Star Wars (Hvězdné války) Jar Jar Binks

Jar Jar Binks

Jar Jar Binks

Tento Gungan neoplývá příliš vysokou inteligencí. Každou chvíli se dostává do problémů. Jar Jar si vysoce cení svých přátel. Když mají problémy, udělá pro jejich záchranu cokoliv, i kdyby to mělo znamenat jeho smrt. Jeho lid jej původně nenáviděl, ale poté, co pomohl uzavřít mír s lidmi, tak si jej začali vážit.

Sezóny 3
1999 - 2005

Invaze na Naboo

Jar Jar byl kvůli svojí nešikovnosti vyhoštěn z podvodního města Otoh Gunga. Čirou náhodou nachází v bažinách Naboo dva Jedie. Qui-Gon zachránil Jar Jara před droidy a ten mu na oplátku přísahal věrnost. Binks odvádí Jedie do svého města, odkud ponorkou proplouvají jádrem planety do hlavního města Naboo.

Spolu s Jedii osvobozuje královnu Amidalu a odlétá s nimi z planety pryč. Jejich loď nouzově přistává na Tatooine a Jar Jar se vydává s Qui-Gonem na průzkum. Potkávají chlapce Anakina, který jim nabízí pomoc. Po opravení lodi odlétají na Coruscant, kde shání podporu pro Naboo. Senát jim ale nemůže pomoci, tak odlétají domů, kde královna uzavírá mír s Gungany. Jar Jar je jmenován generálem a spolu s dalšími Gungany vyslán do boje proti armádě droidů. Gungani jsou poraženi, ale po zničení řídící lodě droidů se bitva obrátí v jejich prospěch.


V senátu

Od událostí na Naboo uplynulo deset let. Senátorku Amidalu začali pronásledovat vrazi a tak se musela stáhnout. Jar Jar tedy v její nepřítomnosti zastupoval Naboo v senátu. Jar Jar se ale nechal snadno zmanipulovat a pomohl k upevnění kancléřovy moci a schválení velké armády pro Republiku. Brzy nato vypukla bitva o Geonosis, která odstartovala klonové války.

Klonové války

Během války byl Jar Jar několikrát nápomocný při vyjednávání s představiteli planet mimo Republiku. Mezi tyto případy patří zajištění zásob pro Ryloth, vykoupení zajatých Jediů nebo zavolání posil při podvodní bitvě o Mon Cala. Hlavní vliv ale Jar Jar měl během zmizení Bardottských mistrů. Spolu s mistrem Windu měl tuto záležitost vyřešit. Nakonec zmizela také Bardottská královna Julia, se kterou byl Jar Jar v milostném vztahu. Jar Jar a Windu sledovali únosce až na Zardossu, kde se úspěšně utkali s čarodějnickou matkou Talzin. Po této záchraně si Bardotta zlepšila vztahy s řádem Jedi i samotnou Republikou.

Ke konci války Jar Jar nadále zastupoval Gungany v senátu. Po smrti senátorky Amidaly se zúčastnil jejího pohřbu. Osud tohoto nešikovného Gungana nám dále není znám.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Luciz

On ho má někdo rád? :D :D

27.12.2017 | 18:36:21
Babylonian

Nemůžu si pomoct.. Tuhle postavu prostě miluju :D

8.12.2017 | 21:22:53
Kalam

nejmocnější sithský lord, jaký kdy žil…

28.11.2017 | 15:56:29
kuman01

Konečně vím kdo je to ten Bartoš z Pirátů je to ten nešikovný Gungan.

30.10.2017 | 13:21:40
rre448

nejlepší postava :)

7.12.2016 | 12:00:44
Jamis

Nechápu proč tolik lidí tolik nesnáší Jar Jara. Mě přišel vždycky v pohodě.Je to postava na úrovni příběhu a sedí tam :-) Za mě 100%

20.8.2016 | 10:43:25
ReyKej

20% je moc. Chybí tu 0 !

14.7.2016 | 16:43:17
VampKošilka

Mě nikdy nevadil.

30.3.2016 | 21:07:27
mirako

Přidávám odkaz ohledně zajímavé teorii, že Jar Jar Binks, měl původně v II. a III. epizodě být sithským lordem namísto hraběte Dooku a možná i nejvyšším sithem, který měl místo Palpatina bojovat s mistrem Yodou.

http://www.videacesky.cz/…skym-mistrem

21.12.2015 | 23:14:20
Atrekan

Poprvé mi na tomto webu chybí možnost, dát 0%.

17.11.2015 | 20:17:34

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams nám připravil první a poslední díl nové trilogie. Nemá smysl dlouho chodit kolem horké kaše. Zřejmě se vše nepovedlo tak, jak původně mělo. Chyběla tomu vize a nápady, které Abrams měl, se svým způsobem shodily ze stolu. Abrams nyní o tom otevřeně promluvil.

Reklama

Zajímavosti

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Na dni investorů Lucasfilm představil několik nových filmů a seriálů. A ejhle, u jednoho již údajně byla pozastavena výroba a přednost dostanou jiné projekty. Kromě této zprávy vám také přinášíme čerstvou novinku, že Dave Filoni zesílil svou pozici u Lucasfilmu a vyšplhal zase o kousek výš.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců