Tom Perrotta: Proč 14. říjen?

Tom Perrotta: Proč 14. říjen?

2.7.2014 19:24


Přemýšleli jste, proč se dnem D, kdy došlo ke zmizení 2% světové populace, stal zrovna 14. říjen? Podobnost s 11. zářím je zjevná a jak jsme se již dočetli ve dřívějších článcích, například Justinu Therouxovi, představiteli Kevina Garveyho, pomohlo ponořit se do emocí z 11. září 2001 k tomu, aby si osvojil Mapletonské myšlení a Garveyho osobní i pracovní břemeno.


Žil jsem v New Yorku a vidět ty dvě věže padat byl největší surrealistický zážitek, jaký můžete zažít. To je nyní součástí toho, kde jsme. Přijali jsme to a pochopili. Ale věc, kterou si pamatuju nejvíc je to, jak zbytek země bláznil a chtěl, aby padaly hlavy, ale v New Yorku – alespoň v centru města – byl zde neuvěřitelný pocit smutku a lidé si padali do náručí a objímali se. Určitým divným způsobem jsme byli v bublině a říkali si „Co to bylo?“. V tomto světě už bylo hodně těhle otázek položeno a teď jsme ve fázi: A co si počneme s těmi pocity? Jak si zachovat vlastní smysly a morální kodex – a má vůbec smysl jej mít? Může se to stát znovu? Neměli bychom všichni rovnou zdivočet?

A autor novely The Leftovers Tom Perrotta prozradil, proč právě 14. říjen.

Potřeboval jsem datum pro náhlé vytržení a sedl jsem si a tu knihu začal psát 14. října. A tak jsem si řekl, dobře, ať je dnešek tím dnem.

Je pravda, že by nebylo od věci, kdyby to bylo z nějakého hlubšího důvodu, ale kdo ví, třeba si tvůrci ještě nějaký ten důvod vymyslí a dozvíme se jej v budoucích epizodách..

Zůstaňte s námi a dozvíte se to jako první…


Jít na The Leftovers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře