Jasper Pääkkönen

Jasper Pääkkönen

Celé jméno: Jasper Pääkkönen
Místo narození: Helsinky, Finsko
Známé projekty: Salatut elämät, Vikings

Datum narození: 15.7.1980 (37 let)

Jasper Pääkkönen, rodák z Finska, je synem herce Seppy Pääkkönena a Virvy Havelin. Chodil na školu v Helsinkách, kde pracoval i v jednom z místních divadel. Díky svému otci se na filmová plátna dostal už jako osmiletý chlapec, jeho prvotní role však byly velmi malé a nevýrazné.

Když roku 1999 odstartoval svou hereckou kariéru, začal hrát v seriálu Salatut elämät, kde hrál Saku Salina. Tato role je jeho zatím největší, protože se objevil v celkem 385 epizodách.


Mezi jeho další role patří účast ve filmech Pahat Pojat, Zamrzlá země, Matti, V2 – Jäätynyt enkeli, Kummeli Alivuokralainen, Rööperi, Leponská odysea či Lví srdce. Další velkou roli si střihl roku 2016 v seriálu Vikings, kde se objevil jako Halfdan Černý.Foto CC BY-SA 3.0 Soppakanuuna, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.