Game of Thrones (Hra o trůny) Gendry

Gendry

Gendry

Bastard krále Roberta Baratheona, který je vyučen kovářem.

Sezóny 4
2011 - 2017


Gendry je nemanželským synem krále Roberta Baratheona. Jeho matkou je jedna hospodská z Králova přístaviště, která je již mrtvá. Sám Gendry o svém původu nic neví, protože neznal svého otce, tudíž netuší, že je jedním z dědiců Železného trůnu. Zároveň také nikdo jiný nevěděl o tom, že je jedním z Robertových potomků.

Když dosáhl určitého věku, tak mu neznámý muž zaplatil práci u místního kováře v Králově přístavišti, kde se stal učněm. Od té doby pod dozorem Tobha Motta vytváří brnění a zbraně pro šlechtu a jeho práce je velmi kvalitní.


Gendry je…

první série (Hra o trůny)

Nový pobočník krále Eddard Stark se rozhodne pátrat po posledních činech bývalého pobočníka krále Jona Arryna. Jeho stopy vedou do kovárny, kde se naposledy zastavil Jon Arryn.

Místní kovář Tobho Mott mu řekne, že se ptal na nové brnění a na jeho učně Gendryho. Ned jej chce také vidět a prohlíží si jeho helmu, kterou vyrobil. Mistr říká, že mu ji prodá za dobrou cenu, ale Gendry říká, že je jen jeho, protože si ji vykoval sám pro sebe. Ned jeho tvorbu chválí a říká mu, že je jeho a přitom si uvědomí, že je neuvěřitelně podobný Robertu Baratheonovi, což znamená, že je jeho bastardem a po tom pátral Jon Arryn.

Po smrti krále Roberta přestane chodit tajná platba na Gendryho učení, tak se rozhodne se přidat k Noční hlídce. Toho využije ihned, když je strážce Yoren v Králově přístavišti kvůli novým rekrutům. Zde se Gendry seznamuje s Arrym, což je přestrojená Arya Stark, se kterou se začne přátelit.

druhá série (Střet králů)

Gendry cestuje s novými rekruty směrem na sever. Při jedné ze zastávek se ukáže, že celou dobu ví, že Arya není chlapec. Ta se mu svěří se svým tajemstvím, které ji Gendry slíbí, že nikomu neprozradí. Po nějakém čase se v táboře objeví vojáci rodu Lannisterů, kteří pátrají právě po Gendrym. Ti po Yorenových výhružkách odjíždějí pryč.

Večer se vracejí zpět a přepadnou jejich tábor. Jeden z rekrutů si vezme Gendryho helmu pro svou ochranu a je následně zabit. Arya potom po boji řekne, že Gendryho právě zabili, protože to byla jeho helma. Tím, že jim namluvila tuhle lež, je Gendry zachráněn a už po něm nepůjdou, protože si myslí, že jej zabili.

Všichni rekruti jsou převezeni do pevnosti Harrenov a tam jsou jeden po druhém mučeni. Jednoho dne vybere Gregor Clegane právě Gendryho, ale je zachráněn příjezdem Tywina Lannistera, který jej využije v kovárně. Arya poté zařídí, aby se spolu s Gendrym bezpečně dostala pryč z pevnosti, což se jim povede, když prchají díky Jaqenově pomoci.

třetí série (první část Bouře mečů)

Gendry pokračuje s Aryou a Horkým koláčem v cestě z Harrenova. Jsou ale přepadeni Bratrstvem bez praporců a Thoros z Myru je zajme. Nyní musí cestovat s nimi do Hostince na rozcestí, kde se podaří Bratrstvu odchytit Sandora Cleganeho, a tak společně s nimi míří do jeskynního komplexu za jejich vůdcem Berikem Dondarrionem.

Zde je svědkem božího soudu, kde Sandor nad Berikem zvítězí. Arya chce Sandora zabít, tak se na něj rozběhne, ale Gendry ji zastaví. Po nějaké době přijde Anguy za Gendrym, jestli by mu nedokázal vyrobit hroty šípů. Gendry říká, že jen potřebuje vhodný materiál a dokáže to. Proto se Gendry rozhodne přidat k Bratrstvu a dělat jim kováře. To Aryu ale nepotěší.

Zanedlouho do tábora zavítá rudá kněžka Melisandra, která si přišla právě pro Gendryho. Berik jej vyměňuje za dva pytle zlata. Tím si ale znepřátelí Aryu, protože ho obviní ze lhaní a řekne mu, že se k nim chtěl Gendry přidat.

Gendry cestuje na ostrov Dračí kámen. Cestou mu Melisandra řekne, že je potomkem Roberta Baratheona a koluje v něm královská krev. Když doplují, tak se Gendry ubytuje a hned jej Melisandra svede. Na posteli jej ale připoutá a dá na něj pijavice. Za chvíli je z něj sundává a Stannis provádí rituál, ve kterém napité pijavice královskou krví hází do ohně a říká jména osob, které chce mrtvé.

Gendry je držen ve vězení a má být s ním proveden další rituál, který jej ale tentokrát zabije. To ale nedovolí ser Davos Mořský, proto Gendryho vysvobodí a posílá jej pryč z ostrova. Tím mu zachránil život.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Popis této série bude přidán až po konci sedmé řady.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jarxes

Pro mě za mě, budoucí Lord Paramount ze Stormlands… ;) Těším se, že nám ukáže svoje kladivo ještě pořádně a z blízka…

15.8.2017 | 23:39:20
ssttanndda1

WELCOME BACK – MŮJ ZUŘIVÍ PŘÍTELI!

14.8.2017 | 13:27:52
ElizaStark

Bylo by moc fajn, kdyby se do seriálu vrátil :)

9.7.2017 | 12:48:13
hyena

kedy sa konecne vrati tato fajn postava

13.5.2017 | 20:06:31
Nazli

Pokud má Gendry geny po otci, je na co se těšit. :)

6.12.2016 | 11:57:11
BixB

Určitě celou dobu jen nevesloval, ale někam už dovesloval, usadil se na nějakém ostrově a veslování má coby tréninky na západozemské hry. :)

24.9.2016 | 7:01:08
Jiri96

Už by konečně mohl doveslovat a vrátit se na scénu :)

9.9.2016 | 16:49:43
UnLuckyRickon

Čekal jsem že se objeví s Bratrstvem.Mám rád scény kdy byl s Aryou.

10.8.2016 | 11:17:59
Trepy

Fajn.

30.6.2016 | 18:00:11
SER WILHELM BOOMBERG  ZLOZMRD Z KAILINSKÉ DRŽBY

Kdyby chudák věděl, že ta rudá kněžka, kterou vobtáhl, je stodvacetiletá vrásčitá opice s kozadelama až pod kolena, tak si nechá dobrovolně proříznout hrdlo

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás