Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Torvi

Torvi

Druhá manželka jarla Borga.

Sezóny 5
2014 - 2020

Torvi se stala druhou ženou jarla Borga, který pocházel z Götalandu. Jeho první žena zemřela v den svatby, kdy se po sňatku napila otráveného vína. Když si jarl Borg bere Torvi za ženu, tak nechce nic riskovat, a proto rozkáže, ať víno ochutná nejprve ochutnávač.

Jarl Borg a Torvi měli šťastné manželství, ale brzy byl jarl za svou vzpurnost usmrcen, což Torvi dostalo na samotné dno. Ve chvíli, kdy byl jarl Borg zabit, byla již ve vysokém stupni těhotenství. O pár týdnů později se jí narodil syn.

Po nějaké době se Torvi stává ženou mladého Vikinga Erlendura, který je synem zesnulého krále Horika. Manželství však není nikterak šťastné, proto si Torvi oblíbí Bjorna, se kterým se velmi sblíží.

Torvi je…

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hoolio88

Bjorn možná není rodinnej typ, ale ona by cenu pro Matku roku taky nevyhrála – ze čtyř dětí, co měla, tři umřely… OK, Guthrum umřel v boji, Haliho neuhlídala Lagertha, ale malá Asa jde jednoznačně na její triko. Nejdřív ji vystraší tou legendou o hadovi a pak se hrozně diví, že je z toho holka celá vyplašená (nehledě na to, že brát s sebou malý dítě na takovou nebezpečnou plavbu s nejistým výsledkem je dost nezodpovědný). A v dalším díle pak její a Ubbeho neschopnost to děcko uhlídat omlouvá tím, že „to byl osud“… Hrozná slepice, pro mě to bude vždycky putovní manželka. Ale Hirst asi chtěl aspoň jednu z dcer udržet v seriálu a protože sympatická Helga je mrtvá, tak to padlo na tuhle věčně ustaranou kozu…

22.3.2022 | 14:54:00
MiShaylle

Absolutně nechápu co v tomhle serialu dělá.Jako to je tam nějak omylem ne? :D

19.9.2016 | 17:33:56
Wolf007

Taková pipina, kterou si tak nějak dědí mezi sebou. Nesedí mi.

22.8.2016 | 14:26:31
Annabell

Mně prostě nesedí! Taková nijaká, s prázdným, umučeným pohledem a nijak chytrými řečmi… K tak výrazně silné osobnosti jako je Bjorn, mi přijde strašně slabá! Buďto se ještě vybarví nebo bych se ji rozhodně nebála vyměnit…!

25.4.2016 | 18:18:10
lelanka

Bombastická. Lepší a lepší :)

23.4.2016 | 17:15:40
Deiria

V posledním díle 4. série, byla naprosto boží!

22.4.2016 | 19:44:02
WILLIAM_MOINSPIELD

no comment

30.1.2016 | 1:04:57

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama