Star Wars (Hvězdné války) Bail Organa

Bail Organa

Bail Organa

Senátor, který stál za zrodem povstání proti Impériu. Je to také adoptivní otec Leii a po určitou dobu byl také vlastníkem R2-D2 a C-3PO.

Sezóny 3
2002 - 2016

Před válkou a za války

Senátor Organa byl blízkým přítelem kancléře Valoruma, který byl po invazi na Naboo rychle sesazen. Organa si velice vážil práce senátorky Amidaly a ve všech věcech ji podporoval. Během klonových válek sloužil Bail na několika diplomatických misích. Mezi ty nejdůležitější můžeme započítat zajištění zásob pro Christopsis a Ryloth. Spolu s Padmé také bojovali proti zákonu, který by zajistil výrobu dalších klonových vojáků. Naneštěstí byl senátor Organa zraněn a tak jej v proslovu musela zastoupit právě Padmé.

Poté co byli separatisté poraženi, na chrám Jediů zaútočili klonoví vojáci. Šlo o rozkaz 66. Senátor Organa se zde domáhal vstupu, ale vojáci jej kvůli problémům nechtěli pustit. Poté co spatřil vraždu jednoho z Padawanů, tak odletěl a setkal se s mistry Yodou a Obi-Wanem. Po smrti Padmé adoptoval jedno z jejich dětí, šlo o maličkou Leiu. Jejího bratra Luka odvezl Obi-Wan k Anakinovým příbuzným na Tatooine.


Povstání a smrt

Uplynulo čtrnáct let a senátor Organa začal shromažďovat jednotlivé povstalecké buňky dohromady. Tuto misi dostali na starost droidi R2-D2 a C-3PO, kteří mu doručili informace o povstalcích z Lothalu. Když byla situace nejhorší, poslal jim senátor posily a Kanan se svou posádkou se k nim přidali. O pár let později se Bail se svou manželkou nacházel doma na Alderaanu. Jejich dcera Leia jim měla doručit plány Hvězdy smrti, které povstalci ukradli. Jelikož ale byla zajata a nechtěla Impériu prozradit, kde se povstalci nacházejí, nechal Tarkin odstřelit její domovskou planetu. Organa zemřel během exploze. Na Yavinu mu byla poté vystavena pamětní socha.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Pěkný senátor… :-)

4.12.2017 | 14:11:07
Wolfinator1

Organa poslední slušný politik ve vesmíru. Jen vyšel ze stínu a hodil kukuč a byl jsem šťastný :D

15.5.2017 | 11:53:13
Railbot

Malá role, decentně zahraná i s tím minimem prostoru.

16.12.2016 | 15:40:03

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců