Jessalyn Gilsig

Jessalyn Gilsig

Celé jméno: Jessalyn Gilsig
Místo narození: Montreal, Quebec, Kanada
Známé projekty: Heroes, Glee, Vikings

Datum narození: 30.11.1971 (46 let)

Kanadská herečka, která se narodila v Montrealu. Od svých 12 let se věnuje herectví. Chodila na střední školu Trafalgar v centru Montrealu. Na této škole potkala Bobbyho Salomona, s kterým začala chodit a roku 2002 se za ním přestěhovala do Hollywoodu. Roku 2005 se vzali a vzhledem k tomu, že Salomon je žid a Jessalyn má židovského otce, tak měli tradiční židovskou svatbu. Roku 2006 se jim narodila dcera Penelope a roku 2010 požádala Jessalyn o rozvod.

Svou hereckou kariéru začala jako dabérka, když ve svém mladém věku dabovala animované filmy. Roku 1995 se kvůli herectví přestěhovala do New Yorku, kde začala působit v divadle. Roku 2000 se objevila v seriálu Bostonská střední, kde působila ve 44 epizodách. Dále se objevovala v seriálech jako Plastická chirurgie s.r.o., Útěk z vězení, Heroes či Glee. Roku 2013 přijala jednu z hlavních rolí seriálu Vikings.


Foto CC BY 2.0 Peabody Awards, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.