Vikings (Vikingové) Bohové Vikingů

Bohové Vikingů

Bohové Vikingů

Podstatnou část pro seriál Vikings sehrála i tvorba soch Vikinského božstva. Pokud vás toto téma zaujalo, přečtěte si následující článek.


4 0
9.11.2013

Vikingové byli velmi oddaní ke svým bohům a pevně věřili, že jsou jejich životy předurčeny. Do každé bitvy se vrhli s vědomím, že když budou zabiti, tak půjdou do Valhally, kde se začnou připravovat na boj po boku Odina, Všeotce, na konci světa.

Pokud jde o uctívání Odina, tak není lepšího Vikinga, než Ragnar Lothbrok, který ve svém nitru cítí velmi blízký vztah se svým bohem. Stejně jako Odin, který obětoval své oko, aby získal moudrost, tak i Ragnar je poháněn touhou po poznání. Proto přijal obraz havrana, symbol Odina, když si jej začlenil minulou sérii na své brnění.


Bohové vystupovali v mnoha epizodách seriálu Vikings a to v různých formách. V první sérii v epizodě Sacrifice vidíme Odina, Thora a Freyera jako tři tyčící se sochy uvnitř chrámu v Uppsale.

Sochy jsou nyní na skladě, ale scénáristům se podařilo na ně tajně podívat. Sochy sice vypadají, jako by byly vyrobeny z tlustých kmenů stromů, ale pravda je taková, že jsou vlastně vyrobeny z polystyrenu, aby byly lehké a snadno se přenášely na natáčení. Jsou pokryty plastovou vrstvou a tvrdým lakem, aby vypadaly jako dřevo z každého úhlu.

Na obrázky Vikinských bohů se můžete podívat v přiložené galerii.

  • vikings-blog-thor-E-bbf7b45e5fe8f517e945e44b49cd3a13.jpeg
  • vikingsblog-odin-385-96b853221ac755f4f151fc5a5efcb5e7.jpg
  • vikingsblog-thor-freyr-E-f3c0f169d8bf92a1acbf28c999a9887f.jpeg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pátá série Vikings

Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Ihned po skončení čtvrté série se začaly objevovat otázky týkající se páté řady. Pojďte se podívat na to, co všechno zatím víme o pokračování, kterého se dočkáme ještě letos.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás