Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Kjetill Plochonosý

Kjetill Plochonosý

Jeden z hlavních iniciátorů expedice na Island a budoucí vůdce nově založené země.

Sezóny 2
2017 - 2020

Kjetill, kterému všichni přezdívají Plochonosý, se narodil v Kattegatu, kde prožil většinu svého života. Jakožto vikinský válečník zažil několik bitev, ale postupem času se chtěl věnovat něčemu jinému. Nové možnosti mu brzy nabídl Floki, který hledal obyvatele, se kterými by osídlil ostrov Island. Kjetill a jeho rodina ho následovali.

I když osadníci nenalezli na Islandu to, co jim Floki sliboval, tak se nová země Kjetillovi zalíbila. Nezalíbila se však Eyvindovi, se kterým se brzy pustil do sporu. Jejich konflikt vyvrcholil během stavění sochy pro uctění bohů, kdy zemřel Kjetillův syn Thorgrim a Eyvindův syn Bul.

Ketill je dobromyslný člověk, který myslí na dobro ostatních lidí. Především má rád svou dceru Aud, která mu pravidelně radí, co má dělat.

Ketill Plochonosý je…

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama