Vikings (Vikingové) Popis

Vikings

Vikings

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Seriál Vikings bude popisuje děj postavy Ragnara Lothbroka, což byl největší hrdina vikinské doby. Ragnar je mladý farmář, který není spokojen s vládou vikinského jarla Haraldsona. Ten veškeré obyvatelstvo vždy posílá na východ do Ruska a Baltských zemí, kde mají drancovat místní chudé obyvatelstvo, což není žádná výzva pro tak tvrdé vikingy.

Ragnar se považuje za přímého potomka Ódina, boha válečníků, což se projevuje na jeho chování. Sám podnikne se svým přítelem Flokim činy proti svému jarlovi, když vynaleznou a vyrobí zbrusu nové lodě, které jsou mnohem lepší a užitečnější než lodě, které právě používají. Díky těmto lodím podniknou expedici na západ, kde objeví novou zemi, ale také její problémy, které se budou naskytovat.


Seriál měl premiéru 3. března 2013 na stanici History. Za tímto seriálem plného násilí a krveprolití stojí tvůrce Michael Hirst.

(Drsný Ragnar Lothbrok a ještě drsnější Lagertha stojí v čele seriálu. Foto: History)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Vikings

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

Super seriál, hned po GoT.. a navíc založen na historických událostech..

21.10.2019 | 2:33:14
Dw3st3r

Všichni tu hrotí ,že 4. a 5. série stála za nic … Ale narovinu → Mě se to líbilo jako celek od 1. – 5. sérii. 100%

30.7.2019 | 10:38:53
PRINC180

Musím napsat nové hodnocení seriál měl mít 3 serie , smrtí Ragnara Lothbroka ukončit seriál prostě to tak je pak seriál šel do kopru za první tři serie 100% a 4 – 5 tak dvě hvězdy .Budu hodnotit je 3 serie.

5.2.2019 | 16:24:45
Arihant

Tl;dr 1,2,3 seria paradne epizody, 4,5 v najlepsom trebalo prestat! .............­.............­............. Prve 3 serie boli kratke, brutalne a zaujimave. Ako to uz byva v 4tej to slo vsetko rychlo dolu vodou a zo serialu sa stala juhoamericka telenovela, fakt si nerobim srandu. Piata nemala radsej ani vzniknut lebo tu scenaristi uz varili z vody a kto nepreskakoval linku na islande ten sa unudil k smrti. Hlavne postavy menili strany a spojencov rychlejsie ako listok vo vetre meni smer. Ak sa rozhodnete pre tento serial neurobte tu istu chybu ako ja a po tretej serii skoncte, usetrite si hlboke sklamanie a kopu casu.

1.2.2019 | 21:53:22
Lord Okakek

Parádní seriál

31.1.2019 | 14:56:23
AK81

jedna * za první dvě, tři série.

17.1.2019 | 22:24:55
Ramoneynor

Nejlepší seriál za poslední dobu s historickými prameny :-)

14.1.2019 | 18:18:15
Tess.Sha

První 4 série jsou dobrý, ale pátá jde do kytek

11.1.2019 | 7:33:52
mjech

S tímhle seriálem to jde o desíti k pěti.

9.1.2019 | 9:45:00
Dark Angel

Skvelý seriál ! Jeden z najlepších momentálne na trhu.

6.12.2018 | 10:10:34

Trailer k 6. řadě

Seriál Vikings se dočká šesté série, na jejíž první záběry se můžete už nyní podívat v první vydané upoutávce. Kromě toho vyšla i druhá upoutávka, která je na záběry mnohem bohatější. 

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Reklama

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás