Richard E. Grant

Richard E. Grant

Celé jméno: Richard Grant Esterhuysen
Místo narození: Mbabane, Svazijsko
Známé projekty: Withnail a já, Dig, Jekyll and Hyde

Datum narození: 5.5.1957 (60 let)

Richard E. Grant, aktuálně žijící v Londýně, se narodil roku 1957 ve Svazijsku. Jeho otec Henrik Esterhuysen byl ministrem školství britského guvernéra ve Svazijsku. Grant má předky jak z Anglie, tak i Německa a Nizozemí.

Chodil na školy St. Mark School, Waterford Kamhlaba United World College of Southern Afrika a University of Cape Town. Roku 1982 se přestěhoval do Londýna, kde se naplno začal věnovat své herecké kariéře.


Grant je známým televizním i filmovým hercem. Objevil se například ve filmech Withnail a já, Warlock, Jak prorazit v reklamě, Henry a June, Příběh z Los Angeles, Hudson Hawk, Pret-A-Porter, Jack a Sarah, Večer tříkrálový, Spice World, Domácí štěstí, Vánoční koleda, Červený Bedrník, Gosford Park, Pes baskervillský, Rozverná mládež, Penelope, Cesta k vítězství, Haló, tady Bombaj, Znovu se milovat, Železná lady, Kvítek karmínový a bílý a Strach.

Co se týče seriálů, tak se objevil v seriálech Doctor Who, Girls či Downton Abbey. Roku 2015 si zahrál Iana Margrovea v seriálu Dig. Dále se objevil jako sir Roger Bulstrode v seriálu Jekyll and Hyde. Roku 2016 jsme se ho dočkali v seriálu Game of Thrones.

Od roku 1987 je ženatý s Joan Washington, se kterou má dceru Olivii a jejího syna Toma.

Foto CC BY 2.0 S Pakhrin, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.