Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Harald Krásnovlas

Harald Krásnovlas

Ambiciózní král Vestfoldu.

Sezóny 3
2016 - 2020

Seriálový Harald Krásnovlas

Král Harald, přezdívaný Harald Krásnovlas, je panovníkem Vestfoldu, což je království na jihu Norska. Jeho snem je být králem celého Norska a toho chce dosáhnout za pomoci věhlasné slávy, po které touží. Když tedy uslyší o králi Ragnarovi, který prý vyplenil město Paříž, tak se o jeho cesty začne zajímat.

Haraldovým mladším bratrem je Halfdan Černý. Jejich bratrský vztah je velmi pevný. Je přesným opakem sourozeneckého vztahu mezi Ragnarem a Rollem.

Harald vyplouvá se svými vikinskými bojovníky do Kattegatu, kde se shledává s královnou Aslaug. Harald sem přijel proto, aby nabídl Ragnarovi svou pomoc a aby společně vypluli do Francie, kde by opět vyplenili Paříž.

Harald Krásnovlas je…

Skutečný Harald Krásnovlas

Seriálový král Harald vládne v norském království Vestfold. Chce se stát panovníkem celého Norska, a proto se velmi zajímá o úspěšného válečníka Ragnara, kterému se podařilo vyplenit Paříž.

Z královských ság (Heimskringla), které pocházejí z 12. – 14. století a popisují životy skandinávských králů, se však dozvídáme, že Harald se narodil až kolem roku 850 a s Ragnarem se tedy potkat nemohl. Jako první následně sjednotil Norsko a zhruba v letech 872‒930 vládl jako norský král.

Příběh o sjednocení Norska začal, když Harald požádal o ruku Gydu Eiríksdóttir, která ho odmítla s tím, že se jeho ženou nestane do té doby, dokud on nebude králem celého Norska. Harald také přísahal, že se do té doby neostříhá ani neučeše. O deset let později dosáhl svého cíle a změnil si přízvisko z „Rozcuchaný“ na „Krásnovlasý“. Když Harald zestárl, předal vládu svému oblíbenému synovi jménem Erik Krvavá sekyra.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

po Ivarovi nejlepsi postava momentalne. kdyz prijel poprve se svou armadou, rekl jsem si: dalsi borec na scene!

29.1.2018 | 20:36:59
Skuggsjá

Na příchod oblíbenýho finskýho duetu Franzén-Pääkkönen jsem se těšil „jaksviň“. A nezklamali. Opět trochu oživili 4 sezónu a Floki si konečně našel fajn kámoše :)

6.9.2017 | 5:44:24
DeXx'

My king!

4.3.2017 | 13:32:49
Bastinor

Optimistější a sympatičtější, skutečný Viking

13.1.2017 | 19:09:20
Wolfinator1

Pecka z bráchou mají pravou vikingskou povahu :D

4.8.2016 | 10:26:54

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama