Star Wars (Hvězdné války) Abrams vrací úder: Je režisérem Epizody IX a premiéra se odkádá

Abrams vrací úder: Je režisérem Epizody IX a premiéra se odkádá

Abrams vrací úder: Je režisérem Epizody IX a premiéra se odkádá

Minulý týden byl odvolán z režisérského postu Epizody IX Colin Trevorrow. Jak už to bývá zvykem, studio Disney dlouho neotálelo a vybralo režiséra. Tentokrát vsadilo na jistotu a vkládá důvěru muži, který v roce 2015 představil hrdiny nové trilogie. Jste spokojení?

14 8
13.9.2017

Studio Disney nikdy dlouho nečeká a většinou rychle najde režiséra. Tak to bylo i v případě, kdy Ron Howard střídal Phila Lorda a Christophera Millera u filmu s Hanem Solem. Colin Trevorrow je nyní pryč, rychle ho nahrazuje J. J. Abrams. Už tehdy se mluvilo o tom, že i on měl rozepře s Kathleen Kennedy, ale vždy to bylo v rámci možností zvladatelné.

(J. J. se opět vrací na scénu. Foto: Disney)


Ten, co sérii rozjel, ji nyní zakončí. A možná je to také dobře. Epizoda VII sklidila převážně kladné ohlasy. Pokud se mluví o něčem negativním, tak je to kopírování Epizody IV. Nyní ovšem bude mít Abrams volné ruce a může dokázat, že se jednalo pouze o náhodu, a Epizoda IX bude skvělým inovačním prvkem celé Star Wars ságy.

Změna režiséra si ovšem žádá i změnu termínu. Původní letní termín se ruší a možná i na Abramsův popud. Epizoda IX dorazí tedy ve vánoční termín 20.12.2019. Takže vlastně všechny epizody nové trilogie dorazily a dorazí o Vánocích. Abrams nyní bude muset zapracovat na scénáři, se kterým mu bude nově pomáhat i Chris Terrio.

Jste rádi, že je u kormidla znovu J. J. Abrams?

Diskuze /19

ReisRyos

To nevím jestli je úplně pozitivní :(

13.9.2017 | 18:17:49
Michargo

Sedmá epizoda nebyla špatná, a dle mne, to zas taková kopie nebyla a navíc se přeci nějak muselo začít. Takže doufám, že to bude něco jedinečného, jako když se objevil úplně první film legendární ságy.

13.9.2017 | 18:42:33
Argetlam Královrah

Panebože… Jedinou útěchou mi je to, že prostě nic horšího než je epizoda VII natočit nejde.

#5 Tarch #15 HellTsuku
13.9.2017 | 18:44:44
vivatis

Epizoda VII byla prostě úžasná stejně jako všechny ostatní epizody! Těším se na jeho zakončení této trilogie! :-)

13.9.2017 | 18:50:36
Tarch

#3 Argetlam Královrah: Tak to souhlasím. I když, tenhle člověk se už dokázal dost podepsat jak na ST tak i SW. Takže je jen otázkou co vykrade a změní tentokrát.

13.9.2017 | 18:50:42
Cermb0

To já nadšený vůbec nejsem, epizoda VII je jeden z nejhorších dílů SW pro mne…

13.9.2017 | 19:04:43
Kutil44

Bože to zase máme čakať Super Mega StarKiller 2.0 base na štýl ROTJ? :/

13.9.2017 | 19:32:58
Golradir

Já jsem spokojen, Abrams od začátku, co začal točit VII říkál, že chce vzdát hold IV a že jeho film bude plný odkazů na původní film. Epizoda I má také podobné jádro jako IV a VII :). Hlavně JJ. Abrams umí skvěle pracovat s postavami a je v jeho práci opravdu vidět jak moc miluje filmy. Věřím, že film je v dobrých rukou. Osobně nechápu, jak někdo může mít raději Rogue One než VII, pro mě je RO nejhorší Star Wars film. Srovnání filmů se kterým naprosto souhlasím (VII vs RO) → https://videacesky.cz/…-se-probouzi

#9 Argetlam Královrah #17 Horyo
13.9.2017 | 19:34:08
Argetlam Královrah

#8 Golradir: Epizoda VII byla katastrofa. O tom se prostě nedá ani debatovat, sorry jako!

#11 Golradir
13.9.2017 | 20:55:19
gorida

Ep4,Ep6,Ep1,Ep7. V každé z těchto epizod na konci dílu museli něco zničit. 4,6 hvězdy smrti. 1 to byla ta drodí základna která vypadala jako hvězda smrti s prstencem. 7 to byla starkiller která byla větší hvězda smrti. Sedmá epizoda není špatná. Je to prostě rozjezd. Já si plné hodnocení sedmičky nechám až po shlédnutí osmičky. A navíc jako kniha je sedmička taky skvělá.

#12 Argetlam Královrah
13.9.2017 | 21:00:35
Golradir

#9 Argetlam Královrah: pro mě byla katastrofa Rogue One, nejzbytečnější film (a největší zklamání) kterej jsem za posledních 5 let viděl v kině (když nepočítám hobití trilogii, u které jsem byl v kině pouze na 1. díle). Hrozné a nezajímavé postavy; nelogické chování postav; slabé dialogy; příběhové díry; žádnej smysluplnej rozhovor hlavní hrdinky s jejím otcem; nevyužití krystalu který dostala hrdinka na začátku filmu… no a hlavně ten film neukázal nic důležitého, co bychom už nevěděli z úvodních titulek k epizodě IV. Jediný, co se mi na tom líbilo byla scéna s Vaderem a postava toho robota :(

#12 Argetlam Královrah
13.9.2017 | 22:09:35
Argetlam Královrah

#10 gorida: Nezlob se, ale opravdu ne. Sedmička byla katastrofa. Nic nás nepřekvapilo. Naprosto nesympatické hlavní postavy a to bohužel i včetně Harrisona Forda, který už se ve svém věku na takové akce prostě nehodil. Měli mu dát nějakou důstojnější roli.

Zachraňovali to jen Carrie Fisher a Adam Driver (Kylo Ren), který se na takový typ záporáka naprosto hodi (ubrečený, duševně nevyrovnaný mamánek, který je přesvědčen o své výjimečnosti).

O tom, že Rey je prostě jen mladší verze Luka a to doslova a do písmene, protože přesně jako on vyrůstá mimo na pouštní planetě, přesně jako on objeví sílu a hned v první sérii dosáhne něčeho výjimečného (a úplně toho samého, co Luke) a nakonec se vydá hledat Yodu (pardon – Luka). Tuhle postavu ani hodnotit nemůžu. To prostě není postava. To je výsměch všem fanouškům Star Wars.

#11 Golradir: Rogue One ani nepočítám, kritika téhle hovadiny by zabrala celou knížku. I když pořád to beru jako lepší než epizoda VII.

#16 gorida
13.9.2017 | 23:27:07
Lex Luthor

Aspon to bude jako tradičně na konci roku. Pro mě jsou Star Wars filmy poslední filmy na které chodím do kina v daný rok.

14.9.2017 | 9:32:32
vicking

Nechápu ty hejty na ep VII že je to vykrádačka IV. Vždyť hvězda smrti a její derivace je ultimátní zbraň SW univerza tak je jasné, že ji vždycky bude chtít někdo postavit a použít. Je to jako by někdo sabotoval v našem světě výrobu atomové bomby a pak se o její výrobu už nikdo nepokusil?…

14.9.2017 | 11:32:23
HellTsuku

#3 Argetlam Královrah: Klony útočí ti nic neříkají?

14.9.2017 | 14:35:18
gorida

#12 Argetlam Královrah: Dobrá palba z tvoji strany :D Máš pravdu. Ale taková katastrofa to nebyla. Líbilo se mi to tisickrát víc než Ep2.

14.9.2017 | 17:39:35
Horyo

#8 Golradir: Dej si prosím facku

#19 Golradir
14.9.2017 | 18:53:49
Wolfinator1

No Disney si s rejžama moc nerozumí koukám, asi kluci nechtějí být jen otroci a otvíraj si hubu moc :D, ale co Star wars je takovej kolos a fenomén , že si prostě nemůžou dovolit aby to byla srajda ať to točí kdokoli. Ano jsou třeba různé díly či momenty pro někoho které jsou horší, ale ve výsledku miluju každý Star Wars film protože ať už to je pitomej Jar Jar , Ani a nudná romantika s Padmé, nebo stokrát omletá hvězda smrti , příjde Obi a Qui-Gon Jinn, Yoda a Hrabě Dooku, nebo Luke a Han a všechno zachrání. Prostě jak začnou lítat Tie a X-wingy střílet blastery a bzučet světelný meče , jsem zas malej kluk co fandí svejm hrdinům :D

15.9.2017 | 6:51:33
Golradir

#17 Horyo: :D miluju lidi, co maj tak blbý komentáře jako ty. Vždy mi zlepšíte den :) Ale jestli téhle hře na prosím dej si facku věříš, tak tě prosím já: dej si facku ;)

16.9.2017 | 19:16:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců