Game of Thrones (Hra o trůny) Eddard Stark

Eddard Stark

Eddard Stark

Pán Zimohradu, hlava rodu Starků, Strážce Severu, manžel Catelyn Tully, podpořil Roberta Baratheona v boji o Železný trůn a porazil rebelii rodu Greyjoyů.

Sezóny 1
2011 - 2011


Patriarcha rodu Starků a Strážce Severu vládnoucí pevnosti Zimohrad. Eddard je pravý vůdce, jenž ctí čest a spravedlnost, sic se některým může zdát až příliš rezervovaný a chladný, což jakoby přímo reprezentovalo jeho život na severu Západozemí.

Eddard byl již od dětství blízkým přítelem Roberta Baratheona, kterému pomohl porazit rod Targaryenů a dosadit ho na Železný trůn Sedmi království. Nyní, když zemřel Jon Arryn, jejich starý učitel a především Baratheonův pobočník, je tato pozice nabídnuta Starkovi. Lord Eddard je ženat s lady Catelyn Tully, se kterou má pět dětí. Vedle toho má ještě jednoho nemanželského syna, Jona Sněha.


Eddard Stark je…

první série (Hra o trůny)

Poté, co se dozví o možném komplotu rodu Lannisterů proti králi, přijme Eddard post Robertova pobočníka. Po příjezdu do Králova přístaviště, hlavního města Sedmi království, tak začne na vlastní pěst vyšetřovat podezřelé okolnosti svého předchůdce Jona Arryna.

V tomto ohledu se dostane do těsné spolupráce s dvěma členy královské Malé rady, Petyra Baeliše a Varyse. I když jim plně nedůvěřuje, nepřímo právě díky nim nakonec odhalí pravdu, kvůli které byl Jon Arryn zabit. Že všechny děti královny Cersei Lannister ve skutečnosti nejsou potomky krále, ale nemanželští bastardi královnina bratra Jaimeho Lannistera.

Když král Baratheon umírá, je jím Eddard jmenován regentem trůnu. Jelikož však ví, že se ho královna Cersei nevzdá bez boje, přijme pomoc od Baeliše, který by mu pojistil případnou nutnost získat si trůn silou. Baeliš však Eddarda zradí a sám Ned je uvězněn jako zrádce a uzurpátor trůnu a odsouzen k trestu smrti. Protože si je ale královna Cersei vědoma Eddardovy počestnosti, rozhodne se ho nechat žít. Její syn Joffrey Baratheon, nyní nový král Sedmi království, však nakonec proti její vůli nařídí setnout Eddardu Starkovi hlavu.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Robinson

TOP z celého seriálu, škoda že se neudržel. 100% :)

9.3.2017 | 12:12:30
RadiKolacek

Nejčestnější postava v GoT. To co udělal pro svoji sestru nemá obdoby

8.12.2016 | 21:39:56
Amaryl

Teda dobrý životopis, ale napsala bych i odhalení v 6 serii

21.11.2016 | 15:53:59
kiwi3104

Nejlepsi postava, ale měl smůlu že joffrey je takovej cur*k. Ale podle mě i přežil . Poslední s kým mluvil byl verys – jeho věrný přítel a verys zná hodně tajných zkratek pod Kings Landing a tak ho mohl zachránit jako tyriona. A neda nehradil někým jiným.

22.10.2016 | 9:33:39
UnLuckyRickon

Nejčestnější muž, který kdy žil. Byl naivní a neuměl hrát.

9.8.2016 | 20:23:03
Zmiaz

Cely serial je jako velka pavouci sit a Ned je ten, ktery stoji uprostred a od ktereho se vse odviji. Mam rada kladne a cestne postavy a Ned mi v serialu velmi schazi.

28.7.2016 | 23:22:04
BixB

Pořád mi chybí.

22.7.2016 | 16:56:11
vercaa2001

hodný a blbý, není divu že zemřel brzo..

14.7.2016 | 22:05:11
Hadrian

dobře, že umřel…neuměl ani uvažovat..pro tyhle typy tam fakt není místo, dělal jednu chybu za druhou..měl pomoct Renlymu

30.6.2016 | 18:58:19
SaDiablo

Od knih až po seriál; nejvíce oblíbená postava, s Brienne v patách.

30.6.2016 | 18:25:24

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás