Vikings (Vikingové) Harald Krásnovlas

Harald Krásnovlas

Harald Krásnovlas

Ambiciózní král Vestfoldu.

Sezóny 3
2016 - 2020

Seriálový Harald Krásnovlas

Král Harald, přezdívaný Harald Krásnovlas, je panovníkem Vestfoldu, což je království na jihu Norska. Jeho snem je být králem celého Norska a toho chce dosáhnout za pomoci věhlasné slávy, po které touží. Když tedy uslyší o králi Ragnarovi, který prý vyplenil město Paříž, tak se o jeho cesty začne zajímat.

Haraldovým mladším bratrem je Halfdan Černý. Jejich bratrský vztah je velmi pevný. Je přesným opakem sourozeneckého vztahu mezi Ragnarem a Rollem.


Harald vyplouvá se svými vikinskými bojovníky do Kattegatu, kde se shledává s královnou Aslaug. Harald sem přijel proto, aby nabídl Ragnarovi svou pomoc a aby společně vypluli do Francie, kde by opět vyplenili Paříž.

Harald Krásnovlas je…

Skutečný Harald Krásnovlas

Seriálový král Harald vládne v norském království Vestfold. Chce se stát panovníkem celého Norska, a proto se velmi zajímá o úspěšného válečníka Ragnara, kterému se podařilo vyplenit Paříž.

Z královských ság (Heimskringla), které pocházejí z 12. – 14. století a popisují životy skandinávských králů, se však dozvídáme, že Harald se narodil až kolem roku 850 a s Ragnarem se tedy potkat nemohl. Jako první následně sjednotil Norsko a zhruba v letech 872‒930 vládl jako norský král.

Příběh o sjednocení Norska začal, když Harald požádal o ruku Gydu Eiríksdóttir, která ho odmítla s tím, že se jeho ženou nestane do té doby, dokud on nebude králem celého Norska. Harald také přísahal, že se do té doby neostříhá ani neučeše. O deset let později dosáhl svého cíle a změnil si přízvisko z „Rozcuchaný“ na „Krásnovlasý“. Když Harald zestárl, předal vládu svému oblíbenému synovi jménem Erik Krvavá sekyra.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

po Ivarovi nejlepsi postava momentalne. kdyz prijel poprve se svou armadou, rekl jsem si: dalsi borec na scene!

29.1.2018 | 20:36:59
Skuggsjá

Na příchod oblíbenýho finskýho duetu Franzén-Pääkkönen jsem se těšil „jaksviň“. A nezklamali. Opět trochu oživili 4 sezónu a Floki si konečně našel fajn kámoše :)

6.9.2017 | 5:44:24
DeXx'

My king!

4.3.2017 | 13:32:49
Bastinor

Optimistější a sympatičtější, skutečný Viking

13.1.2017 | 19:09:20
Wolfinator1

Pecka z bráchou mají pravou vikingskou povahu :D

4.8.2016 | 10:26:54

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás