Travis Fimmel

Travis Fimmel

Celé jméno: Travis Fimmel
Místo narození: Enchuca, Viktorie, Austrálie
Známé projekty: The Beast, Vikings, Warcraft, Raised by Wolves

Datum narození: 15.7.1979 (44 let)

Travis se narodil v Austrálii na mléčné farmě v Lockingtonu u malého venkovského města Enchuca, které se nachází mezi městy Melbourne a Sydney. Jak vyrostl, tak se přestěhoval do Melbourne, kde začal hrát profesionální fotbal, ale když si zlomil nohu, tak už se na trávník nevrátil.

Travis začal chodit na Melbourne University, kde studoval management. Roku 1998 si jej všimnul modelingový agent Matthew Anderson, který zasvětil Travise do světa modelingu. Travis se stal jedním z nejvyhledáva­nějších modelů a také začal pracovat pro světoznámou značku Calvin Klein, kde působil 6 let.

Roku 2003 začal studovat v Hollywoodu, kde se objevil ve své první roli v seriálu Tarzan. Tím, že se objevil v tomhle seriálu, se rozhodl, že chce nadále působit v televizi. Přijal řadu vedlejších seriálových rolí, ale opravdové role se dočkal až roku 2009, když si zahrál v seriálu Zvíře, po boku Patricka Swayzeho.

To se už ale nacházel v době, kdy o něj byl větší zájem. Travis přijal role ve filmech jako Restraint, Experiment či Opravdové country 2: Talent. Roku 2013 se rozhodl vrátit do seriálových rolí a to svou rolí hlavní postavy seriálu Vikings. Další velká seriálová role přišla v roce 2020, kdy byl obsazen do hlavní role seriálu Raised by Wolves.

Travis rád sportuje. Má rád fotbal, surfování, jízdu na koni a motorce, ale také kempování či chození po pláži.

Travis je nejmladší ze tří bratrů, který se narodil Chrisovi a Jennie Fimmelovým.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Raised by Wolves (2020) Marcus Drusus 2020 2022 2
Warcraft Anduin Lothar 2016 2016 1
Vikings Ragnar Lothbrok 2013 2017 4

Filtr seriálů