Star Wars (Hvězdné války) C-3PO

C-3PO

C-3PO

Tento protokolární droid byl sestaven Anakinem Skywalkerem. Ten jej sestavil z různých náhradních dílů, které našel nebo směnil. Myslí si o sobě, že je dokonalý, zatímco na ostatní si pořád jenom stěžuje. 3PO se rychle skamarádil s R2-D2. Stala se z nich nerozlučná dvojka. Po vzestupu Impéria mu byla vymazána paměť.

Sezóny 9
1977 - 2017

Majetek otroka

C-3PO byl sestaven na písečném světě Tatooine. Anakin jej složil ze zbytků jiných droidů, nikdy ho však nedokončil. Anakin byl otrok, stejně tak jeho matka. C-3PO jim pomáhal v domácnosti i v obchodě, kde pracovali. Při závodech byl Anakinovým vlajkonošem. Poté, co Anakin opustil planetu spolu s rytíři Jedi, 3PO zůstal u jeho matky.

Anakin nachází 3PO o 10 let později na farmě Larsových. Shmi jimi byla koupena a osvobozena. Larsovi 3PO dostavěli. Po matčině smrti si jej Anakin bere s sebou. Odlétají na Geonosis, kde se 3PO dostává do potíží. Omylem vleze do stroje a prohodí si hlavu s bitevním droidem. R2 to poté musí napravovat.


Klonové války

Během války sloužil 3PO senátorce Amidale. Občas byl také vyslán na nějakou misi pro republiku. K užitku byl na planetě Aleen. Místní rasa nehovořila základní řečí. Spolu s R2 se omylem vydal do podzemního světa. Zde nachází další obyvatele. Vzduch shora je pro ně jedovatý. Za pomocí zemětřesení se pokouší zacelit otvory. 3PO se pokouší dostat nahoru. R2 to vyřeší, ale 3PO si přebírá zásluhy. Spolu s ním poté uzavírají otvor a zemětřesení ustanou.

Klonové války se blíží ke konci a 3PO doprovází Padmé na každém kroku. Letí s ní také na Mustafar, kde se nachází Anakin. Anakin ale přešel k temné straně. Myslí si, že ho Padmé zradila, a tak jí ublíží. 3PO spolu s R2 ji odnáší na loď. Poté vstupují do služby k senátoru Organovi. 3PO ale bohužel podstupuje výmaz paměti.

Povstání

Spolu s R2 se 3PO vydal na misi najít povstalce na Lothalu. Maskovali se jako doprovod místní ministryně. Droidi poté předávají informace senátoru Organovi, jedné z hlav povstání. O několik let později byla napadena jejich loď. Převážely se na ní totiž plány Hvězdy smrti. Princezna Leia je ukryla do R2. Spolu s ním přistává 3PO na Tatooine v záchranném modulu. Droidi se dostávají do služby k Larsovým, kde potkávají Luka. R2 utíká a 3PO s Lukem se jej vydávají hledat.

Cestou naráží na Obi-Wana, kterého R2 hledal. Předávají mu veškeré informace a putují na Alderaan. Ten byl naneštěstí zničen Impériem. Jejich loď je vtažena do Hvězdy smrti. Droidi zůstávají v úkrytu a zbytek se vydává pro princeznu Leiu. Po útěku zůstává 3PO v povstalecké základně na Yavinu 4.

Povstalci se přesunuli na Hoth. Když byla základna napadena, 3PO odletěl spolu s Hanem, Leiou a Žvejkalem. Ukryli se na Bespinu, kde byl 3PO rozstřílen vojáky impéria. O jeho opravu se postarali Žvejkal a R2, který dorazil s Lukem. Han byl však prodán mafiánskému bossovi Jabbovi. Jeho přátelé ale přišli s plánem.

3PO je spolu s R2 vyslán do Jabbova paláce. Mají domluvit obchod. Droidi zůstávají u Jabby jako dar. Z 3PO se stává nový překladatel, R2 rozváží pití. Po úspěšném osvobození Hana se vydávají k povstalecké flotile. Han se stává hlavou týmu, který má vyřadit generátor štítu na Endoru. 3PO letí s ním. Na Endoru se seznamují s domorodými ewoky. C-3PO je pro ně bohem. Díky němu taky s ewoky uzavírají alianci a vyráží do boje proti Impériu. Po zničení druhé Hvězdy smrti se 3PO zúčastňuje oslav.

Odpor

Několik let po poražení Impéria byl C-3PO vyslán na misi, během níž přišel o ruku. Nakonec dostal náhradní, která měla rudou barvu. Dokonce byl vylepšen jeho modul a C-3PO nyní ovládal sedm miliónů komunikačních forem, tedy o milión více než předtím. V Odporu sloužil 3PO především pod velením generálky Organy Těsně před tím, než byl podniknut útok na základnu Hvězdovrah, zachytil 3PO zprávu z Takodany. Nebýt jeho, Odpor by se tam nikdy nedostal včas a nezachránil by tak své spojence. Nakonec to byl také on, kdo měl vyzvednout své přátele z bitevního pole. Po zničení nepřátelské základny nakonec dostal svojí zlatou ruku zpátky.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
QWF

C-3PO a R2-D2 jsou nerozlučná dvojka, nejlepší, rotomilí… :D <3

20.12.2015 | 22:08:57

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců