Vikings (Vikingové) Heahmund

Heahmund

Heahmund

Silný věřící, který je zároveň bojovníkem a hříšníkem.

Sezóny 2
2017 - 2019

Heahmund je biskupem z Sherborne. Sám je velkým věřícím, který však páchá jeden hřích za druhým, a proto se i patřičně trestá. Nejčastěji využívá smutné vdovy, které dostane do své postele, aby je utěšil.

I přesto, že se jedná o biskupa, je skvělým bojovníkem a válečníkem. Chodí do bitev v přední linii, umí skvěle bojovat s mečem a je velmi inteligentním člověkem. Jeho úhlavním nepřítelem se stane Ivar Bezkostý, který se svou armádou Vikingů začne plenit celou Anglii. Právě Heahmund se mu postaví do cesty a Ivar s ním bude mít spoustu problémů.


Heahmund se po smrti krále Ecberta stane pravou rukou nového krále Wessexu a Mercie, krále Aethelwulfa. Pravděpodobně jeho jménem bude bojovat proti vikinské armádě.


Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Leviatan

Nejhnusnější slizák v seriálu. Takovej ten typ „můžu si vraždit, kurvit se, podvádět, ale když občas odřikám pár keců před mršinou na kříži, tak je všechno OK“.

29.7.2020 | 15:47:02
Lord Okakek

Skvělý válečník a sympaťák

17.2.2019 | 17:45:32
JeyJ

Proč pořád mluví jak batman :/

24.12.2018 | 8:00:49
Golradir

Můj nový oblíbený křesťan :)

14.12.2018 | 0:03:37
Belisarius Magnus

Těžké zklamání. Jistě je to dáno tím, co jsem od postavy očekával a v jaké situaci se na scéně objevila, totiž v situaci, kdy Sasové pod vedením krále coby sice schopného bojovníka, ale mizerného vojevůdce, dostávali těžce na zadek. A tu se tu objevil kněz s mečem a tvářil se tvrdě. Čekal jsem, že se jedná o papežského legáta s malou, ale elitní skupinou vojáků – předobraz budoucích templářů – a začne Ivarovi těžce šlapat na paty, často ve sporu s ješitným králem. Ale místo toho tu máme subatelního biskupa a dalšího z dlouhé řady „dobrých mávačů mečem“, taktéž zásadového muže, který mění strany jako ponožky, aby oddálil okamžik, kdy pozná, zda je jeho víra správná či nikoliv a – šustí nestárnoucí Laghertu. Totálně promarněná postava, zcela zbytečná, pokud se něco velkého nestane.

6.8.2018 | 19:25:51
Arne

Úžasne vymyslená a zahraná postava. Dobrý kresťan pevný vo viere s ľudskými chybami a zlyhaniami. Správny chlap, dobrý bojovník, odhodlaný a nebojácny misionár. Vyrovnaný súper šialeného a zvráteného Ivara. Jeho reči a pomalá plíživá misionárska činnosť v srdi vikingského sveta je neskutočne dobrá.

22.2.2018 | 17:42:06
marwiin

Velice dobrá postava, jedna z mých oblíbených. Zarputilý, odhodlaný, pevný ve víře, bez strachu, dobrý válečník, trochu mysteriózní. Jsem zvědavý jak se bude vyvíjet jeho linka.

8.1.2018 | 23:17:29
cocumis

Po Ragnarovi pro mě nejlepší postava seriálu…A LODGi na to možná kápnul :) protože by to na něj dokonale sedělo..

31.12.2017 | 16:56:24
LODG

Nemůžu se zbavit dojmu že i Heahmund je syn Ragnara stejné oči podobný chováni

22.12.2017 | 8:51:38
WILLIAM_MOINSPIELD

Zatim jsme ho viděli jen mrdat..

/PS: Po třetím díle páté série zvedám hodnocení, myslím že se předvedl jako dobrej frajer, hotovej křerstanskej Ivar, kterému bude jistě důstojným rivalem. A to jak vyplísnil Ubbeho s Hvitsrikem byla jen třešinka na dortu ;)

13.12.2017 | 2:25:07
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás