Star Wars (Hvězdné války) Bail Organa

Bail Organa

Bail Organa

Senátor, který stál za zrodem povstání proti Impériu. Je to také adoptivní otec Leii a po určitou dobu byl také vlastníkem R2-D2 a C-3PO.

Sezóny 3
2002 - 2016

Před válkou a za války

Senátor Organa byl blízkým přítelem kancléře Valoruma, který byl po invazi na Naboo rychle sesazen. Organa si velice vážil práce senátorky Amidaly a ve všech věcech ji podporoval. Během klonových válek sloužil Bail na několika diplomatických misích. Mezi ty nejdůležitější můžeme započítat zajištění zásob pro Christopsis a Ryloth. Spolu s Padmé také bojovali proti zákonu, který by zajistil výrobu dalších klonových vojáků. Naneštěstí byl senátor Organa zraněn a tak jej v proslovu musela zastoupit právě Padmé.

Poté co byli separatisté poraženi, na chrám Jediů zaútočili klonoví vojáci. Šlo o rozkaz 66. Senátor Organa se zde domáhal vstupu, ale vojáci jej kvůli problémům nechtěli pustit. Poté co spatřil vraždu jednoho z Padawanů, tak odletěl a setkal se s mistry Yodou a Obi-Wanem. Po smrti Padmé adoptoval jedno z jejich dětí, šlo o maličkou Leiu. Jejího bratra Luka odvezl Obi-Wan k Anakinovým příbuzným na Tatooine.


Povstání a smrt

Uplynulo čtrnáct let a senátor Organa začal shromažďovat jednotlivé povstalecké buňky dohromady. Tuto misi dostali na starost droidi R2-D2 a C-3PO, kteří mu doručili informace o povstalcích z Lothalu. Když byla situace nejhorší, poslal jim senátor posily a Kanan se svou posádkou se k nim přidali. O pár let později se Bail se svou manželkou nacházel doma na Alderaanu. Jejich dcera Leia jim měla doručit plány Hvězdy smrti, které povstalci ukradli. Jelikož ale byla zajata a nechtěla Impériu prozradit, kde se povstalci nacházejí, nechal Tarkin odstřelit její domovskou planetu. Organa zemřel během exploze. Na Yavinu mu byla poté vystavena pamětní socha.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Pěkný senátor… :-)

4.12.2017 | 14:11:07
Wolfinator1

Organa poslední slušný politik ve vesmíru. Jen vyšel ze stínu a hodil kukuč a byl jsem šťastný :D

15.5.2017 | 11:53:13
Railbot

Malá role, decentně zahraná i s tím minimem prostoru.

16.12.2016 | 15:40:03

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců