Star Wars (Hvězdné války) Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

Je považován za nejlepšího Jediského diplomata. Vyžívá se v sarkasmu a nikdy nezapomene utrousit vtipnou poznámku. Byl mistrem Jedie Anakina Skywalkera, známého také jako Darth Vader. Jako jeden z mála Jediů uměl komunikovat s duchy.

Sezóny 6
1977 - 2005

Invaze na Naboo

Obi-Wan byl spolu se svým mistrem Qui-Gonem vyslán vyjednávat se separatisty, okupujícími Naboo. Vyjednávání se však nezdařilo a tak byli nuceni na planetě přistát. Potkávají jednoho z domorodců Jar Jara Binkse. Jar Jar je odvádí do podvodního města, odkud dále putují až k Nabooskému paláci. Obi-Wan s Qui-Gonem osvobozují královnu Amidalu a odlétají z planety. Loď však musí nouzově přistát na Tatooine.

Qui-Gon šel opatřit nové díly a Obi-Wan hlídal loď. Qui-Gon je získal za pomocí chlapce Anakina, kterého poté vzal s sebou. Oba Jediové se vrací na Coruscant, kde předávají Anakina radě, ta z něj Jedie bohužel vycvičit nechce. Poté odlétají opět na Naboo. Zde se utkávají se Sithským učedníkem Darth Maulem. Maul zabíjí Qui-Gona, Obi-Wan ale nezahálí a rozsekává Maula vejpůl. Jeho tělo nechává padat do šachty. Rada nakonec z Obi-Wana udělá rytíře a tak může cvičit Anakina.


Velká válka začíná

Obi-Wan s Anakinem jsou přiděleni k ochraně senátorky Amidaly. Když námezdní lovkyně udeří znovu, Obi-Wan s Anakinem ji dopadnou. Nestačila ale nic vyzradit, byla zabita šavlošipkou. Obi-Wan zahajuje pátrání, které ho dovádí až na Kamino ke klonovačům. Kaminoané budovali armádu pro republiku. Obi-Wan tomu nemůže věřit a setkává se s Jango Fettem. Ten sloužil jako předloha pro vojáky. Obi-Wan tuší, že to Jango stojí za tím útokem a tak jej sleduje.

Jango dovádí Obi-Wana až na Geonosis, kde je velká fabrika na droidy. Obi-Wan padne do zajetí a setkává se s hrabětem Dooku, hlavou separatistů. Dooku jej chce převést na svou stranu, ale Obi-Wan vzdoruje. Je uvržen do arény, kde se setkává s Padmé a Anakinem, kteří ho přijeli zachránit. V aréně stojí proti třem netvorům. Po chvíli ale přichází záchrana. Mace Windu s sebou přivádí rytíře Jedi. Zanedlouho doráží i Yoda s klonovými vojáky. Anakin s Obi-Wanem sledují hraběte. V souboji je Obi-Wan raněn a Anakin přichází o ruku.

Klonové války

Během klonových válech předvedl Obi-Wan několikrát, že je skvělým diplomatem i vynikajícím šermířem. Během mise na Mandalore se setkal se svou známou Satine. Kdysi dávno byli do sebe zamilovaní. Mandalore byl sužován Umrlčí hlídkou, zastánci starých časů. Obi-Wan naštěstí problém vyřešil a hlídku zahnal opět do stínů.

Když z mrtvých povstal jeho starý nepřítel Darth Maul, Obi-Wan měl na mále. Se svým bratrem vybudoval zločinecký syndikát a Obi-Wan neměl dost síly na to, aby se jim postavil. Při jednom z pokusů byla zabita Obi-Wanova láska Satine. Maul jej pak nechal uvěznit, aby trpěl jako kdysi on. Obi-Wan ale utekl a všechno pověděl republice.

Pád řádu Jedi

Kancléř byl zajat a tak se jej Obi-Wan vydal spolu s Anakinem zachránit. Anakin byl za hrdinu a o téměř vše se postaral sám. Obi-Wan byl poté vyslán na Utapau, aby dorazil generála Grievouse. Sice se mu to podaří, ale hned na to začíná rozkaz 66. Klonoví vojáci se postaví proti Obi-Wanovi a mu nezbývá než uniknout.

Setkává se spolu se senátorem Organou a mistrem Yodou. V chrámu Jediů zanechávají pro přeživší Jedie zprávu. Obi-Wan je Yodou vyslán na Mustafar, aby se postavil Anakinovi, který přešel k temné straně. Obi-Wan Anakina připravuje o končetiny a nechává ho napospas ohni. Obi-Wan zachraňuje umírající Padmé a je svědkem narození dvojčat. Yoda jej učí tajemné učení Síly a Obi-Wan odnáší Luka k jeho rodině na Tatooine.

Starý blázen

Po několik let se Obi-Wan ukrýval. Pro své bezpečí začal používat jméno Ben. Z dálky hlídal stárnoucího Luka. Při útěku R2 byl Luke napaden písečnými lidmi. Obi-Wan jej zachránil a odvedl k sobě domů. Lukovi předává světelný meč jeho otce a bere ho do učení. Od R2 si nechá přehrát zprávu od princezny Leiy, která potřebuje jeho pomoc. Obi-Wan se vydává do Mos Eisley sehnat pilota. Luke je v místní kantýně napaden a Ben mu opět zachraňuje život.

Obi-Wan si najímá loď Hana Sola. Cestou na Alderaan vysvětluje Lukovi podstatu Síly. Alderaan byl bohužel zničen novou imperiální stanicí. Ta samá stanice je zachytí tažným paprskem. Zjišťují, že na Hvězdě smrti je uvězněna princezna. Obi-Wan jde vypnout generátor a zbytek posádky jí jde zachránit. Na stanici se pak utkává se svým starým žákem Anakinem. Obi-Wan umírá a stává se duchem. Jako mentor nadále provází Luka a posílá jej například za Yodou. Spolu s ním mu pak říkají pravdu o jeho rodině. Ve své astrální formě se také zúčastňuje oslavy poražení impéria.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Mr.Harrison Flash

Nej postava s Anakinem <3

5.6.2020 | 20:18:17
-Skinner-

Jednoznačne najlepšia postava celých Star Wars.

28.8.2018 | 22:30:39
GrindyCZ25

Topka postava hlavně v podaní Ewana s Anakinem dle mého nejlepší duo SW

15.7.2018 | 16:14:48
LANNIKILLER

Moje nejoblíbenější postava ze Star Wars

23.9.2017 | 10:49:57
Golradir

Nejlepší postava ve Star Wars ;)

17.12.2016 | 20:30:16
Quinzel

Neměl jsem ho rád v original trilogy a v prequelech byl extrémně otravný, jediný Obi, který mi nevadil byl ten v TCW.

6.5.2016 | 19:37:40
VampKošilka

Moudrý, silný, věrný a za mlada šarmantní a vtipný. Víc mi nabídnout ani nejde.

30.3.2016 | 21:05:01
Wolfinator1

Nejlepší klaďas

24.1.2016 | 18:22:18
Nivie

Anakin jednou řekl: „Nechápej mě špatně, Obi-Wan je skvělý učitel, moudrý jako mistr Yoda a silný jako mistr Windu.“ a já dodávám sympatický jako nikdo jiný před ním ;)

9.1.2016 | 20:42:19

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams nám připravil první a poslední díl nové trilogie. Nemá smysl dlouho chodit kolem horké kaše. Zřejmě se vše nepovedlo tak, jak původně mělo. Chyběla tomu vize a nápady, které Abrams měl, se svým způsobem shodily ze stolu. Abrams nyní o tom otevřeně promluvil.

Reklama

Zajímavosti

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Na dni investorů Lucasfilm představil několik nových filmů a seriálů. A ejhle, u jednoho již údajně byla pozastavena výroba a přednost dostanou jiné projekty. Kromě této zprávy vám také přinášíme čerstvou novinku, že Dave Filoni zesílil svou pozici u Lucasfilmu a vyšplhal zase o kousek výš.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců