Vikings (Vikingové) Lagertha

Lagertha

Lagertha

Ragnarova manželka, která je členkou štítonošek.

Sezóny 6
2013 - 2020

Seriálová Lagertha

Lagertha je oddaná manželka Ragnara Lothbroka, která je dobře známou bojovnicí-štítonoškou. Často také bojovala po boku svého manžela a dalších Vikingů.

Díky svým úspěchům si získala pozornost Ragnara, se kterým se oženila a má s ním syna Bjorna a dceru Gydu. Svou povahou často ukazuje, že je opravdu pravou severskou ženou, protože se někdy chová hrubě jako muži.


Lagertha je žena, která se dokáže postarat sama o sebe. Pro Ragnara představuje bytost neodolatelné krásy. Když se Ragnar začne věnovat jiným povinnostem a nakonec se stane i jarlem, Lagertha usedne po jeho boku a panuje s ním. V době Ragnarovi nepřítomností se stará o svou rodnou domovinu, kde ukazuje své vůdcovské vlastnosti.

Když se po čase Ragnar vrátí ze svých výprav, přijede za ním jeho milenka Aslaug, a tak se s Lagethou nepohodne. Lagerthu to natolik vytočí, že se rozhodne Ragnara opustit a najde si nového manžela.

Lagertha je…

Skutečná Lagertha

Další velmi důležitou postavou seriálu Vikingové je Ragnarova oddaná první žena Lagertha. Nejen že se dokáže postarat sama o sebe, ale je také známou bojovnicí ‒ štítonoškou. S Ragnarem má syna Bjorna Železného a dceru Gydu.

Lagerthin skutečný příběh je zaznamenán v deváté knize Gesta Danorum (Činy Dánů), kterou ve 12. století napsal letopisec Saxo Grammaticus. Lagertha se stala bojovnicí, když švédský král Frø napadl Norsko a ženy z královského rodu poslal do nevěstince, aby je ponížil. Ragnar ovšem přišel se svou armádou, aby pomstil norského krále Siwarda, a ženy v čele s Lagerthou se převlékly do mužského oblečení a bojovaly za něj.

Ragnar byl natolik uchvácen Lagerthinou statečností, že se rozhodl s ní oženit. Aby ji ovšem ke sňatku přesvědčil, podle pověsti musel zabít medvěda a usmrtit psa, který hlídal její dům. Jak se můžeme dočíst v Gesta Danorum, Lagertha a Ragnar měli dvě dcery a také syna, nebyl to však Bjorn jako v seriálu, ale Fridleif.

Ragnar se později rozhodl vzít si dceru švédského krále Herrauda Thoru Borgarjhört a s Lagerthou se rozvedl. Když ovšem došlo k občanské válce a Ragnar požádal Norsko o pomoc, Lagertha přispěchala s mnoha loděmi a pomohla mu bitvu vyhrát. Podle některých příběhů po návratu do Norska zabila svého tehdejšího muže a převzala kontrolu nad jeho majetkem a pozemky. V seriálu Lagertha následně zabila Ragnarovu třetí ženu Aslaug, kvůli čemuž se ji její synové rozhodli pomstít (nakonec se chtěl pomstít jen Ivar). Tato část je ovšem zcela vymyšlená a ve skutečnosti neexistují žádné zprávy o tom, jak Lagertha zemřela.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Lagertha byla moje nejoblibenějši ženska postava v serialu vždycky si uměla poradit a měla sve vlastni cile a vždycky byla loajalni k rodině a taky je docela pěkna

25.6.2020 | 19:20:16
LubíkIP

Měl jsem jí moc rád a teď je konečně s Ragnarem.

9.4.2020 | 12:04:27
Milano33

Lagertha :D Titles: Queen of Kattegat, Earl of Hedeby, Countess of Kattegat, Queen of Denmark, Queen of the Danes.;)

5.4.2019 | 21:49:55
Lord Okakek

Ze začátku nebyla špatná. Je ale čím dál horší

14.2.2019 | 20:39:42
AbrahamCZ

nezajímavá postava… vikingské ku***y, která je tím kým je tak, že roztahuje nohy správným lidem…

30.12.2018 | 23:59:17
garvon

Nejdriv jsem nad ni slintal. Ted mi prijde jak nejvetsi pizda.

2.2.2018 | 18:57:39
hmyzovrah

haha. nejtrapnejsi postava. ze zacatku celkem dobra, ale ted uz jen zavazi.

29.1.2018 | 20:22:52
Arne

Dobrá postava a pekná herečka, no stráca no často je na mieste otázka aký má zmysel, že ešte stále žije… od tretej série to s ňou ide dole a na rozdiel od Flokiho ona zatiaľ nenabrala druhý dych a zmysel. Veľké mínus je aj nestarnúci výzor, pričom vyzerá mladšie ako jej syn a nevlastní synovia… a tiež, že spí s každým kto sa pri nej zastaví, no to je asi momentálne jej jediný dôvod prečo je v seriáli.

25.1.2018 | 18:13:29
blade7171

Vobec sa nedá počúvať, všetko čo povie znie tak namyslene.

25.1.2018 | 14:34:53
God of war

Už musí chcípnout protože to není ono už

25.12.2017 | 19:28:20

Stav překladu

Epizoda S06E10: The Best Laid Plans

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, ION10, BAMBOOZLE, AMZN, iNTERNAL-GHOSTS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás