Vikings (Vikingové) Heahmund

Heahmund

Heahmund

Silný věřící, který je zároveň bojovníkem a hříšníkem.

Sezóny 2
2017 - 2019

Heahmund je biskupem z Sherborne. Sám je velkým věřícím, který však páchá jeden hřích za druhým, a proto se i patřičně trestá. Nejčastěji využívá smutné vdovy, které dostane do své postele, aby je utěšil.

I přesto, že se jedná o biskupa, je skvělým bojovníkem a válečníkem. Chodí do bitev v přední linii, umí skvěle bojovat s mečem a je velmi inteligentním člověkem. Jeho úhlavním nepřítelem se stane Ivar Bezkostý, který se svou armádou Vikingů začne plenit celou Anglii. Právě Heahmund se mu postaví do cesty a Ivar s ním bude mít spoustu problémů.


Heahmund se po smrti krále Ecberta stane pravou rukou nového krále Wessexu a Mercie, krále Aethelwulfa. Pravděpodobně jeho jménem bude bojovat proti vikinské armádě.


Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lord Okakek

Skvělý válečník a sympaťák

17.2.2019 | 17:45:32
JeyJ

Proč pořád mluví jak batman :/

24.12.2018 | 8:00:49
Golradir

Můj nový oblíbený křesťan :)

14.12.2018 | 0:03:37
Belisarius Magnus

Těžké zklamání. Jistě je to dáno tím, co jsem od postavy očekával a v jaké situaci se na scéně objevila, totiž v situaci, kdy Sasové pod vedením krále coby sice schopného bojovníka, ale mizerného vojevůdce, dostávali těžce na zadek. A tu se tu objevil kněz s mečem a tvářil se tvrdě. Čekal jsem, že se jedná o papežského legáta s malou, ale elitní skupinou vojáků – předobraz budoucích templářů – a začne Ivarovi těžce šlapat na paty, často ve sporu s ješitným králem. Ale místo toho tu máme subatelního biskupa a dalšího z dlouhé řady „dobrých mávačů mečem“, taktéž zásadového muže, který mění strany jako ponožky, aby oddálil okamžik, kdy pozná, zda je jeho víra správná či nikoliv a – šustí nestárnoucí Laghertu. Totálně promarněná postava, zcela zbytečná, pokud se něco velkého nestane.

6.8.2018 | 19:25:51
Arne

Úžasne vymyslená a zahraná postava. Dobrý kresťan pevný vo viere s ľudskými chybami a zlyhaniami. Správny chlap, dobrý bojovník, odhodlaný a nebojácny misionár. Vyrovnaný súper šialeného a zvráteného Ivara. Jeho reči a pomalá plíživá misionárska činnosť v srdi vikingského sveta je neskutočne dobrá.

22.2.2018 | 17:42:06
marwiin

Velice dobrá postava, jedna z mých oblíbených. Zarputilý, odhodlaný, pevný ve víře, bez strachu, dobrý válečník, trochu mysteriózní. Jsem zvědavý jak se bude vyvíjet jeho linka.

8.1.2018 | 23:17:29
cocumis

Po Ragnarovi pro mě nejlepší postava seriálu…A LODGi na to možná kápnul :) protože by to na něj dokonale sedělo..

31.12.2017 | 16:56:24
LODG

Nemůžu se zbavit dojmu že i Heahmund je syn Ragnara stejné oči podobný chováni

22.12.2017 | 8:51:38
WILLIAM_MOINSPIELD

Zatim jsme ho viděli jen mrdat..

/PS: Po třetím díle páté série zvedám hodnocení, myslím že se předvedl jako dobrej frajer, hotovej křerstanskej Ivar, kterému bude jistě důstojným rivalem. A to jak vyplísnil Ubbeho s Hvitsrikem byla jen třešinka na dortu ;)

13.12.2017 | 2:25:07
RagnarTheFarmer

V jakých dílech byl? Já si ho nikdy nevšiml :/

31.5.2017 | 17:21:58

Stav překladu

Epizoda S06E10: The Best Laid Plans

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Umpalumpa3, @Historic
Korekce: @KevSpa

Sedí na verze: SVA, AVS, AMRAP, ION10, BAMBOOZLE, AMZN, iNTERNAL-GHOSTS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Vikings

Netflix připravuje pokračování

Seriál Vikings sice skončí šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás