Vikings (Vikingové) Harald Krásnovlas

Harald Krásnovlas

Harald Krásnovlas

Ambiciózní král Vestfoldu.

Sezóny 3
2016 - 2019

Seriálový Harald Krásnovlas

Král Harald, přezdívaný Harald Krásnovlas, je panovníkem Vestfoldu, což je království na jihu Norska. Jeho snem je být králem celého Norska a toho chce dosáhnout za pomoci věhlasné slávy, po které touží. Když tedy uslyší o králi Ragnarovi, který prý vyplenil město Paříž, tak se o jeho cesty začne zajímat.

Haraldovým mladším bratrem je Halfdan Černý. Jejich bratrský vztah je velmi pevný. Je přesným opakem sourozeneckého vztahu mezi Ragnarem a Rollem.


Harald vyplouvá se svými vikinskými bojovníky do Kattegatu, kde se shledává s královnou Aslaug. Harald sem přijel proto, aby nabídl Ragnarovi svou pomoc a aby společně vypluli do Francie, kde by opět vyplenili Paříž.

Harald Krásnovlas je…

Skutečný Harald Krásnovlas

Seriálový král Harald vládne v norském království Vestfold. Chce se stát panovníkem celého Norska, a proto se velmi zajímá o úspěšného válečníka Ragnara, kterému se podařilo vyplenit Paříž.

Z královských ság (Heimskringla), které pocházejí z 12. – 14. století a popisují životy skandinávských králů, se však dozvídáme, že Harald se narodil až kolem roku 850 a s Ragnarem se tedy potkat nemohl. Jako první následně sjednotil Norsko a zhruba v letech 872‒930 vládl jako norský král.

Příběh o sjednocení Norska začal, když Harald požádal o ruku Gydu Eiríksdóttir, která ho odmítla s tím, že se jeho ženou nestane do té doby, dokud on nebude králem celého Norska. Harald také přísahal, že se do té doby neostříhá ani neučeše. O deset let později dosáhl svého cíle a změnil si přízvisko z „Rozcuchaný“ na „Krásnovlasý“. Když Harald zestárl, předal vládu svému oblíbenému synovi jménem Erik Krvavá sekyra.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

po Ivarovi nejlepsi postava momentalne. kdyz prijel poprve se svou armadou, rekl jsem si: dalsi borec na scene!

29.1.2018 | 20:36:59
Skuggsjá

Na příchod oblíbenýho finskýho duetu Franzén-Pääkkönen jsem se těšil „jaksviň“. A nezklamali. Opět trochu oživili 4 sezónu a Floki si konečně našel fajn kámoše :)

6.9.2017 | 5:44:24
DeXx'

My king!

4.3.2017 | 13:32:49
Bastinor

Optimistější a sympatičtější, skutečný Viking

13.1.2017 | 19:09:20
Wolfinator1

Pecka z bráchou mají pravou vikingskou povahu :D

4.8.2016 | 10:26:54

Stav překladu

Epizoda S06E03: Ghosts, Gods, and Running Dogs

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, BAMBOOZLE, ION10, AMZN

Poznámka: Přečas na verzi LucidTV dělat nebudeme (je nutné přečasovat řádek po řádku).

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejlepší epizody šesté série

Narozeniny

Hlídejte si nás