Preacher (Kazatel) Ohlédnutí za epizodou Damsels

Ohlédnutí za epizodou Damsels

Ohlédnutí za epizodou Damsels

Už zítra nás čeká čtvrtá epizoda druhé série. V té čtvrté se naše trojka vydala do New Orleans, aby tam našla Boha a Tulip se musela potýkat se svým temným tajemstvím. Pojďme si společně celou epizodu shrnout a naznačit si, co nás čeká dál.


9 0
10.7.2017

Následující text obsahuje spoilery z epizody Damsels, pokud jste ji ještě neviděli, nepokračujte ve čtení.

Eugenovy vzpomínky

Epizoda začíná tím, že Tracy Loachová volá Eugenovi, aby přijel k nim domů, tam mu řekne, že ji její přítel podvádí a navíc si už stihla připravit několikastránkový dopis na rozloučenou, ve kterém pozůstalí najdou přesné instrukce, a například i soupis hudby na pohřeb.


Tracy a Eugene byli opravdu dobří kamarádi

Eugene jí nicméně následně přesvědčí, že se se svým životem musí pohnout dál a nemá cenu kvůli jednomu klukovi zahodit celý život. Už to vypadá, že vše je na dobré cestě, Eugene se ale nechá unést a Tracy políbí. To už ji úplně rozhodí, vezme tátovu brokovnici a než se Eugene naděje, vystřelí si mozek z hlavy. Eugene si sice všimne, že Tracy ještě mrká a snaží se zachránit situaci. Vtom ale přichází domů Tracyina matka a vyhrožuje Eugenovi, že zavolá jeho otce. Ten se tedy taky rozhodne ze vším skoncovat. Jenže zbraň se zasekne, a když se chce podívat, co se stalo, vystřelí mu přímo do obličeje. V tu chvíli se dozvídáme, že celá scenérie je dílem speciálního zařízení v Pekle a má pravděpodobně za cíl neustále lidem ukazovat největší hříchy. Teď se ale porouchalo a Eugene si může na chvíli oddechnout.

Všude plno jazzu

Tulip se sice snaží Jesseho před cestou do New Orleans všemožně odradit, ten ale odmítá ustoupit a trvá na tom, že se tam musí vydat. V New Orleans mají štěstí hned v prvním baru, kde je jeden z barmanů víc než ochoten je k „Bohovi“ zavést.

V New Orleans to bezesporu žije

Ukazuje se ale, že slibovaný „Bůh“ má za tisíce a tisíce dolarů uspokojovat choutky podivných lidí v kostýmu psa. S tím Jesse nehodlá nic mít, a tak okamžitě odchází. Tulip se ve městě nechce moc producírovat, a tak se před Jessem vymluví, že jí není dobře. Cassidy kazateli řekne, že půjde s ní a odvede ji ke svému známu Denisovi, u kterého budou přespávat. Jesse tedy vyráží obrážet bary po New Orleans sám a štěstí mu moc nepřeje, po nějaké době ho ale jeden barman odkáže na zpěvačku v jazzovém klubu La Chamonix, a tak se tam vydává.

Denis

Cassidy sice oběma svým přátelům, tvrdí, že jsou s Denisem velcí kamarádi, když ale s Tulip dorazí na místo, Denis nevypadá zrovna dvakrát nadšeně, že upíra vidí a spustí na oba francouzsky, ani jeden mu ale nerozumí.

Denis je rozhodně podivín

Nicméně je pustí dál a víceméně si jich nevšímá. Cassidy mu přijde poděkovat, Denis se ale jen dívá na televizi a opět mu téměř nevěnuje pozornost. Celá situace tak spíš budí dojem, že Denis Cassidyho moc nemusí, i když ho Cassidy pořád považuje za dobrého přítele. Další díly nám snad napoví, co se mezi těmi dvěma stalo, možná se dozvíme nějaké podrobnosti z Cassidyho minulosti, což by určitě bylo velmi zajímavé.

Zpěvačka a tajná organizace

Jesse mezitím dorazí za onou zpěvačkou. Ta mu je ochotná prozradit, co ví o Bohovi, ale řekne mu, ať se umyje a počká na ni venku, načež ho následně polije. Když Jesse vyjde na ulici, vidí, že zpěvačka odjíždí v taxíku. Vše nasvědčuje tomu, že si z něj vystřelila. Následně jsme ale svědky toho, jak tajemní muži v bílých sakách s červenou kravatou nabourali do taxíku a snažili se ji unést. Jesse je zastaví a předvede jí svou moc. Lara mu řekne, co ví o prapodivné organizaci, a Jessemu tvrdí, že se rozhodla odjet ke své sestře.

Herr Starr v podání Pipa Torrense bude určitě zajímavým záporákem.

Nakonec se ukáže, že Lara pracuje pro tajemnou organizaci zvanou Grál a svému parťákovi řekne, ať Jesseho předá Samsonské jednotce, kterou podle všeho vede Starr. V komiksu se organizace Grál považuje za strážce pravé pokrevní linie Ježíše Krista. Je to starodávná organizace, jejímž cílem je pozvednout Křesťanství nad všechna ostatní náboženství. Grál je velmi efektivní organizace a od svých členů vyžaduje absolutní poslušnost. Nám nezbývá než si počkat, nakolik bude seriálová verze věrná té komiksové.

Tulip v zajetí Viktora

Na Tulipina slova nakonec přece jen došlo. Už od chvíle, co ji po cestě k Denisovi poznala paní Barbaretová bylo jasné, že se Viktorovi nevyhne. Na konci epizody ji pak Viktor skutečně našel a zajal.

Tulip se už asi smířila se svým osudem

ukázky na další díl můžeme soudit, že Tulip opravdu u Viktora nečeká nic pěkného. Navíc se to určitě dotkne i vztahu Cassidho s Jessem, protože kazatel celou dobu o ničem nevěděl. My teď můžeme jen s napětím očekávat, jak se Viktor nakonec vybarví.

Co se vám na třetí epizodě líbilo nejvíc a co čekáte od dalších epizod?

FOTO: AMC

Diskuze /5

alex62

Jenom takový malý detail – čeká nás 4. epizoda ;-)

#2 Valada06
10.7.2017 | 20:22:35
Valada06

#1 alex62: Opraveno, nějaký totální zkrat. Díky za upozornění. :-D

webmaster
10.7.2017 | 21:29:32
dushka

nic moc dil, nic vazneho se tam nestalo…imho

10.7.2017 | 22:26:34
Sleeper666

To byl snad nejhorší díl, úplně mě nudil.

11.7.2017 | 9:01:54
monikash

Článek o ničem pro ty, kdo ten díl viděli. Čekala jsem spíš polemiku o tom, jestli náhodou ten Pes fakt nebyl Bůh, když se v díle objevil 2×, a umí vůbec Denis anglicky a není náhodou taky upír? Naopak, děkuji za vysvětlení, co to bylo za divné bratrstvo.

12.7.2017 | 17:58:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás