Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Judith

Judith

Manželka Aethelwulfa z Wessexu.

Sezóny 3
2015 - 2019

Seriálová Judith

Judith je dcerou northumbrijského krále Aellea, který se rozhodl uzavřít výhodné spojenectví mezi Northumbrijským královstvím a království Wessexu. Toto spojenectví je zaměřeno proti království Mercia, kde se vedou neustálé války. Spojenectví bylo stvrzeno sňatkem mezi Judith a Aethelwulfem, který je synem krále Ecberta.

Po sňatku se Judith narodil syn Aethelred. Judith však nebyla nikterak spokojená se svým novým manželstvím, proto svého manžela podvedla s knězem Athelstanem.

V druhé řadě hrála tuto postavu herečka Sarah Greene, kterou ve třetí sérii nahradila herečka Jennie Jacques.

Judith je…

Skutečná Judith

Judith je v seriálu Vikingové dcerou krále Ælla z Northumbrie. Ten touží po uzavření spojenectví s královstvím Wessex, a proto svou dceru provdá za prince Æthelwulfa. Judith porodila syna Aethelreda, ale protože nebyla spokojená se svým manželstvím, podvedla Æthelwulfa s knězem Athelstanem. Poté se jí narodil nemanželský syn Alfréd Veliký.

Tady se ovšem seriál historie moc nedrží. Skutečná Judita Flanderská byla dcerou Ermentrudy Orleánské a krále Karla II. Holého ze Západofranské říše. Nejprve byla vdaná za krále Æthelwulfa z Wessexu, po jeho smrti se provdala za jeho syna Ethelbalda, ale ani s jedním neměla žádné děti. Když znovu ovdověla, byla poslána do kláštera, ale proti vůli svého otce utekla a provdala se za flanderského hraběte Balduina. S knězem Athelstanem se nikdy nepotkala a Alfréd Veliký nebyl jejím synem.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hoolio88

Hezká tvář, ale jinak mi přijde trochu vykulená a má velkej zadek :) Škoda, že se k poměru s Athelstanem nepřiznala dřív, mohla mít o ucho navíc :D Jinak postava jako taková docela fajn, chápu, proč udělala všechno, co udělala. Prostě chtěla vidět na trůně Alfréda, kterýho měla s Athelstanem, a ne Aethelreda, který jako by z oka vypadl jejímu manželovi. A chtěla mít jistotu, že to tak bude…

22.3.2022 | 15:17:55
Moor8

strašná kráva. Nejvíce nesympatická postava v seriálu.

13.11.2020 | 19:23:46
Tesa99

Strašně jsem si jí oblíbila – a to i přes činy, které později udělala.

11.7.2019 | 14:49:46
ivča93

Bože to je hrozná kráva.

8.3.2019 | 13:42:50
tominotomino

Ve třetí a čtvrté sérii byla super. Ale v páté z ní udělali potvoru.

webmaster
26.2.2019 | 18:54:03
Koudakovic

Celkem chytrá,ale na můj vkus až moc vychcaná a velmi neempatická až sociopatická osoba.Po Margrethe další osoba co by měla jít z kola ven.

21.2.2019 | 18:42:00
Tony-Z

Skoro by mě zajímal názor odborníka, ale tipnul bych, že tato postava má být sociopat a osobně je moje nejméně oblíbená žijící postava (k S05E16).

Nechápu, jak může tohle někomu imponovat: Byla nevěrná s vlastním tchánem, byla nevěrná s knězem, který zradil každou jednu přísahu, kterou v životě složil, bastarda z toho narozeného intrikami protlačila na trůn, zabila těhotnou ženu, zavraždila vlastního syna, čímž vymýtila pokrevní linii rodiny, do které se přivdala. Všechno špatně.

Herecky je postava zvládnutá perfektně.

3.1.2019 | 21:19:03
Nikypiky92

Kraska.. Nijak mi nevadi

6.1.2018 | 23:22:20
Skuggsjá

Sladká Yudith jejímuž sladkému ovoci podlehl i bohabojný Athelstan :) Sympatická, pěkná herečka a totéž platí i o postavě kterou ztvárňuje. 95%

6.9.2017 | 5:31:18
Hadrian

Asi jediná feministka kterou dokážu s jedem na jazyku přežít

16.1.2017 | 1:52:23
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama