Vikings (Vikingové) Floki

Floki

Floki

Výborný a zároveň poblázněný stavitel lodí.

Sezóny 5
2013 - 2019

Seriálový Floki

Bláznivý Ragnarův kamarád, který se živí stavbou lodí. Na tuto práci dostal dar od bohů, protože dokáže vybrat ideální stromy, ze kterých lze získat ideální dřevo pro stavbu lodí.

Je Ragnarovým nejlepším přítelem, proto neváhal ani sekundu a rozhodl se věřit jeho vizi o západních zemích. Tajně začal pracovat na novém druhu lodi, která má být průlomem vikinských expanzí.


Floki je nadšený novými objevy, ale raději by byl ve své rodné zemi a v klidu si užíval života. Časem se stane velmi vzpurným a protivným – dostane se do sporu s Ragnarovým bratrem Rollem, kterému začne vyčítat jeho přijetí křesťanství.

Po velkých objevech se Ragnar stane jarlem, ale jeho nejvěrnější pobočníci jsou stále prostými lidmi. Flokimu to začne vadit a s Ragnarem se přestane bavit. Ukáže se, že je na něj natolik naštvaný, že se postaví na stranu jeho nepřátel.

Floki je…

  • manželem Helgy
  • otcem Angrbody
  • nevlastním otcem Tanaruz

Skutečný Floki

Bláznivý Ragnarův přítel Floki se v seriálu živí stavbou lodí. Jelikož věří v Ragnarovu vizi o západních zemích, sestrojí nový druh plavidla, které Vikingům poskytne průlom při jejich expanzích. Později se však dostane do sporu s Rollem kvůli přijetí křesťanství a následně se odcizí i se samotným jarlem Ragnarem. Po jeho smrti se vydá na plavbu a jako první z Vikingů stane na Islandu.

Tato dějová linka je založena na skutečných událostech. Hrafna-Flóki Vilgerðarson byl norský dobrodruh, který se narodil kolem roku 830. S Ragnarem se tedy mohl setkat pouze jako dítě. Hlavním zdrojem informací o Flokim je islandské dílo s názvem Landnámabók (Book of Settlements), které pojednává o osídlení Islandu v průběhu 9. a 10. století. Tam se ovšem dočteme i o dvou cestovatelích (Naddodd a Garðar), kteří připluli na Island ještě před Flokim. Nebyl tedy prvním Vikingem, který se kdy na Islandu objevil. Podle seriálu měl také ženu Helgu, ta je však zcela smyšlená. Flokiho skutečnou ženou byla pravděpodobně Groa Gro Bjornsdottir.

A jak Floki vlastně přišel ke jménu Hrafna neboli Havran? Podle příběhu vzal s sebou na cestu tři havrany a po jednom je vypouštěl. První odletěl na Faerské ostrovy, druhý se vrátil, třetí však odletěl a nikdo ho již nespatřil, což pomohlo Flokimu najít ostrov, který hledal. Léto posádka přečkala dobře, zima je ale zastihla nepřipravené. Když Floki poté vylezl na horu a viděl fjord pokrytý ledovými pláty uprostřed jarní sezóny, rozhodl se pojmenovat zemi Island (Iceland). Následně odjel zklamaný zpět do Norska, později se však rozhodl na Island vrátit a strávil zde zbytek života.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RobbStark

Nesympatický od první chvíle, magor. Celý to vyšperkoval tím, že křesťany zabíjet chce a muslimy ne…hnus.

13.9.2017 | 10:38:22
Skuggsjá

Správně šílenej pohan \m/ Navíc jeho neotřesitelná víra v bohy je smysluplnější, než Ragnarovo bratříčkování s křesťany.

6.9.2017 | 7:05:23
n3rox

Floki mě zaujal nejvíce dávám 100%. Floki je nejlepší!!

26.7.2017 | 23:40:09
Levia

Naprosto nejlepší postava :D

10.4.2017 | 17:27:25
C4death

Pro me nejzajimavejsi postava celeho serialu a nej herecky vykon.

27.1.2017 | 10:58:46
Kajinka.123

Nej!

19.1.2017 | 23:58:23
Snyder17

Stavitel lodí, skvělý bojovník a hlavně výstřední génius a blázen v jedné osobě…rozhodně baví :)

6.1.2017 | 22:20:00
Fero Fábus

Floki zůstává věrný svým Bohům a i když je trochu podivín, je svým spůsobem genius a také věrný.

30.8.2016 | 10:13:03
faze

Pořád má nějaký pochybnosti, ale zůstává loajální a věrnej Ragnarovi, i když už to ke konci zase pokulhává, mam rád věrný lidi. Takže feťákovi 100% :D

27.8.2016 | 12:57:17
lelanka

Mám z něj smíšený pocity :D

23.4.2016 | 17:11:20

Stav překladu

Epizoda S06E08: Valhalla Can Wait

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: AMRAP, GHOSTS, KILLERS, ION10, AMZN, BAMBOOZLE, TBS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás