Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Jar Jar Binks

Jar Jar Binks

Tento Gungan neoplývá příliš vysokou inteligencí. Každou chvíli se dostává do problémů. Jar Jar si vysoce cení svých přátel. Když mají problémy, udělá pro jejich záchranu cokoliv, i kdyby to mělo znamenat jeho smrt. Jeho lid jej původně nenáviděl, ale poté, co pomohl uzavřít mír s lidmi, tak si jej začali vážit.

Sezóny 3
1999 - 2005

Invaze na Naboo

Jar Jar byl kvůli svojí nešikovnosti vyhoštěn z podvodního města Otoh Gunga. Čirou náhodou nachází v bažinách Naboo dva Jedie. Qui-Gon zachránil Jar Jara před droidy a ten mu na oplátku přísahal věrnost. Binks odvádí Jedie do svého města, odkud ponorkou proplouvají jádrem planety do hlavního města Naboo.

Spolu s Jedii osvobozuje královnu Amidalu a odlétá s nimi z planety pryč. Jejich loď nouzově přistává na Tatooine a Jar Jar se vydává s Qui-Gonem na průzkum. Potkávají chlapce Anakina, který jim nabízí pomoc. Po opravení lodi odlétají na Coruscant, kde shání podporu pro Naboo. Senát jim ale nemůže pomoci, tak odlétají domů, kde královna uzavírá mír s Gungany. Jar Jar je jmenován generálem a spolu s dalšími Gungany vyslán do boje proti armádě droidů. Gungani jsou poraženi, ale po zničení řídící lodě droidů se bitva obrátí v jejich prospěch.

V senátu

Od událostí na Naboo uplynulo deset let. Senátorku Amidalu začali pronásledovat vrazi a tak se musela stáhnout. Jar Jar tedy v její nepřítomnosti zastupoval Naboo v senátu. Jar Jar se ale nechal snadno zmanipulovat a pomohl k upevnění kancléřovy moci a schválení velké armády pro Republiku. Brzy nato vypukla bitva o Geonosis, která odstartovala klonové války.

Klonové války

Během války byl Jar Jar několikrát nápomocný při vyjednávání s představiteli planet mimo Republiku. Mezi tyto případy patří zajištění zásob pro Ryloth, vykoupení zajatých Jediů nebo zavolání posil při podvodní bitvě o Mon Cala. Hlavní vliv ale Jar Jar měl během zmizení Bardottských mistrů. Spolu s mistrem Windu měl tuto záležitost vyřešit. Nakonec zmizela také Bardottská královna Julia, se kterou byl Jar Jar v milostném vztahu. Jar Jar a Windu sledovali únosce až na Zardossu, kde se úspěšně utkali s čarodějnickou matkou Talzin. Po této záchraně si Bardotta zlepšila vztahy s řádem Jedi i samotnou Republikou.

Ke konci války Jar Jar nadále zastupoval Gungany v senátu. Po smrti senátorky Amidaly se zúčastnil jejího pohřbu. Osud tohoto nešikovného Gungana nám dále není znám.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Luciz

On ho má někdo rád? :D :D

27.12.2017 | 18:36:21
Babylonian

Nemůžu si pomoct.. Tuhle postavu prostě miluju :D

8.12.2017 | 21:22:53
Kalam

nejmocnější sithský lord, jaký kdy žil…

28.11.2017 | 15:56:29
kuman01

Konečně vím kdo je to ten Bartoš z Pirátů je to ten nešikovný Gungan.

30.10.2017 | 13:21:40
rre448

nejlepší postava :)

7.12.2016 | 12:00:44
Jamis

Nechápu proč tolik lidí tolik nesnáší Jar Jara. Mě přišel vždycky v pohodě.Je to postava na úrovni příběhu a sedí tam :-) Za mě 100%

20.8.2016 | 10:43:25
ReyKej

20% je moc. Chybí tu 0 !

14.7.2016 | 16:43:17
VampKošilka

Mě nikdy nevadil.

30.3.2016 | 21:07:27
mirako

Přidávám odkaz ohledně zajímavé teorii, že Jar Jar Binks, měl původně v II. a III. epizodě být sithským lordem namísto hraběte Dooku a možná i nejvyšším sithem, který měl místo Palpatina bojovat s mistrem Yodou.

http://www.videacesky.cz/…skym-mistrem

21.12.2015 | 23:14:20
Atrekan

Poprvé mi na tomto webu chybí možnost, dát 0%.

17.11.2015 | 20:17:34

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama