Star Wars (Hvězdné války) Bail Organa

Bail Organa

Bail Organa

Senátor, který stál za zrodem povstání proti Impériu. Je to také adoptivní otec Leii a po určitou dobu byl také vlastníkem R2-D2 a C-3PO.

Sezóny 3
2002 - 2016

Před válkou a za války

Senátor Organa byl blízkým přítelem kancléře Valoruma, který byl po invazi na Naboo rychle sesazen. Organa si velice vážil práce senátorky Amidaly a ve všech věcech ji podporoval. Během klonových válek sloužil Bail na několika diplomatických misích. Mezi ty nejdůležitější můžeme započítat zajištění zásob pro Christopsis a Ryloth. Spolu s Padmé také bojovali proti zákonu, který by zajistil výrobu dalších klonových vojáků. Naneštěstí byl senátor Organa zraněn a tak jej v proslovu musela zastoupit právě Padmé.

Poté co byli separatisté poraženi, na chrám Jediů zaútočili klonoví vojáci. Šlo o rozkaz 66. Senátor Organa se zde domáhal vstupu, ale vojáci jej kvůli problémům nechtěli pustit. Poté co spatřil vraždu jednoho z Padawanů, tak odletěl a setkal se s mistry Yodou a Obi-Wanem. Po smrti Padmé adoptoval jedno z jejich dětí, šlo o maličkou Leiu. Jejího bratra Luka odvezl Obi-Wan k Anakinovým příbuzným na Tatooine.


Povstání a smrt

Uplynulo čtrnáct let a senátor Organa začal shromažďovat jednotlivé povstalecké buňky dohromady. Tuto misi dostali na starost droidi R2-D2 a C-3PO, kteří mu doručili informace o povstalcích z Lothalu. Když byla situace nejhorší, poslal jim senátor posily a Kanan se svou posádkou se k nim přidali. O pár let později se Bail se svou manželkou nacházel doma na Alderaanu. Jejich dcera Leia jim měla doručit plány Hvězdy smrti, které povstalci ukradli. Jelikož ale byla zajata a nechtěla Impériu prozradit, kde se povstalci nacházejí, nechal Tarkin odstřelit její domovskou planetu. Organa zemřel během exploze. Na Yavinu mu byla poté vystavena pamětní socha.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Pěkný senátor… :-)

4.12.2017 | 14:11:07
Wolfinator1

Organa poslední slušný politik ve vesmíru. Jen vyšel ze stínu a hodil kukuč a byl jsem šťastný :D

15.5.2017 | 11:53:13
Railbot

Malá role, decentně zahraná i s tím minimem prostoru.

16.12.2016 | 15:40:03

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců