužil 3PO především pod velením generálky Organy Těsně před tím, než byl podniknut útok na základnu Hvězdovrah, zachytil 3PO zprávu z Takodany. Nebýt jeho, Odpor by se tam nikdy nedostal včas a nezachránil by tak své spojence. Nakonec to byl také on, kdo měl vyzvednout své přátele z bitevního pole. Po zničení nepřátelské základny nakonec dostal svojí zlatou ruku zpátky.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
QWF

C-3PO a R2-D2 jsou nerozlučná dvojka, nejlepší, rotomilí… :D <3

20.12.2015 | 22:08:57

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců