Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Floki

Floki

Výborný a zároveň poblázněný stavitel lodí.

Sezóny 6
2013 - 2020

Seriálový Floki

Bláznivý Ragnarův kamarád, který se živí stavbou lodí. Na tuto práci dostal dar od bohů, protože dokáže vybrat ideální stromy, ze kterých lze získat ideální dřevo pro stavbu lodí.

Je Ragnarovým nejlepším přítelem, proto neváhal ani sekundu a rozhodl se věřit jeho vizi o západních zemích. Tajně začal pracovat na novém druhu lodi, která má být průlomem vikinských expanzí.

Floki je nadšený novými objevy, ale raději by byl ve své rodné zemi a v klidu si užíval života. Časem se stane velmi vzpurným a protivným – dostane se do sporu s Ragnarovým bratrem Rollem, kterému začne vyčítat jeho přijetí křesťanství.

Po velkých objevech se Ragnar stane jarlem, ale jeho nejvěrnější pobočníci jsou stále prostými lidmi. Flokimu to začne vadit a s Ragnarem se přestane bavit. Ukáže se, že je na něj natolik naštvaný, že se postaví na stranu jeho nepřátel.

Floki je…

  • manželem Helgy
  • otcem Angrbody
  • nevlastním otcem Tanaruz

Skutečný Floki

Bláznivý Ragnarův přítel Floki se v seriálu živí stavbou lodí. Jelikož věří v Ragnarovu vizi o západních zemích, sestrojí nový druh plavidla, které Vikingům poskytne průlom při jejich expanzích. Později se však dostane do sporu s Rollem kvůli přijetí křesťanství a následně se odcizí i se samotným jarlem Ragnarem. Po jeho smrti se vydá na plavbu a jako první z Vikingů stane na Islandu.

Tato dějová linka je založena na skutečných událostech. Hrafna-Flóki Vilgerðarson byl norský dobrodruh, který se narodil kolem roku 830. S Ragnarem se tedy mohl setkat pouze jako dítě. Hlavním zdrojem informací o Flokim je islandské dílo s názvem Landnámabók (Book of Settlements), které pojednává o osídlení Islandu v průběhu 9. a 10. století. Tam se ovšem dočteme i o dvou cestovatelích (Naddodd a Garðar), kteří připluli na Island ještě před Flokim. Nebyl tedy prvním Vikingem, který se kdy na Islandu objevil. Podle seriálu měl také ženu Helgu, ta je však zcela smyšlená. Flokiho skutečnou ženou byla pravděpodobně Groa Gro Bjornsdottir.

A jak Floki vlastně přišel ke jménu Hrafna neboli Havran? Podle příběhu vzal s sebou na cestu tři havrany a po jednom je vypouštěl. První odletěl na Faerské ostrovy, druhý se vrátil, třetí však odletěl a nikdo ho již nespatřil, což pomohlo Flokimu najít ostrov, který hledal. Léto posádka přečkala dobře, zima je ale zastihla nepřipravené. Když Floki poté vylezl na horu a viděl fjord pokrytý ledovými pláty uprostřed jarní sezóny, rozhodl se pojmenovat zemi Island (Iceland). Následně odjel zklamaný zpět do Norska, později se však rozhodl na Island vrátit a strávil zde zbytek života.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
GrindyCZ25

Floki se choval hodně jako retard v určitých chvílích.

27.6.2024 | 14:59:33
Aurora_7

Skvělá (trochu šílená) postava. Tvoří pěkný pár s Helgou. Člověk ho prostě musí brát trochu s nadsázkou:)

11.4.2022 | 20:01:22
Jiri007

Flokiho sem měl rad hlavně kvuli jeho vtipkum a že je to hlavně velky kecal.

redaktor
25.6.2020 | 19:21:51
LubíkIP

Prostě ho miluju toho vtipákla.

9.4.2020 | 11:58:42
DC Expert

Co se z něho stalo :(

7.3.2019 | 7:00:48
SaladinCZ

Strašně potrhlej fanatik…

28.2.2019 | 11:48:35
Lord Okakek

Bývala to moje nejoblíbenější postava seriálu. Teď je někde kolem desátého místa

14.2.2019 | 20:38:15
AbrahamCZ

40% jen za gustava :) ale floki se mi nikdy nelíbil …

30.12.2018 | 23:58:12
Daniel_Dalta

Je to blázen, a borec zároveň.

27.11.2018 | 23:33:17
God of war

Tedka se chce objetovat zato má jednu hvězdu.

1.2.2018 | 14:18:14

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama