Ahmed Best

Ahmed Best

Celé jméno: Ahmed Best
Místo narození: New York, USA
Známé projekty: Star Wars, Poolboy: Drowning Out The Fury

Datum narození: 19.8.1973 (50 let)

Ahmed je americký herec a muzikant, který se proslavil především díly roli nešikovného mimozemšťana Jar Jara Binkse ze Star Wars. Ahmed tuto postavu ztvárnil v prequelové trilogii a také v animovaném seriálu Star Wars: The Clone Wars. Gungana namluvil také v několika videohrách. I když se jedná o velice významnou roli, od fanoušků to pěkně schytal.

Jar Jar Binks byl obecně na přelomu století považován za jednu z nejhorších postav celé prequelové trilogie. Herec dostával i výhružky smrti a samozřejmě musel vyhledat i odbornou pomoc. Trvalo mu několik let, než se dokázal smířit s nenávistí fanoušků, a dokázal opět vletět do normálního života. Nyní žije v míru a dokázal se vyrovnat s nelichotivou minulostí, která je spojena se Star Wars.

Přesto u nich zůstal a rád se k nim v průběhu času vracel. V roce 2023 například ztvárnil postavu Kellerana Beqa, která sehrála důležitou roli v seriálu The Mandalorian. Byl součástí New Yorské kapely The Jazzhole. Napsal, režíroval a také produkoval seriál This Can't Be My Life. Kdysi hrál také na divadle.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Mandalorian Kelleran Beq 2023 2023 1
Star Wars: The Clone Wars Jar Jar Binks 2008 2014 5
Star Wars Jar Jar Binks 1999 2005 3

Filtr seriálů