Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Leia Organa

Leia Organa

Leia je sice princezna, ale to neznamená, že se neumí bránit. V dětství byla odloučena od svého bratra Luka, aby je nenašel jejich zlý otec. Adoptoval ji senátor Organa z planety Alderaan. Leia byla jednou z hlav povstání v době Impéria. Přitahují ji špatní muži a nemá strach položit svůj život za dobrou věc.

Sezóny 8
1977 - 2019

Narození

Těsně po porodu jí zemřela matka. Leia byla adoptována senátorem Organou, zatímco její bratr byl odvezen na Tatooine ke strýčkovi. Organa se svou ženou vždycky chtěli holčičku, byla pro ně čest mít ji v rodině.

Lodě pro povstání

Ve svých patnácti letech se Leia vypravila na pomoc Lothalským povstalcům. Vezla jim několik lodí třídy Hammerhead a byla připravena svůj úkol splnit. Mělo to ale háček, předání lodí muselo vypadat jako krádež, aby nebyl Alderaan označen za zrádce. Leia přistála na Lothalu a navázala kontakt s Jediem Kananem a jeho Padawanem Ezrou. Naneštěstí Impérium připravilo důkladné zabezpečení a kolem lodí nechali hlídat dva kráčející kolosy AT-AT. Lodě opatřili magnetickými zámky. Leia nakonec odlákala pozornost imperiálního důstojníka a povstalci se dali do kradení lodí. S odemknutím zámků jim pomohl bývalý guvernér Lothalu Ryder Azadi. Poté co byly lodě ukradeny, Ezra Leiu omráčil. Po probuzení důstojníkovi vynadala a požadovala transport domů.

Povstalecká mise

Leia byla na lodi, která převážela plány Hvězdy smrti k povstalcům. Bohužel byli napadeni Impériem, a tak Leia plány ukryla do R2-D2, který poté s C-3PO opustil loď v záchranném modulu. Spolu s plány také Leia zanechala zprávu pro Obi-Wana Kenobiho, jednoho z posledních žijících Jediů. Princezna byla zajata a mučena. Darth Vader ani Tarkin s ní neměli slitování. Před jejíma očima odstřelili Alderaan, její domovskou planetu. Zlomenou Leiu poté uzavřeli do cely na Hvězdě smrti.

Záchrana se ale dostavila rychle. Cestou na Alderaan byla zachycena loď, na níž se nacházeli Obi-Wan, Luke i její droidi. Luke s Hanem se zamaskovali za vojáky Impéria a princeznu osvobodili. Unikli pomocí odpadní šachty a zamířili k lodi. Princezna je poté navedla na Yavin 4, kde se nacházela povstalecká základna. Luke pak spolu s dalšími piloty zničil Hvězdu smrti a byl odměněn právě princeznou.

Z problému do problému

Po zničení imperiální stanice se povstalci přesunuli na Hoth. Zde se Leia pohádala s Hanem, který jí neustále namlouval, že ho miluje. Zanedlouho dorazilo Impérium. Leia byla nucena odletět s Hanem. Na Falconu docházelo neustále k dalším konfliktům. Loď byla ve špatném stavu, po několika potížích ve vesmíru se uchýlili na Bespin. Zde se o ni začal zajímat Lando, Hanův starý přítel. Lando je ale zradil, protože ho k tomu donutilo Impérium. Han je zmražen do karbonitu. Těsně předtím mu Leia vyzná svou lásku. Leia s Landem a Žvejkem poté unikají ve Falconu. Záchrana Hana začíná.

Jabbova otrokyně a přítelkyně ewoků

Han byl prodán Jabbu Huttovi, velkému šéfovi podsvětí. První jsou k němu vysláni R2 a 3PO, ti však neuspějí. Poté doráží Leia maskovaná za námezdního lovce. K Jabbovi přivádí Žvejka jako svojí kořist a chce za něj odměnu. Leia počká, až všichni usnou, a rozmrazuje Hana. Jabba to ale čekal a z Leii si udělá otrokyni v bikinách. Na scénu přichází Luke, který má hned několik es v rukávu. Před svojí popravou mu R2 vydává světelný meč. Luke vyráží do boje a Leia neváhá. Za pomocí řetězu uškrtí Jabbu a se svými přáteli uniká.

Povstalci mají nový cíl, musí zničit druhou Hvězdu smrti, na jejíž stavbu se přijel podívat císař. Leia je součástí Hanova týmu, který má za úkol zničit generátor štítu na Endoru. Při průzkumu se Leia ztratí a potkává Wicketa. Wicket ji pomůže a odvede ji do vesnice. O několik hodin později doráží do vesnice i její přátelé, ale jako zajatci. Díky 3PO jsou zachráněni, protože ho považují za boha. Leia se dozvídá pravdu od Luka. Říká ji o otci i o tom, že jsou sourozenci. Leia se pak s týmem vydává ke generátoru, který za pomocí ewoků dobyjí a zničí. Lando se postaral o Hvězdu smrti a Luke zase o císaře. Leia se pak se svými přáteli setkává na oslavě vítězství nad impériem.

Ve vedení Odporu

Leia a Han se nakonec vzali a měli spolu syna jménem Ben. Ben byl velice silný k síle, ale byl přitahován její temnou stranou. Přestože byl dán na výcvik k Lukeovi, temné straně podlehl a vyvraždil celou akademii. Leia s Hanem se nakonec rozdělili. Z Leii se stala senátorka Nové Republiky a Han se vrátil k pašování.

Impérium ale nakonec vylezlo ze stínu a začalo zbrojit pod názvem První řád. Leia prosila senát o podporu, ale její političtí rivalové ji obviňovali z podněcování války. Leia založila Odpor a stala se jedním z jejich předních vůdců. Několik členů Republiky ji začalo v tajnosti podporovat a z princezny se stal generál.

Odpor ale nebyl tak rozlehlý jako předchozí povstání, měli pouze jednu základnu. Leia se nakonec rozhodla, že najde svého bratra. Její nejlepší pilot jménem Poe byl vyslán na Jakku, kde se nalézal Lor San Tekka, jenž u sebe ukrýval část mapy k Luekovi. Poe byl ale unesen a mapu v sobě uchoval jeho droid BB-8. Droid se zanedlouho objevil na Takodaně, kde spolu s mladými hrdiny a Hanem navštívili Maz Kanatu. O poloze BB-8 byl informován jak Odpor tak i Nový řád. Na Takonadě vypukl boj, který Odpor nakonec vyhrál.

Leia se nakonec shledala s Hanem. Neměli ale čas probrat všechny záležitosti, jelikož se Nový řád chystal použít svou novou zbraň. Finn předložil radě Odporu informace ohledně základny Hvězdovrah a poté se spolu s Hanem vypravil na sebevražednou misi. Han ji naneštěstí nepřežil. Základna Hvězdovrah byla zničena a Leia díky Síle poznala, že její milovaný muž zemřel. Nakonec se rozloučila s posádkou Falconu, která se vypravila najít jejího dlouho ztraceného bratra.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
VampKošilka

Prostě princezna Leia. Jedna z nejlepších ženských postav, co kdy vznikly.

1.4.2016 | 17:26:29

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama