Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Athelstan

Athelstan

Mnich pocházející z anglického kláštera.

Sezóny 4
2013 - 2016

Seriálový Athelstan

Mladý křesťanský mnich, který působí v klášteře Lindesfarne v Anglii. Po příjezdu Vikingů je jimi zajat a převezen na jejich území. Zde si i přes změnu prostředí neustále udržuje křesťanskou víru, kterou si v těchto končinách ještě více posilní.

Athelstan se stane terčem v oku některých Vikingů, kteří jej nebudou mít rádi kvůli jeho původu a víře. Přes všechny rozepře v něm najde jeho „pán“ Ragnar Lothbrok člověka, od kterého by se mohu učit a čerpat jeho moudrost a znalosti okolního světa. Ragnarova víra v Athelstana se stane tak velkým okamžikem, že se z nich stanou nejlepší přátelé.

Athelstan díky Ragnarovi pozná vikinský svět a přizpůsobí se mu jak vírou, tak i vzhledem. Na Athelstana ale stále čeká velká otázka, zda se plně zapojí do vikinského světa nebo zůstane věrný své původní zemi a víře.

Athelstan je…

  • bratrem čtyř neznámých bratrů a jedné sestry
  • otcem Alfréda (mladší, starší)

Skutečný Athelstan

Mladý křesťanský mnich Athelstan, který původně působil v Lindisfarne a později byl zajat Vikingy a odvlečen na jejich území, patří mezi nejoblíbenější postavy seriálu Vikings. Jedná se nicméně o postavu zcela smyšlenou.

V době, kdy Vikingové podnikali své výpravy do západní a jižní Evropy, skutečně mohlo docházet k výměně náboženských poznatků mezi pohany a křesťany. Žádné anglo-saské prameny ani omezené zdroje týkající se Ragnara Lothbroka a jeho synů ovšem kněze jménem Athelstan nezmiňují.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Ale kdyby takhle vypadali všichni křesťanští kněží, nezažívala by církev největší krizi víry v historii...­.. :D

7.9.2023 | 11:07:33
Aurora_7

Vadilo mi, jak z něj byli Ragnar i Egbert úplně hotový. Byť měla jeho postava obrovský přínos, jeho neustálá nerozhodnost byla už na facku. Naprosto chápu Flokiho rozhodnutí – vzhledem k tomu, jak moc se seriál točí kolem bohů a jakou jim dávají váhu, je logické, že člověk, který se rozhodne milovat křesťanství, nemá u Vikingů co dělat a jen je ohrožuje.

11.4.2022 | 20:12:38
SaladinCZ

Jedna z mojích nejoblíbenějších postav !

26.2.2019 | 18:22:35
hmyzovrah

me vadil, ne jako clovek, ale ohledne nabozenstvi apod.

29.1.2018 | 20:34:59
Skuggsjá

Tak takhle postava měla největší impakt na ostatní, leč mě velmi dobrý vztah Ragnara s Athelstanem přišel přehnaný a srážel celkový dojem realičnosti vikinské doby. Herecky zmáknuto. 95%

6.9.2017 | 5:16:02
Bastinor

Byla to geniálně promyšlená postava, nejsympatičtější charakter a jediná osoba, co sjednocovala aspoň trochu Nory s Anglosasama.

A jeho smrt plnila účel, jedná z mála smrtí, která nebyla nadarmo prolitá krví. Za mě top1!!

13.1.2017 | 19:02:06
pidalin

Athelstan byl super, fakt ho zabíjet nemuseli, bylo by to zajímavý zpestření kdyby tam s nima žil někdo z křesťanský Evropy. Myslim že těma svejma kecama nakonec z Ragnara udělal ateistu. :-D

28.12.2016 | 21:42:43
Somebody Special

Doufal jsem, že skape dřív (třeba už při tom křižování), takhle tam zbytečně prudil o něco dýl.. Snad jen Siggy byla otravnější postava.

31.10.2016 | 17:10:15
Wolfinator1

Ještě , že umřel sral mě stejně jako Flokiho s tim jeho náboženským přeběhlictvím :D

28.2.2016 | 2:43:16
WILLIAM_MOINSPIELD

ALL IS VANITY

28.7.2015 | 12:05:26
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama