Vikings (Vikingové) Aslaug

Aslaug

Aslaug

Dcera legendární štítonošky, která Ragnara velmi zaujme.

Sezóny 4
2013 - 2016

Seriálová Aslaug

Aslaug je dcerou Brunhildry, legendární vikinské štítonošky, a Sigurda, hrdiny, který patrně zabil draka Fafnira. Už z těchto jmen lze poznat, že v Aslaug koluje krev výjimečných lidí, což znamená, že Aslaug musí být také výjimečná.

Aslaug není žádná bojovnice, ale princezna první třídy. Když cestuje Ragnar Lothbrok do Uppsaly, cestou narazí na princeznu, která jej ihned zaujme. S Alsaug se začne více a více sbližovat, proto si ji Ragnar velmi oblíbí.


Ragnar se po pouti do Upssaly vrací do rodného města a za několik týdnů za ním přijede i Aslaug, která mu řekne, že je s ním těhotná. Ragnar se rozhodne s Aslaug žít a ta mu začne rodit samé syny, což si Ragnar vždycky přál.

Aslaug je…

Skutečná Aslaug

V seriálu je princezna Aslaug, která vystřídá štítonošku Lagerthu, druhou ženou Ragnara Lothbroka. Je to také dcera Brunhildry a hrdiny Sigurda, o kterém se traduje, že zabil draka Fafnira. Když přijede za Ragnarem a začne s ním žít, porodí mu mnoho synů a splní mu tak jeho sen.

Ve skutečnosti se Aslaug objevuje hned v několika historických pramenech, jako je Edda, Sága o Völsunzích či Sága o Ragnaru Huňaté nohavici. Opravdu se jednalo o dceru Sigurda a Brynhildr, vychoval ji však Brynhildřin pěstoun Heimer. Ten se po jejich smrti bál o princeznino bezpečí, a proto vyrobil velkou harfu, do které děvče schoval. Později cestoval jako chudý harfista a s sebou nosil schovanou Aslaug.

Jednoho dne, když se Aslaug koupala, ji však objevili Ragnarovi muži. Byli tak zaskočeni její krásou, že zapomněli na chléb, který pekli. Když se jich Ragnar později ptal, co se stalo, museli s pravdou ven. Ragnar chtěl vidět, zda je Aslaug opravdu tak krásná, jak jeho muži povídali, ale také zda je chytrá. Připravil pro ni tedy test – nesměla přijít ani oblečená ani neoblečená, nesměla ani jíst ani hladovět, a nesměla dorazit sama, ale ani ve společnosti. Aslaug tento test vyřešila tak, že přišla zahalená do sítě, kousala cibuli a po jejím boku stál pes.

Ragnar byl natolik uchvácen jejím důvtipem, že Aslaug okamžitě požádal o ruku. Ta ho však odmítla s tím, že nejprve musí dokončit svou misi v Norsku, a vzala si ho až později. Teprve ve chvíli, kdy si Ragnar chtěl místo ní za ženu vzít dceru švédského místokrále Ingeborg, Aslaug mu odhalila svůj pravý původ. Aby dokázala, že mluví pravdu, slíbila Ragnarovi, že mu porodí syna, jehož oko ponese obraz hada. Tak se opravdu stalo, když se narodil Sigurd Hadí oko. Kromě toho porodila další 4 syny – Ivara, Bjorna, Hvitserka a Ubbeho.

Aslaug se Ragnara také pokoušela varovat, když se rozhodl plout naposledy do Anglie. Když ho nakonec král Ælla hodil do jámy plné hadů, chránila ho začarovaná košile, kterou mu Aslaug vyrobila. Hadi se k němu dostali až ve chvíli, kdy Ællovi muži košili Ragnarovi strhli.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Daniel99j

Otravná a zbytečná postava… Ale díky jí za Ubbeho

5.2.2020 | 2:44:41
hmyzovrah

o neco lepsi nez Legertha.

29.1.2018 | 20:30:30
Arne

Strašná a nesympatická postava. Veľmi nepríjemná žena, neverná manželka a zlá matka. Jediné čo spravila dobré bolo, že porodila Ragnarovi jeho vytúžené deti, no ani o tie sa nedokázala poriadne postarať a venovala sa len Ivarovi, ktorého vychovala na svoj obraz…

25.1.2018 | 18:17:32
RobbStark

Nebyla špatná, ale na úplnej top to opravdu nebylo a její smrt byla otázkou času.

13.9.2017 | 10:46:09
Skuggsjá

Celkem pěkná a se širokým úsměvem :D Co se samotného charakteru týče, tak ve 4 sezóně sice chápu proč se začne chovat způsobem který je tady odsuzován, ale i mě samotnému vadilo že nebyla věrna Ragnarovi. Herecky ovšem perfektní. 95%

6.9.2017 | 5:09:59
Logan_the Wolverine

I hate her!!!

29.8.2017 | 18:48:05
Johanka

Je krásná. Dračí žena. Hloupé kritizovat její postavu.

19.2.2017 | 22:21:28
ChacharFCB

bez ni by neměl ragnar syny to je tak jediné dobré u ni

7.2.2017 | 14:49:54
Kajinka.123

Nejstrašnější postava pro mě vůbec, Lagherta jí měla sejmout hned na začátku, (nebo aspoň hned potom, co odrodila ty vysněné syny, stejně jí byli až na Bezkostého u zadku) svini proradnou, tfuj tajksl :-/ 20% ta ty porody, víc si nezaslouží :-/

20.1.2017 | 0:24:52
Nikypiky92

Bez ní by Ragnar neměl syny a navic jsem nekde cetla, ze Bjorn puvodne byl jeji syn :)

4.1.2017 | 22:25:04
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás