Vikings (Vikingové) starší Bjorn Železný

starší Bjorn Železný

starší Bjorn Železný

Po otci další nepřemožitelný vikinský válečník.

Sezóny 5
2014 - 2020

Seriálový Bjorn Železný

Starší verze Bjorna, nejstaršího Ragnarova syna, je už naprosto jiná. Bjorn dospěl a stal se z něj válečník, který brzy překoná i činy svého otce. Kvůli tomu, že v jeho vůbec první bitvě nebyl ani jedním protivníkem zasáhnut, se mu začalo přezdívat Bjorn Železný.

Bjorn je velmi oddaný svému otci a své matce, které nadevše miluje, i když už spolu nežijí. I Bjorn začne toužit po lásce, kterou si nalezne v podobě Porunn, kterou osvobodí. Společně pak bojují po boku Ragnara, ale Porunn je ošklivě zraněna. Když Bjornovi porodí dceru, tak odchází neznámo kam.


Bjorn se i nadále účastní všech výprav. Když se nachází ve Franské říši, tak tu Bjorn nalezne mapu Středozemního moře a začne se o toto místo zajímat. Po následném odchodu Ragnara se začne připravovat na svou cestu.

starší Bjorn Železný je…

Skutečný Bjorn Železný

V seriálu je Bjorn nejstarší syn Ragnara Lothbroka a jeho první ženy Lagerthy. Když dospěl, stal se z něj schopný válečník. Svou přezdívku získal díky tomu, že ve své první bitvě nebyl zasažen ani jedním protivníkem.

Na rozdíl od své seriálové verze byl Bjorn ve skutečnosti druhorozeným synem princezny Aslaug. Byl to nicméně schopný válečník, který podnikl nájezdy na mnoho různých míst včetně Francie, Španělska, Itálie, Anglie, ale také měst na pobřeží Středozemního moře a Afriky. Nic ovšem nenaznačuje tomu, že by ho na těchto výpravách doprovázel Rollo.

Jedním z nejznámějších Bjornových činů je dobytí italského města Luni díky jeho důvtipu. Podle pověsti poslal Bjorn do města své muže se zprávou, že zemřel, ale ještě předtím stihl konvertovat ke křesťanské víře, a proto chtěl být pohřbený v posvěcené půdě. Zástupci města povolili malé skupince Bjornových strážců donést jeho tělo do kostela, kde ovšem Bjorn vyskočil a probojoval si cestu k městským branám. Ty otevřel a vpustil tak dovnitř svou armádu, které se podařilo město Luni dobýt. V seriálu tento trik ovšem použil Ragnar, aby se dostal do Paříže.

Poté co porazil Eysteinna Beliho, se Bjorn stal legendárním králem Švédska a podle pramenů byl také zakladatelem a prvním panovníkem dynastie Munsö. Na trůnu ho po jeho smrti vystřídal syn Erik Björnsson.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
LubíkIP

Po smrti Ragnara jsem byl smutný že to nebude ono, ale díky Bjornovi to má smysl. Myslel jsem si že bude lepší Ivar ale pletl jsem se. ‚Hail King Bjorn‘

9.4.2020 | 11:49:14
Daniel99j

Pro mě od nějaké čtvrté série postava. Vyšvihl se natolik, že mu fandím možná ještě víc než Ragnarovi :) …nebýt něho, už na to asi dávno nekoukám.

5.2.2020 | 1:59:42
Milano33

„Hail King Björn“

5.4.2019 | 21:54:23
Adam Frye

Uplakánek

9.3.2019 | 12:20:59
God of war

Bulí bulí bulíček až se vybulí koupíme mu cibuli. Bjorn je takový uplakánek že ten Ivar je lepší.

7.2.2019 | 13:28:53
galaktuss

ste zmoklé psí kosořtverečky :D suppr posava a vy ubrečensi jděte se dívat na 90210 páčko

1.2.2019 | 22:16:49
AbrahamCZ

do aktuálního dílu byl mým favoritem to už však není pravda

31.12.2018 | 0:01:05
qark

Z 5 Ragnarovych synu fandim mu nejvic

14.4.2018 | 4:00:31
hmyzovrah

ze zacatku dobrej, ale postupne uvada.

29.1.2018 | 20:21:08
MaRRaSRoFl

Charakter :)

21.12.2017 | 14:19:08
1

Stav překladu

Epizoda S06E10: The Best Laid Plans

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, ION10, BAMBOOZLE, AMZN, iNTERNAL-GHOSTS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás