Vikings (Vikingové) Kjetill Plochonosý

Kjetill Plochonosý

Kjetill Plochonosý

Jeden z hlavních iniciátorů expedice na Island a budoucí vůdce nově založené země.

Sezóny 1
2017 - 2019

Kjetill, kterému všichni přezdívají Plochonosý, se narodil v Kattegatu, kde prožil většinu svého života. Jakožto vikinský válečník zažil několik bitev, ale postupem času se chtěl věnovat něčemu jinému. Nové možnosti mu brzy nabídl Floki, který hledal obyvatele, se kterými by osídlil ostrov Island. Kjetill a jeho rodina ho následovali.

I když osadníci nenalezli na Islandu to, co jim Floki sliboval, tak se nová země Kjetillovi zalíbila. Nezalíbila se však Eyvindovi, se kterým se brzy pustil do sporu. Jejich konflikt vyvrcholil během stavění sochy pro uctění bohů, kdy zemřel Kjetillův syn Thorgrim a Eyvindův syn Bul.


Ketill je dobromyslný člověk, který myslí na dobro ostatních lidí. Především má rád svou dceru Aud, která mu pravidelně radí, co má dělat.

Ketill Plochonosý je…

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Trailer k 6. řadě

Seriál Vikings se dočká šesté série, na jejíž první záběry se můžete už nyní podívat v první vydané upoutávce. Kromě toho vyšla i druhá upoutávka, která je na záběry mnohem bohatější. 

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Reklama

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás