Eric Johnson

Eric Johnson

Celé jméno: Eric Johann Johnson
Místo narození: Edmonton, Alberta, Kanada
Známé projekty: Smallville, Flash Gordon, Rookie Blue, The Knick

Datum narození: 7.8.1979 (44 let)

Eric Johnson je kanadský herec, který se narodil roku 1979 v Edmontonu. Je synem manažera Freda Johnsona a knihovnice a učitelky hudby Jane Johnson. Vyrůstal v rodném Edmontonu, kde se zároveň dostal i k herectví. Už ve svých devíti letech totiž začal vystupovat v místním divadle.

Na filmová plátna a do televizních obrazovek se dostal o něco později, konkrétně v roce 1992, kdy se dočkal svého debutu. Znám je především díky rolím různých padouchů, nicméně si zahrál i několik kladných rolí.

Poprvé se výrazně prosadil především díky superhrdinskému seriálu Smallville, ve kterém působil v letech 2001–2004 jako Whitney Fordman. Kromě toho si v té době zahrál například ve filmech Děti štěstí či Činy a sláva.

Dále jsme ho v letech 2007–2008 mohli vidět v hlavní roli seriálu Flash Gordon, kde si zahrál stejnojmennou postavu. Poté se objevil v minisérii Everest či filmech Tajemná chůva a Paní Zázračná na Manhattanu. Roku 2010 byl obsazen do další velké role, tentokrát se ujal postavy detektiva Lukea Callaghana, kterého hrál až do roku 2013 v seriálu Rookie Blue.

Po jedné z hlavních rolí v romantické komedii Ach, ty Vánoce byl obsazen do seriálu Saving Hope, kde se v pár dílech objevil jako Dr. Jason Kalfis. Dalšího doktora si zahrál v seriálu The Knick, kde se v letech 2014–2015 objevoval jako zlomyslný Everett Gallinger.

Od této chvíle se prakticky věnoval jen seriálům, za zmínku stojí jen jeho role ve filmové sérii Padesát odstínů šedi, ve které si ve dvou dílech zahrála Jacka Hydea. Jak již ale bylo řečeno, aktuálně se více věnuje seriálům. Například roku 2016 jsme ho mohli spatřit v Junioru, kde si zahrál Ricka. Kromě toho se objevil i v několika dílech Orphan Black.

Po roli Briana Hearna, kterého si roku 2018 zahrál v seriálu Caught, byl obsazen do seriálu Vikings, kde od roku 2020 vystupuje jako legendární Viking Erik Rudý. Dále jsme se ho ještě dočkali v seriálech Condor a American Gods, ve kterých měl taktéž velké role.

Roku 2004 si vzal za ženu scenáristku a producentku Adrii Budd, kterou poznal na natáčení seriálu Smallville. O tři roky později se jim narodila dcera Calla Prairie Johnson.

Foto CC BY-SA 2.0 sean.koo, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings Erik Rudý 2020 2020 1
Caught Brian Hearn 2018 2018 1
The Knick Everett Gallinger 2014 2015 2
Rookie Blue Luke Callaghan 2010 2013 4

Filtr seriálů