Arrow Poznejte superhrdinu: Flash

Poznejte superhrdinu: Flash

Poznejte superhrdinu: Flash

V seriálu Arrow se dočkáme nové postavy, Barryho Allena, který se stane v budoucnu superhrdinou Flashem. Pojďme si tuto postavu (hlavně počátek) více přiblížit.


3 0
26.11.2013

Komiksový Flash alias Barry Allen se poprvé objevil v komiksu Showcase #4 (říjen 1956). Byl navržen dvojící Robert Kanigher a Carmine Infantino (oba dva od DC Comics). Tento Flash v podání Barryho Allena měl již svého předchůdce a to první Flashe v podání Jasona Garricka. Avšak Barry Allen je jako Flash nejznámější.

Barry se opožděně narodil spolu se svým bratrem jako dvojčata, ale jeho bratr porod nepřežil. Nicméně byl ve skutečnosti zcela zdravý, akorát tato skutečnost byla zatajena. Barry vyrůstal čtením komiksů, kde si oblíbil postavu původního Flashe, Jasona Garricka. Když byl ještě dítě, tak jeho matka byla zavražděna a jeho otec byl zavřen do vězení.


Na střední škole se zamiloval do vědy, hlavně chemie. Díky svým dovednostem v této oblasti vyhrál mnoho školních soutěží. Jednoho dne se mu podařilo dopadnout bankovního lupiče a policejní oddělení mu nabídlo práci jako policejní vědec v Central City. Sem se přestěhoval a byla mu přidělena vlastní laboratoř.

Barry začal pracovat na jednom případu pro Central City policii. Když se vracel pozdě v noci z práce do své laboratoře, tak byla právě bouřka. Najednou do jeho laboratoře udeřil blesk, který zasáhl chemikálie v laboratoři. Tyto chemikálie se vylily na Barryho, které mu ale nic neudělali, což Barry považoval za velké štěstí. Následně se rozhodl, že se vrátí domů taxíkem. Taxikář jej neviděl a projel kolem Barryho, a tak se Barry za ním rozběhl a hned byl u něj.

Nepochopen svými superschopnostmi, si šel sednout do restaurace. Servírka šla kolem něj a uklouzla. Barrymu se povedlo všechno rychle chytit a náhle si uvědomil, že má nadlidskou rychlost. Díky této nadlidské rychlosti se postupem času vypracoval na superhrdinu bojujícího se zločinem.

Jak již tedy bylo řečeno, Flash je ovládá nadlidskou rychlost. Nic na světě mu nemůže v rychlosti konkurovat (ani Superman). Své nepřátele dokáže porazit pouhým mrknutím oka. Díky jeho zrychlenému metabolismu má také větší chuť k jídlu. Je charakteristický svým červeným kostýmem a symbolem žlutého blesku.

V seriálu Arrow na stanici CW se Barry Allen objeví v epizodách 8, 9 a 20. Původním plánem bylo, že 20. epizoda bude pilotním dílem pro Flashův vlastní seriál, ale zřejmě to tak nakonec nebude. Každopádně Flash by měl mít svůj vlastní spin-off seriál na CW.

Barryho Allena ztvární mladý americký herec Grant Gustin, známý hlavně ze seriálů 90210 a Glee.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Šestá série

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Oficiálně jsme se zatím nedočkali žádných informací týkajících se šesté série, a proto se musíme spokojit s tím, co prozradili samotní herci. Přečtěte si, co v posledních několika dnech prozradili.

Reklama

Nepřehlédněte

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Herec Stephen Amell se během Red Nose Day zúčastnil soutěže American Ninja Warrior, aby přispěl penězi na charitu. Dokazuje, že i když je jen herec, tak toho hodně dokáže. Však se přesvědčte sami.

Nejlepší epizody páté série

Po Arrow k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál Arrow a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům The Flash, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem Arrow a mají tak (částečně) společný děj!

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás