Vikings (Vikingové) Popis

Vikings

Vikings

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.


Seriál Vikings bude popisuje děj postavy Ragnara Lothbroka, což byl největší hrdina vikinské doby. Ragnar je mladý farmář, který není spokojen s vládou vikinského jarla Haraldsona. Ten veškeré obyvatelstvo vždy posílá na východ do Ruska a Baltských zemí, kde mají drancovat místní chudé obyvatelstvo, což není žádná výzva pro tak tvrdé vikingy.

Ragnar se považuje za přímého potomka Ódina, boha válečníků, což se projevuje na jeho chování. Sám podnikne se svým přítelem Flokim činy proti svému jarlovi, když vynaleznou a vyrobí zbrusu nové lodě, které jsou mnohem lepší a užitečnější než lodě, které právě používají. Díky těmto lodím podniknou expedici na západ, kde objeví novou zemi, ale také její problémy, které se budou naskytovat.


Seriál měl premiéru 3. března 2013 na stanici History. Za tímto seriálem plného násilí a krveprolití stojí tvůrce Michael Hirst.

(Drsný Ragnar Lothbrok a ještě drsnější Lagertha stojí v čele seriálu. Foto: History)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Vikings

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TechnikL/Himmlich

Po smrti Ragnara som si nemyslel že by sa kvalita mohla ešte zlepšovat už po tom ako v tejto 4 serii vystupoval Ragnar tak to vyzerá občas fakt biedne ale bol som prekvapený nastupom Ragnarovich synoch ktory sa hned ujali tohto serialu a vedel som že to bude stat zato. Ale to asi nebude trvat nadlho po tom čo urobil Ivan tak sa určite rozdelia ale myslil si že z Ivara sa stane velky viking ako sa stal z Ragnara a ktorý bude chcieť určite pomstiť Aslaug. Som zvedavý ako to bude pokračovat s kralom Haraldon a Kattegarom dúfam že v dalšie serii sa tento dej už vyrazne posunie dalej. Len je škoda ako nakoniec skončil Floki myslel som si že sa zneho stane taky veštec aky je v Kattegaru ktory mu to aj povedal. Tato serila bola jednou z najlepšich aj ked som bol celkom sklamaní ako to v niektor

18.8.2017 | 1:18:20
Morannon

Luxus!

22.7.2017 | 10:23:10
Mihhaellaa11

nemohla jsem se odtrhnout a stale stahovala nove a nove dily :-)uz se nemuzu dockat nove serie S5…za me Top..jak herci..prostre­di..dej…efekty…vic takovych to serialu s touto tematikou

6.7.2017 | 12:02:02
Kumbál

nejlepsí seriál co jsem kdy viděl a to jsem jich viděl fakt hodně :D

2.7.2017 | 16:36:57
Markétečka

Od tohohle seriálu se nedá odtrhnout!

21.6.2017 | 15:30:10
Hades666

je to super serial

7.6.2017 | 11:39:00
Predator5552

Nuda a zvláště první série až k smíchu :-) Myslím technické provedení a efekty.

19.4.2017 | 0:26:24
Marek_párek

nejlepší serial všech a už nic :D

18.4.2017 | 20:01:43
Klato

Seria1 Seria2 the best dej má spád Séria 3–4 postupné zbytočné rozkúskovanie dejových udalosti… ale aj tak ten seriál a dobu žerem :) !!!

26.3.2017 | 20:19:45
nipid

9.5/10 – pecka seriál čo iné dodať :) len čakám kedy sa Ivar ukáže, dúfam že bude minimálne tak dobrý ako podla histórie

11.3.2017 | 19:50:15

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pátá série Vikings

Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Ihned po skončení čtvrté série se začaly objevovat otázky týkající se páté řady. Pojďte se podívat na to, co všechno zatím víme o pokračování, kterého se dočkáme ještě letos.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Narozeniny

Hlídejte si nás