Jessalyn Gilsig

Jessalyn Gilsig

Celé jméno: Jessalyn Gilsig
Místo narození: Montreal, Quebec, Kanada
Známé projekty: Heroes, Glee, Vikings

Datum narození: 30.11.1971 (46 let)

Kanadská herečka, která se narodila v Montrealu. Od svých 12 let se věnuje herectví. Chodila na střední školu Trafalgar v centru Montrealu. Na této škole potkala Bobbyho Salomona, s kterým začala chodit a roku 2002 se za ním přestěhovala do Hollywoodu. Roku 2005 se vzali a vzhledem k tomu, že Salomon je žid a Jessalyn má židovského otce, tak měli tradiční židovskou svatbu. Roku 2006 se jim narodila dcera Penelope a roku 2010 požádala Jessalyn o rozvod.

Svou hereckou kariéru začala jako dabérka, když ve svém mladém věku dabovala animované filmy. Roku 1995 se kvůli herectví přestěhovala do New Yorku, kde začala působit v divadle. Roku 2000 se objevila v seriálu Bostonská střední, kde působila ve 44 epizodách. Dále se objevovala v seriálech jako Plastická chirurgie s.r.o., Útěk z vězení, Heroes či Glee. Roku 2013 přijala jednu z hlavních rolí seriálu Vikings.


Foto CC BY 2.0 Peabody Awards, Wikimedia Commons


Hraje v

Novinka: Filtrování seriálů

Hledejte nové seriály za pomoci filtrů

Po delší době jsme si pro vás připravili novinku, o kterou nás žádáte již delší dobu. Zavádíme filtrování do seriálové databáze, díky čemuž rychleji najdete seriál, který by vás mohl bavit.

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský Dobrodružný · Dokumentární · Drama Fantasy · Historický · Hororový · Hudební Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Parodie Politický · Právnický · Psychologický Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Sportovní · Talk show Thriller · Válečný · Western · Životopisný