Danila Kozlovsky

Danila Kozlovsky

Celé jméno: Danila Valeryevich Kozlovsky
Místo narození: Moskva, Sovětský svaz
Známé projekty: Duchless, Legenda 17, Vampire Academy, Vikings

Datum narození: 3.5.1985 (39 let)

Danila Kozlovsky je ruský herec, který se narodil roku 1985 v Moskvě. Je synem bývalého moskevského profesora Valeryho a divadelní herečky Nadezhdy. Má celkem dva bratry, přičemž jeden je starší (Yegor) a jeden je mladší (Ivan) než on.

Když byl malý, tak se chtěl stát námořníkem, ale k tomu nakonec nedošlo. V mládí střídal hodně škol (byl problémový chlapec) a navštěvoval taneční, hudební a pěvecké kroužky, přičemž se naučil hrát například na saxofon a klavír. Roku 1996 začal navštěvovat Kronshtadt Naval Military School, kterou ukončil roku 2002. Během studia na této škole se rozhodl, že chce být hercem, a proto ještě navštěvoval Saint Petersburg State Theatre Arts Academy.

O tom, že se chce věnovat herectví, rozhodla jeho role v roce 1999, kdy si zahrál Denise v seriálu Prostye istiny (tato role byla jeho zároveň vůbec první). Poté se intenzivně věnoval studiu, aby si mohl vypilovat své dovednosti. Avšak už i během studia na vysoké škole dostával menší filmové role.

Jeho další velkou rolí byla postava Sergeye Shalamova, kterého si roku 2007 zahrál v ruské minisérii Zaveshchanie Lenina. Prakticky od této chvíle se začal pravidelně objevovat ve velkých filmových rolích, které pocházely z domácí produkce.

Zahrál si tedy například ve filmech Harpastum, Zpátky na frontě, Moskva, ja ljublju těbja!, Terč, Pět nevěst, Válka špionů, Duchless. Konec glamura (zde si zahrál i v pokračování), Legenda 17, Status: Svoboden, Nouzový let, Car a Matilda, Trenér a Dovlatov. Dále si zahrál i v ruských seriálech Vsyo nachalos v Kharbine a Dubrovsky.

Na domácí půdě se jedná o známého herce, svět však o něm moc neví. I přesto se však objevil v několika zahraničních projektech. Například roku 2014 si zahrál jednu z hlavních postav neúspěšného filmu Vampire Academy, kde si střihl Dimitrije Belikova. Znát ho také mohou fanoušci seriálu Vikings, kde od roku 2019 vystupuje jako krutý kníže Oleg.

V letech 2008–2011 byla jeho manželkou herečka Urszula Małka, nicméně jim jejich vztah nakonec nevydržel. Roku 2013 byl zvolen mužem roku, a to v pánském časopisu Gentlemen's Qu­arterly. Obecně je však považován za velmi přitažlivého muže, protože ho tak často označují různá ruská média.

Foto CC BY-SA 3.0 Odessa International Film Festival, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings Oleg 2019 2020 1

Filtr seriálů