Game of Thrones (Hra o trůny) Popis

Game of Thrones

Game of Thrones

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.


Seriál Game of Thrones je na motivy knižní předlohy spisovatele George R. R. Martina, který napsal sérii knih Písně ledu a ohně. Seriál je knihami pouze inspirován, ale přesto se jich snaží co nejvíce držet.

Děj seriálu se odehrává v zemích Západozemí a Východních zemí. V Západozemí je u vlády král Robert Baratheon, který svrhl dlouhotrvající vládu rodu Targaryenů. V hlavním městě Králově přístavišti zuří intriky, zrady a boje o moc. Je zabit Jon Arryn, pobočník krále, proto je král nucen cestovat na sever za svým odvěkým přítelem Nedem Starkem, kterého žádá o pomoc – král chce, aby se stal jeho novým pobočníkem.


Za Úzkým mořem ve Východních zemích se nachází poslední přeživší bývalého vládnoucího rodu Targaryenů, kteří se v těchto nových zemích snaží získat armádu, aby získali svůj právoplatný trůn. Cesta je však velmi trnitá a Targaryeni se setkají s hrozbami, které neočekávali.

Pravá hrozba však čeká na samém severu – bílí chodci, chodící mrtvoly, které chtějí zabít všechno živé. Všechny tyto intriky a tahanice o trůn jsou jen součástí velkých her o trůny, které potkají každého. Každá postava však nesmí zapomenout, že výsledkem her o trůny jsou jen dvě možnosti – buď zvítězí, nebo zemřou.

Celý seriál je zasazen do středověkých poměrů, které jsou navíc obohaceny magií a tajemnými stvořeními jako jsou draci. Seriál měl premiéru 17. dubna 2011 na stanici HBO. Stojí za ním producenti David Benioff a D. B. Weiss.

(Intriky, magie a středověké prostředí. Foto: HBO)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Game of Thrones

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jarda72

Úžasná záležitost jak ve filmové, tak knižní podobě, ke které se stále rád vracím.

15.3.2017 | 12:02:34
nipid

proste topka :) krv, akcia, nenávisť, nahota, všetko čo patrí do tej doby a hry o trón :) 10/10

11.3.2017 | 20:08:45
No.R.Ma

Nastal čas přehodnocení :) měním hodnocení ze 40% na 100%. Říkejme tomu … hmmm… návrat k životu? Opravdu dobrý serial,a opravdu nevím, čím jsem se tenkrát díval. :D

21.2.2017 | 11:55:29
Cassie_Snow

Nejlepší seriál ever !!!

14.2.2017 | 15:17:33
Alina91

Skvělý seriál, ale mám dojem, že to začíná být buď nuda, nebo jsem se snad překoukala. Ze začátku to bylo opravdu super, ale ke konci už mě to bohužel nějak neohromuje.

18.1.2017 | 14:49:49
benjik

Po zhlédnutí dalších 5ti hvězdičkových seriálů, snižuji toto hodnocení, jelikož tento seriál se mi zdá až moc zbytečně vyhypovanej :)

29.12.2016 | 20:57:53
zdenam

Nejlepší seriál!!!

9.12.2016 | 9:40:20
yabyum

tuctovy bullshit

25.9.2016 | 18:00:15
Role_Player

Od té doby, co se seriál značně odklonil od knižní předlohy, se stal poměrně snadno předvídatelným a leckdy nezajímavým. 6. série by mohla mít klidně jen jeden díl s – pro tuto sérii – dějově podstatnými událostmi a ve výsledku by byl efekt stejný.

20.8.2016 | 0:20:53
KosSs

Vykreslení postav je dokonalé. V prvních sériích člověk nemohl vůbec nic předvídat dopředu!!! HBO kvalita. Někteří režiséři nejsou úplně TOP, takže sem tam je nějaká epizoda slabší, ale celek drží dobře pohromadě. Šestá série je bohužel mírné zklamání, ale opět musím říci, že jako celek je tento seriál vlajkovou lodí zlatého věku quality TV.

2.7.2016 | 20:35:38

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás