Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Rollo Lothbrok

Rollo Lothbrok

Ragnarův bratr, kterému závidí jeho slávu.

Sezóny 5
2013 - 2018

Seriálový Rollo Lothbrok

Rollo je zkušený vikinský bojovník, který preferuje silné obouruční zbraně jako sekeru či meč. Je bratrem Ragnara, se kterým si sice slíbil, že si budou navždy rovni, ale Rollo později začal na svého bratra žárlit, protože se stal úspěšnějším než on. Je také známo, že měl milenecký vztah s bratrovou manželkou, ale Ragnar o tom neví (nebo ví, ale přehlíží to).

Postupem času se Rollo stane pro Ragnara nepřítelem, spojí se s jeho nepřáteli, aby zastínil jeho slávu, a pokusí se jej porazit. Během boje si ale uvědomí, co napáchal a stane se z něj ještě větší Ragnarův spojenec, než kdy předtím, i když v něj ostatní, alespoň na čas, ztratí důvěru.

Rollo je…

Skutečný Rollo Lothbrok

V seriálu je Rollo Lothbrok zkušený vikinský bojovník, a především také Ragnarův bratr. Jejich vztah je problematický, protože Rollo na svého úspěšnějšího sourozence žárlí a na čas přejde k nepřátelům, později si ovšem uvědomí svou chybu a stane se z něj Ragnarův důležitý spojenec. Se skutečnou historickou postavou však tento Rollo nemá téměř nic společného.

Podle historických pramenů byl Rollo normanský náčelník a panovník Normanského vévodství, který žil zhruba v letech 846‒933. Mezi dánskými a norskými historiky stále panují spory o tom, jaké národnosti vlastně Rollo ve skutečnosti byl. Poprvé se proslavil při obléhání Paříže v roce 885‒886.

V roce 911 poté Rollo podepsal se západofranským králem Karlem III. Francouzským smlouvu, díky které mohli Vikingové osídlovat území Normandie. Musel však slíbit, že nebudou podnikat nájezdy proti Frankům a že pomůže zemi bránit proti dalším Vikingům. Kromě toho se také dal pokřtít a přijal jméno Robert. Po jeho smrti se novým vévodou z Normandie stal jeho syn William Longsword.

Vezmeme-li v potaz, že seriálový Ragnar roku 793 vyplenil klášter v Lindisfarne, určitě nemohl roku 885 obléhat Paříž s mužem, který se vévodou z Normandie stal na počátku desátého století. Navíc neexistují žádné historické prameny, které by byť jen náznakem zmiňovaly, že existuje jakékoliv spojení mezi Rollem a Ragnarem. Rollo byl však jedním z historicky nejvýznamnějších Vikingů, což je pravděpodobně i důvod, proč se ho producenti rozhodli do seriálu zařadit.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aurora_7

Postava, které vždy šlo jenom o svoje ego. Totální neloajální zrádce. Jeho linka ve Francii byla zajímavá a obecně je sympatický, což mi stěžuje jeho kritiku :D Ale víc jak 40% dát určitě nemůžu.

11.4.2022 | 20:05:40
Matesino

Rollo byl fajn, ale teda myslím, že spíš by svou armádou pomohl Bjornovi s Lagerthou než Ivarovi. Škoda že jsme ho poslední sérii neviděli.

15.4.2021 | 10:06:30
Aduska_618

<3

11.11.2020 | 23:51:44
Jiri007

Musim řict že Rollo byl fakt dobry, libil se mi jeho styl a že měl sve vlastni ambice a že se dokazal divat i na svoje zajmy.

redaktor
25.6.2020 | 19:22:52
Milano33

Rollo :D Titles: Count of Rouen and Duke of Normandy

5.4.2019 | 21:52:15
hmyzovrah

slabej odvar. jen furt zavidel Ragnarovi, misto aby se sebral a Ragnara zabil, radsi utikal za jinejma. ubozak.

29.1.2018 | 20:27:18
lelanka

Je zpět.

28.1.2018 | 0:39:12
Grayyitheyerouh

God of war – falešná informace. Rollo žije… a ještě se ukáže :) mehehhe

28.12.2017 | 9:08:22
God of war

Francouzi ho zabili ale neukázali to v seriálu

25.12.2017 | 19:29:52
RobbStark

Kdo by chtěl stát ve stínu bratra, který je o hlavu menší? Já se mu nedivím, skvělá postava, doufám, že ještě někoho pořádně vykostí.

13.9.2017 | 10:44:57

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama