Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Heahmund

Heahmund

Silný věřící, který je zároveň bojovníkem a hříšníkem.

Sezóny 2
2017 - 2019

Heahmund je biskupem z Sherborne. Sám je velkým věřícím, který však páchá jeden hřích za druhým, a proto se i patřičně trestá. Nejčastěji využívá smutné vdovy, které dostane do své postele, aby je utěšil.

I přesto, že se jedná o biskupa, je skvělým bojovníkem a válečníkem. Chodí do bitev v přední linii, umí skvěle bojovat s mečem a je velmi inteligentním člověkem. Jeho úhlavním nepřítelem se stane Ivar Bezkostý, který se svou armádou Vikingů začne plenit celou Anglii. Právě Heahmund se mu postaví do cesty a Ivar s ním bude mít spoustu problémů.

Heahmund se po smrti krále Ecberta stane pravou rukou nového krále Wessexu a Mercie, krále Aethelwulfa. Pravděpodobně jeho jménem bude bojovat proti vikinské armádě.


Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aurora_7

Při každém slovu mu mám chuť vrazit. Pokrytecký fanatik bez špetky sympatie.

22.4.2022 | 17:37:10
Leviatan

Nejhnusnější slizák v seriálu. Takovej ten typ „můžu si vraždit, kurvit se, podvádět, ale když občas odřikám pár keců před mršinou na kříži, tak je všechno OK“.

29.7.2020 | 15:47:02
Lord Okakek

Skvělý válečník a sympaťák

17.2.2019 | 17:45:32
JeyJ

Proč pořád mluví jak batman :/

24.12.2018 | 8:00:49
Golradir

Můj nový oblíbený křesťan :)

14.12.2018 | 0:03:37
Belisarius Magnus

Těžké zklamání. Jistě je to dáno tím, co jsem od postavy očekával a v jaké situaci se na scéně objevila, totiž v situaci, kdy Sasové pod vedením krále coby sice schopného bojovníka, ale mizerného vojevůdce, dostávali těžce na zadek. A tu se tu objevil kněz s mečem a tvářil se tvrdě. Čekal jsem, že se jedná o papežského legáta s malou, ale elitní skupinou vojáků – předobraz budoucích templářů – a začne Ivarovi těžce šlapat na paty, často ve sporu s ješitným králem. Ale místo toho tu máme subatelního biskupa a dalšího z dlouhé řady „dobrých mávačů mečem“, taktéž zásadového muže, který mění strany jako ponožky, aby oddálil okamžik, kdy pozná, zda je jeho víra správná či nikoliv a – šustí nestárnoucí Laghertu. Totálně promarněná postava, zcela zbytečná, pokud se něco velkého nestane.

6.8.2018 | 19:25:51
Arne

Úžasne vymyslená a zahraná postava. Dobrý kresťan pevný vo viere s ľudskými chybami a zlyhaniami. Správny chlap, dobrý bojovník, odhodlaný a nebojácny misionár. Vyrovnaný súper šialeného a zvráteného Ivara. Jeho reči a pomalá plíživá misionárska činnosť v srdi vikingského sveta je neskutočne dobrá.

22.2.2018 | 17:42:06
marwiin

Velice dobrá postava, jedna z mých oblíbených. Zarputilý, odhodlaný, pevný ve víře, bez strachu, dobrý válečník, trochu mysteriózní. Jsem zvědavý jak se bude vyvíjet jeho linka.

8.1.2018 | 23:17:29
cocumis

Po Ragnarovi pro mě nejlepší postava seriálu…A LODGi na to možná kápnul :) protože by to na něj dokonale sedělo..

31.12.2017 | 16:56:24
LODG

Nemůžu se zbavit dojmu že i Heahmund je syn Ragnara stejné oči podobný chováni

22.12.2017 | 8:51:38
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama