Adam Copeland

Adam Copeland

Celé jméno: Adam Joseph Copeland
Místo narození: Orangeville, Ontario, Kanada
Známé projekty: Haven, Vikings

Datum narození: 30.10.1973 (50 let)

Adam Copeland je znám především jako profesionální wrestler, který v této branži působil v letech 1992–2011. Nejčastěji vystupoval pod přezdívkou Edge a dodnes se jedná o jednoho z nejvíce populárních zápasníků všech dob.

Adam se narodil Judy Copeland, svobodné matce, která, aby uživila svého syna, musela vykonávat dvě zaměstnání najednou. Sám wrestler uvedl, že svého otce nikdy nepoznal, dokonce ho ani neviděl na fotografii. Wrestlerem se chtěl stát už v době, kdy byl ještě malý chlapec. Vzdělával se na Humber College.

Kromě wrestlingu se však postupem času začal věnovat herectví. Začalo to celkem nevinně, už roku 2000 se jen mihl ve filmu Highlander: Zúčtování. Od té doby se na filmovým a seriálových projektech podílí čím dál více, avšak zatím se nedočkal nijak průlomové role.

Od roku 2011 začal působit v seriálu Haven, kde hrál pravidelně se objevující postavu jménem Dwight Hendrickson. Poté se mihl v seriálu The Flash, kde si zahrál epizodní roli. Na ni navázal rolí Kjetilla Plochonosého, kterého od roku 2017 hraje v seriálu Vikings.

V letech 2001–2004 měl za ženu Alannah Morley, dále byl v letech 2004–2005 manželem Lisy Ortiz a roku 2016 si vzal za ženu Beth Phoenix, která je profesionální wrestlerkou. Má celkem dvě děti.

Foto CC BY-SA 2.0 Tony Shek, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings Kjetill Plochonosý 2017 2020 2

Filtr seriálů