Vikings (Vikingové) Judith

Judith

Judith

Manželka Aethelwulfa z Wessexu.

Sezóny 3
2015 - 2019

Seriálová Judith

Judith je dcerou northumbrijského krále Aellea, který se rozhodl uzavřít výhodné spojenectví mezi Northumbrijským královstvím a království Wessexu. Toto spojenectví je zaměřeno proti království Mercia, kde se vedou neustálé války. Spojenectví bylo stvrzeno sňatkem mezi Judith a Aethelwulfem, který je synem krále Ecberta.

Po sňatku se Judith narodil syn Aethelred. Judith však nebyla nikterak spokojená se svým novým manželstvím, proto svého manžela podvedla s knězem Athelstanem.


V druhé řadě hrála tuto postavu herečka Sarah Greene, kterou ve třetí sérii nahradila herečka Jennie Jacques.

Judith je…

Skutečná Judith

Judith je v seriálu Vikingové dcerou krále Ælla z Northumbrie. Ten touží po uzavření spojenectví s královstvím Wessex, a proto svou dceru provdá za prince Æthelwulfa. Judith porodila syna Aethelreda, ale protože nebyla spokojená se svým manželstvím, podvedla Æthelwulfa s knězem Athelstanem. Poté se jí narodil nemanželský syn Alfréd Veliký.

Tady se ovšem seriál historie moc nedrží. Skutečná Judita Flanderská byla dcerou Ermentrudy Orleánské a krále Karla II. Holého ze Západofranské říše. Nejprve byla vdaná za krále Æthelwulfa z Wessexu, po jeho smrti se provdala za jeho syna Ethelbalda, ale ani s jedním neměla žádné děti. Když znovu ovdověla, byla poslána do kláštera, ale proti vůli svého otce utekla a provdala se za flanderského hraběte Balduina. S knězem Athelstanem se nikdy nepotkala a Alfréd Veliký nebyl jejím synem.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Tesa99

Strašně jsem si jí oblíbila – a to i přes činy, které později udělala.

11.7.2019 | 14:49:46
ivča93

Bože to je hrozná kráva.

8.3.2019 | 13:42:50
tominotomino

Ve třetí a čtvrté sérii byla super. Ale v páté z ní udělali potvoru.

webmaster
26.2.2019 | 18:54:03
Koudakovic

Celkem chytrá,ale na můj vkus až moc vychcaná a velmi neempatická až sociopatická osoba.Po Margrethe další osoba co by měla jít z kola ven.

21.2.2019 | 18:42:00
Tony-Z

Skoro by mě zajímal názor odborníka, ale tipnul bych, že tato postava má být sociopat a osobně je moje nejméně oblíbená žijící postava (k S05E16).

Nechápu, jak může tohle někomu imponovat: Byla nevěrná s vlastním tchánem, byla nevěrná s knězem, který zradil každou jednu přísahu, kterou v životě složil, bastarda z toho narozeného intrikami protlačila na trůn, zabila těhotnou ženu, zavraždila vlastního syna, čímž vymýtila pokrevní linii rodiny, do které se přivdala. Všechno špatně.

Herecky je postava zvládnutá perfektně.

3.1.2019 | 21:19:03
Nikypiky92

Kraska.. Nijak mi nevadi

6.1.2018 | 23:22:20
Skuggsjá

Sladká Yudith jejímuž sladkému ovoci podlehl i bohabojný Athelstan :) Sympatická, pěkná herečka a totéž platí i o postavě kterou ztvárňuje. 95%

6.9.2017 | 5:31:18
Hadrian

Asi jediná feministka kterou dokážu s jedem na jazyku přežít

16.1.2017 | 1:52:23
Foiclech

Chápu, že se seriál úplně shodovat s realitou nemůže, ale že to vlastně byla dcera krále západofranské říše mi přijde od tvůrců přestřelené. Jinak se mi jako postava líbí

24.11.2016 | 20:56:20
lelanka

Zmije…

16.8.2016 | 19:39:50

Stav překladu

Epizoda S06E03: Ghosts, Gods, and Running Dogs

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, BAMBOOZLE, ION10, AMZN

Poznámka: Přečas na verzi LucidTV dělat nebudeme (je nutné přečasovat řádek po řádku).

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejlepší epizody šesté série

Narozeniny

Hlídejte si nás