Vikings (Vikingové) Kjetill Plochonosý

Kjetill Plochonosý

Kjetill Plochonosý

Jeden z hlavních iniciátorů expedice na Island a budoucí vůdce nově založené země.

Sezóny 2
2017 - 2020

Kjetill, kterému všichni přezdívají Plochonosý, se narodil v Kattegatu, kde prožil většinu svého života. Jakožto vikinský válečník zažil několik bitev, ale postupem času se chtěl věnovat něčemu jinému. Nové možnosti mu brzy nabídl Floki, který hledal obyvatele, se kterými by osídlil ostrov Island. Kjetill a jeho rodina ho následovali.

I když osadníci nenalezli na Islandu to, co jim Floki sliboval, tak se nová země Kjetillovi zalíbila. Nezalíbila se však Eyvindovi, se kterým se brzy pustil do sporu. Jejich konflikt vyvrcholil během stavění sochy pro uctění bohů, kdy zemřel Kjetillův syn Thorgrim a Eyvindův syn Bul.


Ketill je dobromyslný člověk, který myslí na dobro ostatních lidí. Především má rád svou dceru Aud, která mu pravidelně radí, co má dělat.

Ketill Plochonosý je…

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás