To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Supergirl

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Supergirl

18.6.2017 17:57


Druhá série seriálu Supergirl je za námi. Čekaní na další řadu bude dlouhé, proto nebude na škodu zhodnotit, co se nám líbilo v druhé sezóně nejvíce a co naopak nejméně. V komentářích se nám určitě ozvěte, zda s naším hodnocením souhlasíte, nebo máte zcela odlišný názor.


1. Nejlepší epizoda – Nevertheless She Persisted 

Finále mělo opravdu grády a představilo nám jednu z vůbec nejlepších epizod celého seriálu. Dočkali jsme se vysněného souboje mezi Supergirl a Supermanem, Země byla pod palbou Daxamiťanů a téměř všichni známí mimozemšťani na Zemi se spojili (J'onn J'onzz, Mon-El, M'gann M'orzz, Bílí marťani), aby svou domovskou planetu zachránili. Nechyběla ani skvělá Cat Grant, která dala Kaře spoustu rad do života. Navíc posledních pár minut bylo velice emotivních, kdy nás (alespoň na nějaký čas) opouští postava, kterou si nejeden z nás oblíbil.

Další kandidáti: Distant Sun, Resist, Survivors

2. Nejhorší epizoda – Supergirl Lives 

Původně se mělo jednat o podzimní finále, nakonec tomu tak nebylo. A upřímně buďme rádi. Tato epizoda vytvořila jakýsi neviditelný most mezi výborným začátkem druhé řady a druhou polovinou druhé řady, která už nedokázala tu první dohonit. Supergirl Lives je určitě jednou z nejhorších epizod v historii seriálu. Zhostil se jí komiksový nadšenec Kevin Smith. Možná jste si všimli, že vždy je kolem jeho epizod velký humburk. Sice stále nechápeme proč, protože Kevin je naprosto podprůměrný režisér a zatím se mu nepovedlo natočit žádnou pořádnou epizodu.

Další kandidáti: The Martian Chronicles, Alex, City of Lost Children

(Dočkali jsme se i rodinného dramatu z vesmíru. Foto: CW)

3. Nejlepší vývoj postavy – Lena Luthor

Pokud nám druhá řada představila nějakou výraznou postavu, je to určitě Lena Luthor. Zpočátku jsme ji měli za dámu, která bude tahat za nitky všech událostí v National City. Následně se ale stala kamarádkou Kary, prozradila nám své rodinné drama, dopadla svou vlastní matku Lillian. V samotném závěru ještě přišla o přítele, spolupracovala s Rheou a následně pochybovala o Kaře. Lena byla největším překvapením sezóny, vždy nás scény s ní bavily. Navíc Katie McGrath se role zhostila velice dobře.

Další kandidáti: Mon-El, James Olsen, Kara Danvers

4. Nejhorší vývoj postavy – J'onn J'onzz 

J'onn J'onzz je sám o sobě skvělou postavou, nesmíme ale zapomínat, že se stále jedná o Martiana Manhuntera, velice populární postavou, a pakliže se zamyslíme nad jeho potenciálem, tak ten zůstává v seriálu značně nevyužit. Vždyť má CW k dispozici postavu z Justice League, ale vůbec s ní neumí pracovat. V první řadě měl J'onn poměrně zajímavý příběh, ale ve druhé byl totálně v ústraní. Vlastně je úplně jedno, jestli je to Manhunter nebo Hank Henshaw, oba se chovají stejně. Kromě pár světlých scén s M'gann M'orzz na začátku série se jedná o velice zbytečnou postavu v seriálu.

Další kandidáti: Alex Danvers, Jeremiah Danvers, Clark Kent

(Cat Grant se alespoň na chvilku vrátila do seriálu. Foto: CW)

5. Největší zvrat – Hank Henshaw žije

Hanka Henshawa jsme měli za mrtvého. Když jsme tušili, že Jeremiah Danvers je stále naživu a přidal se na stranu Cadmusu, předpokládali jsme, že on se stane Cyborg Supermanem (zvlášť k minulosti herce Deana Caina, který si Supermana už jednou zahrál). K našemu velkému překvapení jsme zjistili, že Hank je stále naživu, stále nesnáší mimozemšťany a už se stal Cyborg Supermanem. Jen je škoda, že jsme ho neviděli ve více epizodách.

Další kandidáti: Jeremiah je záporák, Alex je lesba, Superman proti Supergirl ve finále

6. Nejvíce promarněná příležitost – Crossover

Tak ten se opravdu nepovedl. I když bylo předem oznámeno, že hlavní část crossoveru bude v seriálech Arrow, Flash a Legends of Tomorrow, stále se počítalo, že Supergirl nějak do příběhu zapadne. Těsně před crossoverem bylo oznámeno, že Supergirl nás uvede do příběhu a bude jakousi rozehřívačkou, ve které děj začne. Bohužel jsem se dočkali pouze jedné crossoverové scény v závěru epizody Medusa, kterou jsme následně viděli i ve Flashovi. Takhle přece stanice nemůže všude propagovat, že se jedná o crossover.

Další kandidáti: Absence Cat Grant a Maxwella Lorda, nedořešené zápletky z první řady, Superman jako nástroj Rhei

(James nebyl ve druhé sezóně tak výraznou postavou jako v té první. Foto: CW)

7. To nejlepší na druhé řadě – Začátek

Rozhodně u diváků panovaly obavy, co se stane se seriálem po přesunu na CW. Stanice se ale zhostila Supergirl s velikou parádou. Představila nám Supermana, neoblíbeného Jamese Olsena posunula do ústraní, představila skvělé nové postavy. Začátek řady byl zkrátka parádní. Ubylo epizodních záporáků a řešil se prakticky jen hlavní děj. Počáteční chemie mezi Karou a Mon-Elem byla vynikající, Lena oslnila fanoušky, objevovalo se více mimozemšťanů. Pakliže má seriál nějaké (zatím) své nejlepší období, je to rozhodně prvních pár epizod druhé řady.

Další kandidáti: chemie mezi Karou a Mon-Elem, mimozemský bar, James jako Guardian

8. To nejhorší na druhé řadě – Herci ze starších komiksových seriálů 

Stanice CW má oblibu obsazovat herce z původních DC komiksových seriálů a filmů. A bohužel tato obsazení se příliš nepovedla, protože herci jsou ve svých rolích mdlí, nezajímaví a prkenní. Jakoby tenkrát před lety bylo herectví na úplně jiné úrovni a herci se za tu dobu neposunuly nikam dopředu. Tak na nás působilo vystupování Lyndy Carter (Olivia Marsdin), Teri Hatcher (Rhea), Helen Slater (Eliza Taylor) a dalších. Jejich herecké výkony jsou naprosto otřesné a při jejich scénách jsme měli pocit, jako bychom sledovali nějaký rychlo-film s amatéry. Snad CW bude mít příští rok šťastnější ruku.

Další kandidáti: Crossover, DEO, prezidentka USA


Jít na Supergirl | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!