Game of Thrones (Hra o trůny) O seriálu

O seriálu

O seriálu

Vítejte v Sedmi královstvích Západozemí. Fantastické říši udatných hrdinů a mocných králů. Spíše než před kouzly a magickými postavami byste si zde však měli dát pozor na lidské intriky, zradu a boj o moc. Vítejte v Západozemí: zvítězte nebo zemřete.


3 0
17.4.2011

Nový americký seriál Game of Thrones z produkce HBO je adaptací první stejnojmenné knihy slavné fantasy série George R. R. Martina A Song of Ice and Fire (Píseň ledu a ohně), jež čítá čtyři i v češtině vydané romány, načež zbylé tři se připravují. Onu první knihu by podle dosavadních informací měla adaptovat první série čítající deset eppizod, a pokud bude mít seriál úspěch, můžeme tedy předpokládat, že v následujících letech bude seriál adaptovat knihy další.

Příběh seriálu i původních knih se odehrává ve fiktivním světě Západozemí, přestože tato lokalizace do fiktivního světa není zdaleka tak fantastickým prvkem, jako tomu je kupříkladu ve světě J.R.R. Tolkiena a podobně. Právě naopak, původní Píseň ledu a ohně se sice řadí k žánru fantasy, vyloženě nadpřirozených prvků je zde však poskrovnu. Celá sága se místo toho vyznačuje brilantně vykreslenými postavami, z jejichž jednotlivých úhlů pohledu (byť stále psáno v er-formě) jednotlivé příběhy sledujeme.


Seriál Game of Thrones od roku 2007 produkuje stanice HBO. Do celého projektu byly vneseny nemalé finanční prostředky, ve výsledku srovnatelné až s filmovou produkcí, spíše než televizní. Natáčelo se kupříkladu v severním Irsku či na Maltě. Jako producent se na seriálu navíc podílí i sám Martin, který by si podle vlastních slov rád napsal scénář k alespoň jedné epizodě z každé sezóny (prozatím byla potvrzena minimálně druhá).

V hlavních rolích seriálu Game of Thrones mohou diváci poznat kupříkladu Seana Beana (Trója, Ronin, trilogie Pán prstenů) či Lenu Headey (seriál Terminátor: Příběh Sáry Connorové). První z deseti epizod první série byla na americké HBO uvedena 17. dubna 2011. O pouhý jeden den později byla stejná epizoda seriálu pod názvem Hra o trůny uvedena i na HBO českém.

Jedná se tak o podobnou situaci, jako tomu bylo v předloňském seriálu Pacific, který se téměř okamžitě po odvysílání na americkém HBO odvysílal i u nás. V případě Hry o trůny však kvůli této návaznosti na premiérové vysílání nebyl dosud připraven český dabing. Seriál se u nás proto zatím vysílá (a to každé pondělí od 22:00) v originálním znění s českými titulky.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás