Katheryn Winnick

Katheryn Winnick

Celé jméno: Katerena Anna Vinitska
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: Bones, Vikings

Datum narození: 17.12.1977 (40 let)

Kanadská filmová a televizní herečka, která si zvolila umělecké jméno Katheryn Winnick. Narodila se v Etobicoku ve městě Toronto. Její první jazyk, kterým mluvila, byla ukrajinština, ale od svých 8 let se naučila plynně mluvit anglicky. Od 7 let začala trénovat bojové umění a ve svých 13 letech dokonce získala černý pás.

Herectví začala studovat v New Yorku, odkud se poté přestěhovala do Los Angeles. V televizi se poprvé objevila roku 1999 v seriálu Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů. Od té doby se začala pravidelně objevovat v různých filmech a seriálech. Za zmínku stojí účast na filmech jako 50× a stále poprvé, Divoká jízda, Sexy tým či Hra na utrpení a účast na seriálech jako Křik studentů, Sběratelé kostí či Vikings (kde hrála dokonce hlavní ženskou roli).


Katheryn je licencovaný bodyguard.

Foto CC BY-SA 3.0 RealTVFilms, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.