Vikings (Vikingové) Rollo Lothbrok

Rollo Lothbrok

Rollo Lothbrok

Ragnarův bratr, kterému závidí jeho slávu.

Sezóny 5
2013 - 2018

Seriálový Rollo Lothbrok

Rollo je zkušený vikinský bojovník, který preferuje silné obouruční zbraně jako sekeru či meč. Je bratrem Ragnara, se kterým si sice slíbil, že si budou navždy rovni, ale Rollo později začal na svého bratra žárlit, protože se stal úspěšnějším než on. Je také známo, že měl milenecký vztah s bratrovou manželkou, ale Ragnar o tom neví (nebo ví, ale přehlíží to).

Postupem času se Rollo stane pro Ragnara nepřítelem, spojí se s jeho nepřáteli, aby zastínil jeho slávu, a pokusí se jej porazit. Během boje si ale uvědomí, co napáchal a stane se z něj ještě větší Ragnarův spojenec, než kdy předtím, i když v něj ostatní, alespoň na čas, ztratí důvěru.


Rollo je…

Skutečný Rollo Lothbrok

V seriálu je Rollo Lothbrok zkušený vikinský bojovník, a především také Ragnarův bratr. Jejich vztah je problematický, protože Rollo na svého úspěšnějšího sourozence žárlí a na čas přejde k nepřátelům, později si ovšem uvědomí svou chybu a stane se z něj Ragnarův důležitý spojenec. Se skutečnou historickou postavou však tento Rollo nemá téměř nic společného.

Podle historických pramenů byl Rollo normanský náčelník a panovník Normanského vévodství, který žil zhruba v letech 846‒933. Mezi dánskými a norskými historiky stále panují spory o tom, jaké národnosti vlastně Rollo ve skutečnosti byl. Poprvé se proslavil při obléhání Paříže v roce 885‒886.

V roce 911 poté Rollo podepsal se západofranským králem Karlem III. Francouzským smlouvu, díky které mohli Vikingové osídlovat území Normandie. Musel však slíbit, že nebudou podnikat nájezdy proti Frankům a že pomůže zemi bránit proti dalším Vikingům. Kromě toho se také dal pokřtít a přijal jméno Robert. Po jeho smrti se novým vévodou z Normandie stal jeho syn William Longsword.

Vezmeme-li v potaz, že seriálový Ragnar roku 793 vyplenil klášter v Lindisfarne, určitě nemohl roku 885 obléhat Paříž s mužem, který se vévodou z Normandie stal na počátku desátého století. Navíc neexistují žádné historické prameny, které by byť jen náznakem zmiňovaly, že existuje jakékoliv spojení mezi Rollem a Ragnarem. Rollo byl však jedním z historicky nejvýznamnějších Vikingů, což je pravděpodobně i důvod, proč se ho producenti rozhodli do seriálu zařadit.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Rollo :D Titles: Count of Rouen and Duke of Normandy

5.4.2019 | 21:52:15
hmyzovrah

slabej odvar. jen furt zavidel Ragnarovi, misto aby se sebral a Ragnara zabil, radsi utikal za jinejma. ubozak.

29.1.2018 | 20:27:18
lelanka

Je zpět.

28.1.2018 | 0:39:12
Grayyitheyerouh

God of war – falešná informace. Rollo žije… a ještě se ukáže :) mehehhe

28.12.2017 | 9:08:22
God of war

Francouzi ho zabili ale neukázali to v seriálu

25.12.2017 | 19:29:52
RobbStark

Kdo by chtěl stát ve stínu bratra, který je o hlavu menší? Já se mu nedivím, skvělá postava, doufám, že ještě někoho pořádně vykostí.

13.9.2017 | 10:44:57
Skuggsjá

Další sympatickej herec. Škoda že jeho postava prodělala charakterovou změnu k horšímu, ale za to pochopitelně Standen nemůže.

6.9.2017 | 5:04:51
league

At si jde hrát jinam

2.9.2017 | 18:04:12
Hades666

dobry valečnik

7.6.2017 | 11:45:18
Petr74

Ragnarova hvězda totálně zapadla ve 4. řadě. Rollo s Gislou je dobrá jiskřící dvojka. A postupná proměna tohoto padoucha a jeho schopnost přežití je nutné ocenit.

7.2.2017 | 18:39:47

Trailer k 6. řadě

Seriál Vikings se dočká šesté série, na jejíž první záběry se můžete už nyní podívat v nejnovější upoutávce

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás