Alexander Ludwig

Alexander Ludwig

Celé jméno: Alexander Richard Ludwig
Místo narození: Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Vikings

Datum narození: 7.5.1992 (32 let)

Alexander Ludwig je mladý a talentovaný kanadský herec, který se narodil roku 1992 ve Vancouveru. I když byla jeho matka Sharlene Ludwig herečka, tak i tak si nezískal od rodičů jako malý podporu v herectví. Nakonec se mu to však podařilo a od devíti let začal vystupovat v reklamách. Dlouho však nečekal a dočkal se první role.

Vůbec první herecká role přišla roku 2001 do video filmu Air Bud – Fotbalista. Následně přicházely další role ve filmech jako MXP: Mimořádně extrémní primát, Strašidelná kmotra, Eva a rok ohnivého koně, Vražda je tak snadná či Plácek 3. První hlavní roli si zahrál roku 2007 a to ve filmu Probuzení tmy, kde ztvárnil Willa Stantona.

Roku 2009 přišla další velká role a to ve filmu Útěk na Horu čarodějnic, kde ztvárnil mladého chlapce Setha. Následně se začal věnovat škole, proto přestal jednu dobu natáčet. Zpátky se vrátil až roku 2012 a to menší rolí v megafilmu Hunger Games.

Další filmy byly opět povedené, protože si v nich opět zahrál větší role. Roku 2013 se nejprve objevil v menší, ale podstatné roli filmu Machři 2 a poté si zahrál ve filmu Na život a na smrt. Další velkou roli, dokonce jednu z hlavních, si zahrál ve filmu Na vítězné vlně z roku 2014, kde se objevil jako Chris Ryan.

První seriálová role přišla roku 2014, když byl obsazen jako Bjorn do seriálu Vikings. Tato postava už v seriálu sice vystupovala, ale bylo ji potřeba přeobsadit kvůli časovému posunu v ději, a tak tvůrci zvolili jako správnou náhradu právě Alexandera.

Alexander má tři mladší sourozence: dvě sestry a jednoho bratra, přičemž jedna jeho sestra a bratr jsou dvojčata.

Foto CC BY-SA 2.0 Philip Nelson, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings starší Bjorn Železný 2014 2020 5

Filtr seriálů