Steven Berkoff

Steven Berkoff

Celé jméno: Leslie Steven Berks
Místo narození: Stepney, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Chobotnička, Policajt v Beverly Hills, War and Remembrance

Datum narození: 3.8.1937 (81 let)

Steven Berkoff je anglický herec, který se narodil roku 1937 ve východním Londýně. Jeho rodiči jsou Alfred a Pauline Berksovi. Zatímco se jeho otec živil jako krejčí, tak jeho matka byla žena v domácnosti. Původem jsou z Rumunska a Ruska a jsou rodina židovského vyznání. Steven studoval na Raine's Foundation Grammar School, Hackney Downs School, Webber Douglas Academy of Dramatic Art a L'École Internationale de Théâtre Jacques.

Kvůli životu ve Velké Británii se Stevenův otec rozhodl, že nechá své rodině změnit příjmení z Berks na Berkoff. Bylo to kvůli tomu, aby jejich příjmení působilo více anglicky.


Berkoff je divadelní, televizní i filmový herec, na svém kontě má spoustu rolí a projektů, proto není třeba vyjmenovávat všechny tituly, ve kterých se objevil. Všem třem odvětvím se snaží věnovat rovnoměrně, nicméně předně ho lidé znají díky jeho divadelním a filmovým rolím.

Co se týče divadla, objevil se například ve hrách jako The Metamorphosis, In the Penal Colony, The Trial, East či Greek. Kromě toho režíroval i několik her. Mezi ty patří například Salome od Oscara Wildea.

Ve filmech se často objevuje v rolích různých padouchů, nicméně znám není jen díky nim. Mezi jeho nejvýznamnější filmové role patří postavy ze snímků Mechanický pomeranč, Chobotnička, Policajt v Beverly Hills, Rambo II, Legionář, Popravčí a Cizinec.

Seriálům se také věnoval, ale jeho role byly především epizodní. Více si zahrál například v seriálech UFO, War and Remembrance, Children of Dune, The Borgias, Witches of East End a Vikings.

Někdy dříve měl za manželky Alison Minto a Shelley Lee, nicméně s oběma se rozvedl. Aktuálně žije se svou přítelkyní Clarou Fisher v Londýně. Výrazně podporuje židovskou víru a bojuje proti antisemitismu.

Foto: Eon Productions


Hraje v

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z