Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Aethelwulf

Aethelwulf

Jediný syn krále Ecberta a budoucí dědic jeho království.

Sezóny 4
2014 - 2018

Seriálový Aethelwulf

Aethelwulf je synem krále Ecberta, panovníka z Wessexu. Jakožto jediný králův syn nese titul královský princ a je dědicem Ecbertových držav.

Aby bylo potvrzeno spojenectví mezi Wessexem a Northumbií, tak si Aethelwulf musel vzít dceru krále Aellea, Judith. Aethelwulf s tím neměl žádný problém, protože musel splnit otcovo přání.

Aethelwulf je poměrně rozumný muž křesťanské víry, který se nenechá jen tak rozhodit. Když se na jejich panství ocitá bývalý křesťan Athelstan, tak s ním Aethelwulf často rozmlouvá.

Pokud vám láme hlavou, jaký význam má jméno Aethelwulf, tak vězte, že by se to dalo volně přeložit jako Vznešený vlk.

Aethelwulf je…

Skutečný Aethelwulf

Jakožto jediný syn krále Ecberta je Æthelwulf, jehož jméno bychom mohli přeložit jako Vznešený vlk, královským princem a dědicem Ecbertových držav. Je to rozumný muž, který je zastáncem křesťanské víry. Aby potvrdil spojenectví mezi Wessexem a Northumbrií, za ženu si musí vzít Judith, dceru krále Ælla.

Zobrazení prince Æthelwulfa v seriálu je poměrně věrné své předloze. Opravdu byl synem krále Egberta. Jako král Wessexu vládl zhruba od roku 839 do roku 858, v průběhu jeho vlády však Dánové dobyli východní Anglii. Jeho první manželkou byla Osburga, se kterou měl dceru Æthelswith a pět synů – Ethelstana, Ethelbalda, Ethelberta, Ethelreda a Alfréda Velikého (který je ovšem podle seriálu synem Judity a Athelstana).

V roce 855 odjel Æthelwulf na pouť do Říma. Odtud se za rok vrátil s novou manželkou, třináctiletou Juditou Flanderskou. Podle kronikáře Assera proběhl během jeho nepřítomnosti pokus mu v návratu zabránit a zapletený do něj byl i jeho syn Ethelbald, který se bál nových potomků s druhou ženou Juditou. Když Æthelwulf zemřel, Ethelbald se stal králem Wessexu a vzal si za ženu vdovu Juditu, mladší syn Ethelbert se pak stal králem Kentu.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

jeho smrt: no konecne!

29.1.2018 | 20:28:41
Arne

Aethelwulf bol najlepšia a najcharakternejšia postava z Anglicka. Veľký bojovník, oddaný a verný syn, utrápený muž, dobrý otec a najmä správny kresťan. Kráľ, ktorého by som bol s radosťou schopný nasledovať. Zomrel šokujúcou smrťou, no stáva sa a aj to bol dôkaz o sile seriálu Vikings. Bola to jedna z najlepších postáv celého seriálu a málo ktorá postava sa tak neskutočne vyvíjala ako práve Aethelwulf. Zbohom kráľ Aethelfulf!

22.1.2018 | 21:59:10
DeXx'

Snad jediná kladná postava. Měl to těžké, a smrt byla šokující.

21.1.2018 | 17:14:49
Nikypiky92

Mne tedy tato postava vubec nevadi :) kralovani mu verim

6.1.2018 | 23:19:34
God of war

Namyšlený debil

27.12.2017 | 15:36:20
RobbStark

Dělali z něj blbouna, ale teď jim to nandá. Zvedá se.

13.9.2017 | 10:49:36
Skuggsjá

Dobře zahráno. Jen mě tenhle sebemrskač přišel nevýraznej jakožto postava. Sympaťák úplně není, ale tak strašný jako S(tr)iggy to není :) 65%

6.9.2017 | 6:10:16
Bandicoot

Absolutně nesympatický člověk

11.4.2017 | 0:13:46
ChacharFCB

vůbec ho nemám rád odejde z bitvy jako první

7.2.2017 | 14:51:04
Cloner

Ze začátku takový idiot trošku, ale poslední době mi přijde o dost lepší. Uvidíme co z něj ještě bude.

6.2.2017 | 22:44:45
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama