Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

JuRas

#2760 tratler: Protože v 37 epizodách byli tvůrci celkem nohama na zemi, hlavně co se týkalo těch „normálních a obyčejných“ věcí a fantazii upouštěli až u těch opravdu fantasy prvků? Začne to tímhle a skončí to těma krutejma bitvama z Pána prstenů :D

3.6.2014 | 13:18:35
Smooth

#2759 JuRas: Jak říkal Bronn – možná by ho utančil, podobně jako toho týpka ve Vale, utahal by ho a porazil ho… ale jediný špatný pohyb během celého souboje a byl by mrtvý… Naopak Oberyn musel trefit nějaké zranitelné místo v té obří zbroji a to ještě tak, aby to mělo nějaký efekt – takže Hora se mohl být jak chtěl a spoléhat na to, že se Oberynovi nepodaří najít nějakou skulinu a na to, že během jednoho z mnoha výpadů udělá chybu.

#2766 JuRas
3.6.2014 | 13:18:42
Pouty

Já si myslím, že Hora má prostě tak velkou sílu, že rukama na kterých má ještě železné rukavice je prostě schopný tu lebku rozdrtit

#2769 JuRas
3.6.2014 | 13:20:12
mrco1991

#2760 tratler: Mne od istého momentu pripadalo ako keby oberyn mal namiesto lebky plastelinu :)

3.6.2014 | 13:22:29
PaSta

Před tímto dílem jsem četl některé reakce na zmiňovanou smrt, na jejich základě jsem čekal pořádnej masakr… a ono nic, pouhý rozdrcení lebky. Víc než samotnej souboj mě bavilo Tyrionovo tlachání o broucích.

3.6.2014 | 13:22:52
JuRas

#2762 Smooth: Jak bylo psáno zde a jak jsem četl i v sekci „hodnocení“. Oberyn si důmyslně vybral zbraň takovou, aby na něj Hora prostě nemohl. Tudíž na Horu mohl neustále dorážet a ten mohl jeho výpady akorát tak blokovat, popř. se mu pokusit zničit či sebrat zbraň. V obou případech by si vzal novou (pokud by to nijak nepo*ral :D ), tak jak se stejně stalo. Nepředpokládám, že u člověka, kterej má tuhle pověst, má hromadu zkušeností, ví proti čemu jde, správně zvolí zbraň, by udělal nějakou klukovskou chybu, která by v sekundě znamenala smrt. Určitě se to stát může, ale daleko víc pravděpodobnější je, že si Hora uvědomí, že tím svým krátkým párátkem je v háji a že si s ním může máchat jak chce… Avšak v hodnocení této epizody to někdo vystihnul dobře, když psal, že je rád, že tam daly asijské bojové umění (hodně velký umění :D ) místo nudného realistického souboje (takové byly v 1. sérce). Opět se ptám proč? Proč to najednou měnili? Proč z toho dělaj tu frašku s Jackie Chanem? Ze způsobu, jak měl tenhle boj skončit, tedy tím, že Oberyn zasáhne a vyhraje, načež prohraje :D to šlo udělat daleko líp tak, aby prostě po zásluze vyhrál a svou blbostí na to nakonec doplatil. Bohužel, nestalo se :(

3.6.2014 | 13:26:32
tratler

Hora má být v seriálu prostě nadlidsky silný v tom problém nevidím. Zbytek epizody se mi už tolik nelíbil rozhovor Daenerys a Joraha, kde každý koukal úplně mimo a Arya jak se začala smát mi taky moc nesedělo. Všechno doufám mělo svůj smysl, ale prostě jsem ho úplně nepochopil.

3.6.2014 | 13:33:05
tratler

Daenerys koukala jako slepá.

3.6.2014 | 13:36:23
JuRas

#2763 Pouty: Když tedy vemu v potaz, že Hora je prostě hoodně silnej a že nějakým záhadným způsobem žel. rukavice zvyšují jeho stisk, tak mi nejde do hlavy, že tím, že zamáčkneš oči do lebky, kde je otvor a místo, tak rozdržíš lebku. Pochopil bych, kdyby aspoň na tu lebku tlačil (čelo, spánek, tam, kde má vlasy). Vychází mi z toho prostě výsledek, že je to pro blbečky, kteří končí u toho, jak to bylo hrozně brutální a luxusní…

#2770 xDzambar #2771 tratler #2773 Pouty
3.6.2014 | 13:40:56
xDzambar

#2769 JuRas: Doufám, že nečekáš, že ti režisér naservíruje reálnou scénu s rozdrcenou lebkou…

3.6.2014 | 13:47:42
tratler

#2769 JuRas: teď jsem se na ten konec znovu podíval a přijde mi, že změní polohu rukou před tím než mu tu hlavu rozmáčkne. To jak ho zabil se hodí k jeho pověsti co za ten seriál má. Ještě jsem koukal na to jak zabil toho koně v 1. sérii a tam meč drží oběma rukama no.

#2772 xDzambar
3.6.2014 | 13:56:17
xDzambar

#2771 tratler: Taky je fakt, že jednou rukou dosáhne dál než oběma, a délka paže mu proti Oberynovu kopí určitě chyběla…

#2779 JuRas
3.6.2014 | 14:02:08
Pouty

#2769 JuRas: Jak tu někdo napsal pod mým komentářem, tak před tím rozdrcením změnil trochu polohu rukou.

#2779 JuRas
3.6.2014 | 14:07:23
T.T

Lebku rozdrit tlačením do očních důlků rozhodně jde, když na to máš sílu. Anatomicky v tom není problém (studuju medicínu)-

#2779 JuRas
3.6.2014 | 14:17:43
Engeneer

#2745 JuRas: Je nelegální, aby nezletilý natáčeli nahé scény. Dokonce ikdyž už je hercům nad 18, pokud hrajou nezletilou postavu, nesmí nahé scény natáčet. A že Emilia nechce natáčet nahé scény je drb, asi měsíc potom, co se objevil, vzala roli v divadle, kde téměř celé představení běhá po jevišti nahá.

#2779 JuRas #2798 Smooth
3.6.2014 | 14:19:55
garvon

Tak jaktoze daenerys byla naha hned na zacatku, kde ji bylo 14?

#2778 Engeneer #2809 Eddard1
3.6.2014 | 14:32:07
Wolfinator1

Pokud budete takový fajnšmekři či saďouři a snesete to, tak si to stopněte přesně vteřinu před tím než mu vybouchne hlava. Krom toho že je jasně vidět, že je to figurína ( ještě aby ne :D ) s víc vlasy než má Oberyn a trochu jiným nosem, tak je jasně vidět , že Hora má takový obří pracky, že jsou velké jak Oberynova hlava a je to pro něj prostě něco jako pro nás rozmáčknout kindervajíčko :D

#2783 JuRas
3.6.2014 | 14:32:19
Engeneer

#2776 garvon: V knize, v seriálu každé postavě přidali 4 roky

#2782 garvon #2783 JuRas
3.6.2014 | 14:34:04
JuRas

#2773 Pouty: Teď jsem si to několikrát pustil na YT a jediný, co změní je to, že zaryje prsty do očí. #2772 xDzambar: Myslím, že rozdíl nebude tak markantní, jelikož nemůže mít tu ruku natáhlou, protože by s ní pak nemohl pohybovat. #2774 T.T: Nejsem doktor, takže nevím. Jestli říkáš, že to jde. Dobrá. Klidně mi můžeš napsat podrobnosti, ať jsem zase o něco chytřejší :) . #2775 Engeneer: Emilia hrála Dany, které bylo kolem 14 let a stejně se to natočilo, i jak si ji Drogo osedlá :P . Že je to drb jsem netušil :( , ale jestli je to pravda s tím divadlem, tak docela zajímavý představení :)

#2781 Engeneer #2792 T.T
3.6.2014 | 14:35:21
lukas254

tady máte jak se učily pohyby v tom souboji oberyn a hora ;) http://www.youtube.com/watch?…

3.6.2014 | 14:36:00


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama