Steven Berkoff

Steven Berkoff

Celé jméno: Leslie Steven Berks
Místo narození: Stepney, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Chobotnička, Policajt v Beverly Hills, War and Remembrance

Datum narození: 3.8.1937 (86 let)

Steven Berkoff je anglický herec, který se narodil roku 1937 ve východním Londýně. Jeho rodiči jsou Alfred a Pauline Berksovi. Zatímco se jeho otec živil jako krejčí, tak jeho matka byla žena v domácnosti. Původem jsou z Rumunska a Ruska a jsou rodina židovského vyznání. Steven studoval na Raine's Foundation Grammar School, Hackney Downs School, Webber Douglas Academy of Dramatic Art a L'École Internationale de Théâtre Jacques.

Kvůli životu ve Velké Británii se Stevenův otec rozhodl, že nechá své rodině změnit příjmení z Berks na Berkoff. Bylo to kvůli tomu, aby jejich příjmení působilo více anglicky.

Berkoff je divadelní, televizní i filmový herec, na svém kontě má spoustu rolí a projektů, proto není třeba vyjmenovávat všechny tituly, ve kterých se objevil. Všem třem odvětvím se snaží věnovat rovnoměrně, nicméně předně ho lidé znají díky jeho divadelním a filmovým rolím.

Co se týče divadla, objevil se například ve hrách jako The Metamorphosis, In the Penal Colony, The Trial, East či Greek. Kromě toho režíroval i několik her. Mezi ty patří například Salome od Oscara Wildea.

Ve filmech se často objevuje v rolích různých padouchů, nicméně znám není jen díky nim. Mezi jeho nejvýznamnější filmové role patří postavy ze snímků Mechanický pomeranč, Chobotnička, Policajt v Beverly Hills, Rambo II, Legionář, Popravčí a Cizinec.

Seriálům se také věnoval, ale jeho role byly především epizodní. Více si zahrál například v seriálech UFO, War and Remembrance, Children of Dune, The Borgias, Witches of East End a Vikings.

Někdy dříve měl za manželky Alison Minto a Shelley Lee, nicméně s oběma se rozvedl. Aktuálně žije se svou přítelkyní Clarou Fisher v Londýně. Výrazně podporuje židovskou víru a bojuje proti antisemitismu.

Foto: Eon Productions


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings Olaf 2019 2020 2
James Bond General Orlov 1983 1983 1

Filtr seriálů